دکوراسیون اتاق خواب و تاثیر آن بر آرامش

0,0 rating
زمان مطالعه : 4 دقیقه
زمان مطالعه : 4 دقیقه
2905 بازدید

فروشنده‌ها کارشان را خوب بلدند. آسان‌تر از آنکه فکرش را بکنیم چشممان را به وسیله تازه‌ای خیره می‌کنند و آن را به خانه‌مان می‌فرستند. اما مراقب باشید! اگر می‌خواهید اتاق خوابی سرشار از آرامش را طراحی کنید، باید در برابر وسوسه خرید وسایل متعدد بایستید و اتاقتان را با وسایل غیرضروری انباشته نکنید. در ادامه این مطلب، رازهای دیگری را در مورد دکوراسیون اتاق خواب با شما در میان می‌گذاریم.

اتاق خواب

هیچ چیز به اندازه سادگی تاثیرگذار نیست

اتاقی که چشم‌هایتان در آن بسته و چراغ ذهنتان در آن خاموش می‌شود را به یک هزارتو تبدیل نکنید. سادگی و خلوتی اتاق خواب، به شما احساس خوب سبکی می‌دهد. حتما امتحانش کنید.

دلبندهایتان را در اتاق بگذارید

گفتیم که جای کتابخانه در اتاق‌خواب نیست، اما معنایش این نیست که نباید کتاب شعر محبوب یا رمانی که گاه و بی‌گاه سراغش می‌روید را در اتاق خواب بگذارید. می‌توانید مجله دلخواه و یکی دو کتاب را کنار تخت‌تان بگذارید و آنها را به نمادهایی برای آرامش ذهنی تبدیل کنید.

اتاق خواب

اتاق خواب را رنگارنگ نکنید

استفاده از یک طیف رنگی در اتاق خواب، آرامشتان را بیشتر خواهد کرد. طیف خاکستری که به سمت سفید کشیده می‌شود، می‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ اما اگر میلی به انتخاب این رنگ ندارید، می‌توانید سراغ سبز یا آبی هم بروید. پیشنهاد می‌کنیم که در اتاق‌خوابتان از رنگ‌های گرم کمتر استفاده کنید تا خواب آرام‌تری داشته باشید. رنگ‌های گرم ذهن شما را هشیار نگه می‌دارند.

داستان دکوراسیون اتاق را خلاصه کنید

به جای پیچیده کردن طراحی اتاق، از طرح‌های مینیمال برای چیدمان کمک بگیرید. نیازی به پاتخی‌های پر از کشو ندارید؛ همه چیز را به کمد دیواری که درهای بسته دارد منتقل کنید؛ در طراحی دکوراسیون اتاق خواب  باید کتابخانه را از این اتاق بیرون ببرید و تا جایی که می‌توانید فضا را سبک کنید.

اتاق خواب

نور را به اتاقتان دعوت کنید

سعی کنید اتاق پنجره‌دار خانه را برای خواب انتخاب کنید. اجازه دهید که صبح‌ها، نور طبیعی بیدارتان کند و با پرده‌های ضخیم همیشه کشیده، اتاق را به تاریکخانه تبدیل نکنید. اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق خواب تان را تغییر دهید، در قدم اول اجازه دهید که نور صبحگاهی جریان پیدا کند و ساعت بدنتان را تنظیم کند.

اتاق خواب

نگذارید اتاقتان یخ بزند

گفتیم که رنگ‌های گرم، نباید اساس رنگ‌آمیزی اتاق شما باشد. اما سعی کنید رگه‌های محدودی از رنگ‌های گرم را هم به طراحی اتاقتان اضافه کنید. نقش‌های پرده، رو انداز یا آباژور اتاق‌تان، همیشه لازم نیست که با طیف رنگی کل اتاقتان رنگ‌آمیزی شوند. یادتان نرود که استفاده درست از رنگ‌ها در طراحی داخلی اهمیت زیادی دارد.

عکس‌های خانوادگی را در اتاق خواب نگذارید

اتاق‌خواب، جای خوبی برای به دیوار زدن عکس‌های خانوادگی نیست. آنها را به اتاق نشیمن و راهروها بروید و دیوار اتاق خواب را با تصاویری از طبیعت تزیین کنید. اتاق خواب، نقطه خصوصی خانه شماست؛ چرا باید همه عزیزانتان در عکس‌ها چشم به شما بدوزند؟

دکوراسیون اتاق خواب

از فلزات غافل نشوید

درست است که سلیقه شما حرف اول را می‌زند اما اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق خواب تان به شما آرامش دهد، باید به برخی از اصول چیدمان باور داشته باشید. برای گردش بهتر انرژی در اتاقتان، عنصر فلز را هم به آن وارد کنید. یک لوستر یا آباژور ساده فلزی، می‌تواند گزینه خوبی باشد.

دکوراسیون اتاق خواب و دست‌سازه‌ها

صنایع دستی، نقش‌های اسلیمی یا طرح حیوانات ساده روی گبه‌های ایرانی احساس خوبی را به اتاق خوابتان خواهند آورد. یک اثر هنری ساده و نه چندان بزرگ را به دیوار اتاق بزنید، یا رو اندازی دست بافته را روی تخت بیندازید.

اتاق خواب، اتاق کار نیست

میز تحریر، لپ‌تاپ و وسایل کارتان را به این اتاق نیاورید. اتاق خواب شما، نباید فضایی برای تمام کردن کارهایتان باشد. اینجا جای استراحت است؛ جایی که می‌خواهید آرام بگیرید. پس از وارد کردن هیجان و اضطراب به این اتاق خودداری کنید و فکر قرار دادن وسایل صوتی-تصویری یا لوازم ورزشی در این اتاق را از سرتان بیرون کنید.

اتاق خواب

گل‌های خشک را اینجا نگه ندارید

می‌توانید در اتاق‌خوابتان گلدان‌هایی از گیاهان سبز را قرار دهید. ایده خیلی خوبی است. اما حواستان باشد که برگ‌هایی که گاه و بی‌گاه زرد می‌شوند را جدا کنید و دور بریزید. تزئین کردن اتاق خواب با گل خشک یا بی‌توجهی به گلدان‌های پژمرده، انرژی را از اتاق خوابتان خواهد گرفت.

جای تخت‌تان را درست انتخاب کنید

تخت خواب شما نباید زیاد به در اتاق نزدیک باشد یا زیر پنجره قرار گیرد. بهتر است پنجره در جهت پهلوی شما باشد. اگر بخواهید اتاقتان را بر اساس اصول فنگ‌شویی بچینید، باید دو طرف تختتان را به شکلی مشابه تزیین کنید تا تعادل از اتاقتان بیرون نرود. کسانی که به فنگ‌شویی باور دارند، میانه‌ای با قرار دادن یک پاتختی در یک سوی تخت ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *