بهترین زمان برای ورزش، بستگی به هدف شما دارد

0,0 rating
زمان مطالعه : 1 دقیقه
زمان مطالعه : 1 دقیقه
751 بازدید

علم می‌گوید چه زمانی برای ورزش و تمرین بهتر است؟ بستگی دارد. اگر شما به دنبال از دست دادن وزن هستید، صبح می‌تواند بهتر باشد. چندین پژوهش نشان داده‌اند که برای کنترل اشتها و بهبود نسبت گلوکز و حساسیت انسولین، «تمرین با شکم خالی» -که می‌شود تمرین قبل از خوردن صبحانه- بهتر از «تمرین با شکم پر» است.

تمرین در اواخر روز می‌تواند با خواب انسان تداخل کند، از جمله شواهدی وجود دارد که ارتباط مثبت بین ورزش صبح و خواب راحت شب را نشان می‌دهد. برای بیشتر ما، شاید صبح بهترین وقت برای اجرای یک برنامه ثابت ورزشی باشد، زیرا بیشتر وظایف دقیقه-آخری در اواخر روز برای انسان پیش می‌آیند.

اما چنانچه بتوانید یک برنامه ثابت را برقرار کنید ورزش در عصر هم فواید زیادی دارد. گرمای بخش داخلی بدن در طول روز افزایش می‌یابد، و از آنجا که عضلات گرم‌تر انعطاف بیشتری دارند و این خطر آسیب را پایین می‌آورد، پس عصر زمان بسیار خوبی برای تمرین‌های شدیدتر است. (با فوت و فن‌های ورزشی و تغذیه‌ای برای عضله‌سازی در زنان بیشتر آشنا شوید.)

در اواخر روز میزان تستوسترون نیز بالاتر است که برای همین هم تمرینات قدرتی و مقاومتی در بعدازظهر و عصر موثرتر هستند، هم برای زنان و هم برای مردان. هورمون کورتیزول که باعث می‌شود شما چربی ذخیره کنید و حجم ماهیچه‌های‌تان کم شود، در صبح بالاترین میزان را دارد و در طول روز کاهش می‌یابد. یک پژوهش نشان داده که برای افزایش انرژی و تمرکز، تمرینات ۶ عصر بهتر از ۶ صبح هستند.

اگر دارید یک برنامه برای تمرین و ورزش روزانه تهیه می‌کنید، درباره بهترین ساعت ورزش تحقیقات کاملی بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *