انتخاب رنگ در طراحی داخلی خانه

5,0 rating based on 1 rating
5,0 | 0 دیدگاه | 1 بازخورد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
1784 بازدید

برای طراحی داخلی منزلتان وقتی می‌خواهید یک خانه زیبا و شیک داشته باشید نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است رنگ در طراحی داخلی خانه است. طراحان یک سری رمز و راز در این مورد دارند که در این مقاله بخشی از آن‌ها را با شما در میان می‌گذاریم.

یک رنگ در طراحی داخلی خانه انتخاب کنید

رنگ در طراحی داخلی خانه

وقتی فقط یک رنگ داشته باشید کارتان بسیار ساده می‌شود. یکی از رنگ‌های مورد علاقه‌تان را از پالت رنگی انتخاب کنید و روی تمام قسمت‌های خانه با همان رنگ‌ کار کنید و یک طراحی ساده و در عین حال شیک را برای منزلتان به وجود آورید.

یک رنگ از یک الگوی بزرگ را انتخاب کنید

یک رنگ از یک الگوی بزرگ را انتخاب کنید

اگر شما اسباب یا لوازم الگو دار، مانند یک فرش رنگارنگ یا قطعه بزرگ آثار هنری داشته باشید می‌توانید رنگ خود را مطابق الگویی که دارید انتخاب کنید. برای داشتن یک ترکیب رنگی خنثی رنگ سفید را با آن ترکیب کنید.

رنگ در طراحی داخلی خانه را تونالیته‌ای از تیره به روشن انتخاب کنید

رنگ در طراحی داخلی خانه را تونالیته‌ای از تیره به روشن انتخاب کنید

با کمک کتاب‌هایی که درباره رنگ‌ها نوشته شده‌اند به راحتی و بدون هیچ ریسکی می‌توانید خانه‌تان را زیبا کنید. از رنگ‌های تیره برای کف، رنگ‌هایی با تون رنگ متوسط برای دیوارها و وسایل استفاده کنید و از رنگ‌های روشن برای سقف. یکی از طراحان معتقد است هر فضای داخلی تکرار جهان خارجی است. زمین رنگی تیره دارد، ساختمان‌ها و درخت‌ها روشن‌تر هستند و آسمان روشن‌تر از آن‌ها.

از بخش‌های رسمی خانه شروع کنید

از بخش‌های رسمی خانه شروع کنید

قبل از هرجایی به اتاق پذیرایی، اتاق غذا خوری و راهرو ورودی فکر کنید. در ابتدا یک قالب رنگی برای این نواحی در نظر بگیرید سپس یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. برای مثلال از تون‌های کمرنگ‌تر برای این فضاها و از تون‌های تیره‌تر همان قالب رنگ برای فضاهای خصوصی‌تر استفاده کنید.

از چرخه رنگ کمک بگیرید

از چرخه رنگ استفاده کنید

در کل رنگ‌های کمرنگ و ملایم در دایره رنگ مانند سبز و آبی بیشتر باعث ایجاد آرامش هستند و بهتر است از آن‌ها در فضاهای خصوصی و غیر رسمی استفاده کرد؛ پس برای ترکیب کردنشان سراغ چرخه رنگ بروید. این یک گزینه عالی برای اتاق خواب است که در آن استراحت کنید و آرامش داشته باشید.

به رنگ سیاه رجوع کنید

به رنگ سیاه رجوع کنید

یکی از طراحان توصیه می‌کند در هر کدام از فضاهایتان از رنگ سیاه بهره ببرید. رنگ سیاه کمک می‌کند تا بقیه فضاها شفاف‌تر به نظر برسند. برای مثال روی میزتان یک گلدان کوچک سیاه یا یک رومیزی سیاه قرار دهید.

از رنگ‌های خنثی و تم خاکستری استفاده کنید

رنگ در طراحی داخلی خانه

خاکستری یک رنگ خنثی و خاص است که ترکیب‌های بسیار زیبایی می‌توانید با آن به وجود آورید. خاکستری انواع مختلفی دارد از درجه رنگی گرم تا درجه رنگی سرد با پایه‌های سبز و آبی که می‌توانید طبق سلیقه خود آن‌ها را با هم ترکیب کنید.

فضاهای کوچکتان را بزرگ جلوه ندهید

فضاهای کوچکتان را بزرگ جلوه ندهید

اگر یک اتاق کوچک دارید آن را سفید نکنید تا بزرگ‌تر به نظر برسد. در عوض با یک رنگ هیجان‌انگیز آن را به یک فضای جذاب و دلربا تبدیل کنید. اجازه دهید اتاق‌های بزرگتان روشن و بزرگ باقی بمانند و اتاق‌های کوچکتان به فضاهای خاص تبدیل شوند.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *