از بین بردن سوختگی قابلمه

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
1130 بازدید

احتمالا شما مطالب زیادی در این مورد در اینترنت خوانده‌اید و بعضی از شما کاملا آن‌ها را باور می‌کنید و بعضی دیگر اعتقاد دارید که این روش‌ها کار نمی‌کنند و همه‌ی این‌ها ساختگی است ما همه‌ی این نظرها را شنیده‌ایم. اما ما به شما یک قول می‌دهیم اگر درون قابلمه‌ای که سوخته است آب بریزید و کاغذ خشک کن را درون آن قرار دهید به طور معجزه آسایی سوختگی‌ها از کف قابلمه شما پاک می‌شود و هیچ تمیزکاری‌ای لازم نیست. حداقل این روش را هم امتحان کنید.

یک شب وقتی گوشت میپختم و قابلمه‌م به این روز در آمد تصمیم گرفتم این کار را امتحان کنم. آن را تمام شب گذاشتم و صبح دیدم تمیز شده است. 

چگونه کف قابلمه سوخته را پاک کنیم؟

قابلمه سوخته

۱٫    چند قطره صابون مایع درون قابلمه بریزید.
۲٫    مقداری آب داغ درون آن بریزید (آب جوش نه ولی کاملا داغ باشد)
۳٫    ورق خشک کن را درون آب قرار دهید. روی آن را فشار دهید تا پایین رود و آب کاملا سطح آن را بپوشاند.
۴٫    ۱ ساعت صبر کنید. 

تمیز کردن قابلمه سوخته با کمک ورق خشک کن و آب

من آن را مدام چک می‌کردم اما متوجه هیچ تغییری در آن نشدم و منتظر ماندم یک ساعت تمام شود و آن را شستم. و همان چیزی که منتظرش بودم اتفاق افتاد و تمام سوختگی‌ها از کف قابلمه پاک شد. 
با کمترین تلاش من واقعا  آن‌ها از بین رفته بودند. فقط با کمک آب حدود ۸۰ درصد آن لکه‌ها ناپدید شدند. من از لکه خشک کن استفاده کردم تا بقیه‌ی لکه‌ها نیز پاک شود و همین اتفاق هم افتاد. حتی کوچکنرین تکه‌های سوختگی هم از کف قابلمه پاک شد. 

از بین رفتن سوختگی‌های کف قابلمه

راستش من متعجب شده بودم و عکس آن را برای دوستانم فرستادم و آن‌ها هم شگفت زده شدند من قطعا این کار را دوباره انجام خواهم داد. هرچند به علت زیاد نبودن ورق خشک کن و گران‌تر بودن آن نسبت به مایع ظرف شویی برای همه‌ قابلمه‌های سوخته‌ام اینکار را نمی‌کنم اما این بهترین راه برای از بین بردن سوختگی کف قابلمه است. من واقعا از سوختگی کف قابلمه بیزارم و این راه کار ساده بیشترین کمک را به من کرد. 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. باسلام وتشکر
    ای کاش تصاویر حرکتهای جایگزین رانیز ارائه می فرمودید،تا با شماتیک آنها نیز آشنا شویم.

  2. باسلام وتشکر
    ای کاش تصاویر حرکتهای جایگزین رانیز ارائه می فرمودید،تا با شماتیک آنها نیز آشنا شویم.