ترفند‌هایی برای بستن چمدان

5,0 rating based on 2 ratings
5,0 | 0 دیدگاه | 2 بازخورد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
1115 بازدید

بستن چمدان ممکن است کار ساده‌ای به نظر بیاید، اما این کاری که معمولا افراد با آزمون و خطا و طی سفر‌های متمادی و مختلف یاد می‌گیرند. با داشتن برنامه و استراتژی خاص در چیدن و بستن چمدان این‌ کار برای همه ساده‌تر می‌شود. در ادامه قصد داریم چند روش برای کم کردن بار و برداشتن وسایل ضروری را آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید تا بدون استرس برای سفرهای نوروزی آماده شوید.

ترفندهایی برای بستن چمدان

رعایت چند نکته کوچک در بستن چمدان می‌تواند به شما کمک زیادی بکند تا هم با خیال راحت سفر کنید و هم از فضای محدود چمدان‌هایتان به خوبی استفاده کنید.

از وسایل مورد نیازتان لیست تهیه کنید.

از تمام وسایلی که به آن‌ها نیاز خواهید داشت لیستی تهیه کنید و تنها وسایلی که احتمال احتیاج پیدا کردن به آن از ۸۰% بیشتر است را در لیست بنویسید. همه وسایل را مقابل خودتان بگذارید و دوباره موارد اضافی را حذف کنید. در آخر بعد از این که هر مورد را داخل چمدان گذاشتید در لیستتان مقابل آن تیک بزنید.

لباس‌هایی بدون لکه و کثیفی داشته باشید.

احتمال دارد که برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از رسیدن به مقصد، چمدانتان را باز کنید و ببینید لباس‌های روشنتان لک شده است. برای پیشگیری از این موضوع، لباس‌هاتیان را پشت و رو کنید و بعد داخل چمدان بگذارید. می‌توانید لباس‌ها را به طور جداگانه در بسته‌‌بندی‌های جوراب، پیراهن و غیره بگذارید. این بسته‌بندی‌ها در بازار وجود دارد. مزیت بسته‌بندی‌ها این است که وسایلتان را جدا و تمیز نگه می‌دارد.

از چروک شدن لباس‌هایتان پیشگیری کنید.

برای اینکه بعد از رسیدن به مقصدتان با کوهی از لباس‌های چروک روبرو نشوید، لباس‌ها را لوله کنید و داخل کیسه وکیوم بگذارید. با اینکار هم لباس‌ها جای کمتری می‌گیرند هم چروک نمی‌شوند. به یاد داشته باشید که جنس لباس‌ها هم مهم است. لباس‌هایی که چروک نمی‌شوند برای سفر مناسب‌‌اند مثل لباس‌های نایلونی، اما لباس‌های نخی و پنبه‌ای زود چروک می‌شوند. اگر لباس‌های حساس و نخی دارید بهتر است با دقت آن‌ها را تا کنید و روی باقی وسیله‌ها بگذارید.

فضا‌های خالی را پر کنید.

لباس زیر، جوراب‌ها و تاپ‌هایتان را رول کنید و داخل کفش و جاهای خالی چمدانتان بگذارید و مطمئن شوید که هیچ فضایی بی‌استفاده و خالی نمانده باشد.

از زیپ کیپ استفاده کنید.

خیلی از وسیلههایتان را می‌توانید در زیپ کیپ بگذارید و از پخش شدن، ریختن یا گم شدنشان جلوگیری کنید. آداپتور، هدفون، شارژر‌های تلفن همراه و دوربین و بقیه وسایل الکترونیکی را داخل زیپ کیپ بگذارید تا منظم شوند و هر کدام در گوشه ای از چمدانتان نیفتند و بتوانید آن‌ها را به راحتی پیدا کنید.

بستن چمدان

انتخاب کفش

برای هر سفری یک صندل تخت، یک جفت کتونی و یک کفش پاشنه دار کافی است. کفش‌ها را در گوشه‌ای از چمدان قرار دهید، آن‌ها را می‌توانید با وسایل شکستنی یا وسایل الکترونیکی که در زیپ کیپ گذاشتید پر کنید.

لوازم بهداشتی

در صورتیکه حتما باید از محصولات بهداشتی خاص خودتان استفاده کنید آن‌ها را در ظرف‌های کوچکتر بریزید و همراه خود ببرید؛ در غیر این صورت می‌توانید از محصولات بهداشتی هتل استفاده کنید.

اکسسوری و جواهرات

اکسسوری‌هایتان را داخل دستمال کاغذی بپیچید و داخل زیپ کیپ قرار دهید. در صورتیکه می‌خواهید جواهرات ارزشمندتان را همراهتان ببرید بهتر است آن‌ها را داخل چمدان نگذارید بلکه در طول سفر آن‌ها را به گوش، گردن یا دستتان آویزان کنید تا از گم شدن یا دزدیده شدن‌شان پیشگیری کنید.

وسایل شکستنی

وسایل شکستنی را داخل لباس‌هایتان بپیچید و در وسط چمدان بگذارید. بطوریکه دورتادور آن هم لباس و وسیله‌های نرم قرار داشته باشد تا از جابجا شدن شکستنی‌ها پیشگیری کنند.

پیشگیری از گم شدن چمدان

چمدانتان را با استفاده از استیکر، روبان یا بند کفش‌های رنگارنگ منحصر به فرد کنید تا زمان تحویل بار دچار سرگردانی نشوید و بتوانید چمدانتان را به راحتی در بین چمدان‌های دیگر تشخیص دهید.

اگر شما هم تجربه ای در پر کردن چمدان یا بستن بار برای سفر دارید برای ما در کامنت‌ها بنویسید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *