فوت و فن مرتب کردن کمد

0,0 rating
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
2321 بازدید

کمد دیواری، معمولا شلوغ‌ترین جای خانه است. هزارتویی با وسایل فراوان و متنوع، که بعید است وسیله دلخواهتان را به راحتی در آن پیدا کنید. اما مرتب کردن کمد دیواری واقعا به آن اندازه که تصور می‌کنید دشوار نیست. با کمی خلاقیت و تعدادی وسیله ارزان‌قیمت، می‌توانید به کمد دیواری شلوغتان، سر و سامان دهید.

همه چیز را یکجا نگه‌ندارید

کمد

همه وسایلی که فکر می‌کنید لااقل برای شش ماه به کارتان نمی‌آید را بسته بندی کنید و در قسمت‌های بالایی کمد یا انباری قرار دهید. استفاده از نظم‌دهنده‌های پارچه‌ای یا جعبه‌های دردار برای کنار گذاشتن این وسایل، کمد اتاق‌تان را مرتب‌تر می‌کند.

سراغ زونکن بروید

مرتب کردن

زونکن‌ها فقط برای نگهداری کاغذ نیستند. می‌توانید یک زونکن طرح‌دار و زیبا بخرید و سشوار، شانه، اتوی مو و وسایل برقی مورد نیاز هر روزه‌تان را در آن قرار دهید. در این صورت، این وسایل جای زیادی را اشغال نخواهند کرد.

از گیره‌ها کمک بگیرید

مرتب کردن کمد

برای مرتب کردن کمد دیواری نیازی به خرید انواع مختلف چوب‌لباسی ندارید. کافی است تعدادی گیره از ابزار فروشی بخرید و یک چوب‌لباسی ساده را به ابزاری برای نگه‌داشتن شال‌گردن‌ها، روسری‌ها، یا کمربندها تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۳ ترفند مفید برای لباس شستن

پشت در را بدون استفاده نگذارید

کمد

پشت در کمد می‌تواند جای مناسبی برای نگهداری شال، کلاه یا حتی کیف باشد. با تعدادی گیره پشت‌چسبدار یا میله قابل پیچ شدن، می‌توانید فضای پشت در راه هم کاربردی کنید و برای مرتب کردن کمد دیواری اتاقتان قدم‌های موثری بردارید.

لباس‌ها را عمودی آویزان کنید

کمد

قرار نیست همه لباس‌های توی کمدتان افقی و در کنار هم چیدن شود. برخی از لباس‌ها را هم می‌توانید به شکل عمودی و زیر هم آویزان کنید. خریدن یک چوب‌لباسی دو کاره هزینه زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد.

کفش‌ها را در کمد رها نکنید

مرتب کردن کمد

قسمت‌های پایین کمد و زیر لباس‌ها، معمولا بلا استفاده می‌مانند. می‌توانید جعبه‌های یک‌شکلی را برای نگهداری کفش‌ها تهیه کنید و همه را در قسمت‌های بلااستفاده کمد بچینید. قرار دادن کفش در جعبه مخصوص، به بهداشت کمد شما هم کمک می‌کند.

شلوارها را جدا بگذارید

کمد

دلیلی ندارد که شلوارها را هم در قسمت بالای کمد و کنار مانتوها و پیراهن‌های بلند آویزان کنید. می‌توانید آنها را با استفاده از چوب‌لباسی‌های مخصوصی که به دیوار پیچ می‌شوند، در کنار هم و در قسمت پایینی کمد آویزان کنید.

روی جعبه‌ها برچسب بزنید

کمد

پیدا کردن وسیله مورد نظرتان از بین جعبه‌های متعدد، بعد از چند ماه به کاری دشوار تبدیل خواهد شد. پس بهتر است از همان ابتدا، جعبه‌ها را با برچسب‌های مخصوص از هم تفکیک کنید.

مرتب کردن کمد دیواری با کیسه‌های پارچه‌ای

کمد

همیشه وسایل ریزی هستند که نمی‌دانید کجا بگذاریدشان و ممکن است بین انبوه وسایل کمدتان آنها را گم کنید. به همین دلیل کیسه‌های چند بخشی نظم‌دهنده، باید بخش ثابتی از کمدتان باشند.

کاغذ کادوها را له نکنید

مرتب کردن کمد

نظم‌دهنده کیسه‌های پلاستیکی که به راحتی می‌توانید آن را از پلاستیک فروشی‌ها تهیه کنید، به کمد شما نظم بیشتری می‌دهند. کاغذ کادوها را لوله کنید و در این قسمت از کمد قرار دهید تا همیشه قبل از رفتن به مهمانی، نگران پیدا کردن یک ورق کاغذ کادو سالم نباشید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *