روش تمیز کردن مایکروفر با لیمو

0,0 rating
زمان مطالعه : 1 دقیقه
زمان مطالعه : 1 دقیقه
1100 بازدید

روش تمیز کردن مایکروفر با لیمو

وسایلی که برای اینکار نیاز دارید یک کاسه‌ متوسط است که بتوانید درون مایکروفر قرار دهید، یک عدد لیمو و یک عدد حوله‌‎ تمیز برای پاک کردن داخل مایکروفر.

۱٫    آب را در کاسه بریزید: حدود نصف فنجان آب درون کاسه بریزید. 
۲٫    لیمو را اضافه کنید: لیمو را از وسط نصف کنید آب لیمو را درون آب بریزید و سپس خود لیمو را نیز درون آب بندازید.
۳٫    3 دقیقه در مایکروفر بگذارید: کاسه را درون مایکروفر قرار دهید و ۳ دقیقه به آن زمان دهید تا مایع شروع به جوشیدن کند.
۴٫    5 دقیقه صبر کنید: در مایکروفر را باز نکنید. اجازه دهید تا بخار مایع روی دیواره‌های مایکروفر بنشیند و ذره‌های غذاهای موجود را بشکند. حدود ۵ دقیقه برای اینکار به آن زمان دهید.
۵٫    مایکروفر را تمیز کنید: در مایکروویو را باز کنید و با احتیاط کاسه‌ لیمو را خارج کنید. اگر مایکروفر شما صفحه‌ گردان دارد آن را نیز خارج کنید و سپس تمیز کنید. با استفاده از حوله تمام دیواره‌های مایکروفر را به راحتی پاک کنید.
۶٫    لکه‌های سخت را از بین ببرید: اگر لکه‌هایی وجود دارد که به سادگی با دستمال کشیدن از بین نمی‌روند دستمال را درون مایع لیمو بزنید و سپس روی لکه‌ها بکشید تا پاک شوند. 
۷٫    در مایکروفر را فراموش نکنید: هنگام تمیز کردن از پاک کردن در مایکروفر غافل نشوید.
۸٫    صفحه‌ گردان را سرجایش بگذارید: اگر صفحه‌ی گردان مایکروفر را بیرون آوردید آن را دوباره درون مایکروفر تمیزتان قرار دهید.
 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. -

    سلام بی ادبی نباشد نام بکار برده شده (مایکروفر) در گویش عامیانه غلط است ، نام صحیح این دستگاه (مایکروویو microwave)می باشد . با احترام از دیدگاه عموم مخفی بماند

  2. -

    مطلب مفیدی بود.ممنون