تمیز کردن کف خانه با سرکه؛ ادعا یا واقعیت؟

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
1788 بازدید

با محبوبیتی که پاک کننده‌های فاقد مواد شیمیایی و طبیعی بین مردم دارند، سرکه یکی از انتخاب‌های مناسب است؛ از آن جهت که قابل دسترس و ارزان و بدون ضرر است. شما می‌توانید از سرکه برای تمیز کردن انواع سطوح و شاید باورتان نشود برای تمیز کردن فرش‌های خانه هم استفاده کنید. در ادامه مقاله درباره روش‌های تمیز کردن کف خانه و فرش با سرکه سفید بیشتر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تمیز کردن کف خانه با سرکه

برای تمیز کردن انواع سطوح مثل سرامیک، پارکت و لمینیت می‌توانید از سرکه استفاده کنید. اما چطور؟ ابتدا باید کف خانه را از هر گونه خاک و گرد و غبار پاک کنید. به خصوص برای پارکت این کار اهمیت زیادی دارد. نصف فنجان سرکه سفید را با یک لیتر آب گرم مخلوط کنید. سپس با آن کف خانه را تی بکشید.

اگر کف خانه پارکت است، باید خیلی حواستان باشد تا ردی باقی نماند. بهترین نوعی تی آن است که جنس سری آن طنابی باشد و سطل آبکشی داشته باشد. در آخر اگر به اندازه کافی زمین را خیس کرده باشید دیگر نیازی به خشک کردن ندارید. باید صبر کنید تا زمین خودش خشک شود.

تمیز کردن کف خانه
خاصیت پاک‌کنندگی سرکه به دلیل اسیدی بودن آن است. این ماده علاوه بر قدرت پاک‌کنندگی بالا، خاصیت ضدعفونی کننده هم دارد

نحوه استفاده از سرکه برای تمیز کردن فرش

همانطور که گفتیم سرکه سفید یکی از بهترین مواد برای پاک کردن سرامیک، لمینیت و … است. اما کاربرد سرکه برای کف خانه فقط به همین سطوح خلاصه نمی‌شود. شما می‌توانید برای پاک کردن فرش‌های خانه هم از سرکه استفاده کنید. در این جا می‌خواهیم چند روش به شما معرفی کنیم:

یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین، یک قاشق سوپ‌خوری سرکه و دو فنجان آب ولرم را مخلوط کنید و داخل یک بطری اسپری بریزید و روی فرش اسپری کنید.

یک پارچه تمیز روی لکه‌ها بکشید تا پاک شوند. اگر لکه پاک نشد اجازه دهید سرکه کمی روی لکه بماند سپس آن را پاک کنید. شما همچنین می‌توانید از جوش شیرین برای کمک به جذب لکه‌های مرطوب استفاده کنید. اگر از بخارشور یا وسیله خاصی برای تمیز کردن فرش استفاده می‌کنید، می‌توانید مایه را داخل ماشین بریزید.

سراغ سرکه نروید اگر …

اسیدیته این ماده همچنین باعث می‌شود که شما سرکه را برای برخی سطوح مثل سنگ‌های طبیعی گرانیت و مرمر استفاده نکنید چون به سنگ آسیب رسانده و به دوغاب آسیب می‌رساند. از سرکه برای پاک کردن سطوح چوبی خام هم نباید استفاده کنید. علاوه بر این‌ها برای پاک کردن الیاف طبیعی مثل پشم و ابریشم سرکه منع مصرف دارد.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *