نحوه تمیز کردن گریل 

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
1586 بازدید

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که امکانات زیادی در اختیار داریم. می‌توان بسیاری از غذاها را بدون استفاده از گاز و فقط از طریق گریل کردن آماده کرد. گریل کردن یک روش خوب و دوستداشتنی برای آماده کردن غذا است. اما همیشه معضل تمیز کردن گریل وجود دارد. 

یکی از راه‌هایی که می‌توان از آن برای تمیز کردن دستگاه گریل استفاده کرد نان همبرگر است و خیلی‌ها تصور می‌کنند که این راه بهترین و سریع‌ترین روش برای انجام این کار است. اما واضح است که راه‌های بهتری نیز برای تمیز کردن دستگاه گریل وجود دارد.

می‌توان از برس‌های مخصوص این کار استفاده کرد. اما به دلیل پلاستیکی بودن موهای این برس‌ها این وسیله خیلی مناسب نیست چون باید صبر کنید تا دستگاه گریلتان خنک شود و سپس آن را تمیز کنید در حالی که وقتی دستگاه هنوز گرم است راحت‌تر میتوان تکه‌های غذای چسبیده به آن را جدا کرد و این حس ایجاد می‌شود که بعد از خنک شدن آن تکه‌های غذا همچنان به گریل چسبیده و تمیز کردن آن سخت است.  تعداد دفعاتی که می‌توان از این برس‌ها اضافه کرد محدود است چون موهای آن ذوب می‌شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. 

 

وسیله‌ای برای تمیز کردن دستگاه گریل 

راهکاری بهتر برای تمیز کردن گریل

چگونه دستگاه گریل را تمیز کنیم؟

دومین وسیله‌ای که با استفاده از آن می‌توانیم دستگاه گریلمان را تمیز کنیم  برس‌های برنجی با دسته‌ی فلزی ضد زنگ است این وسیله ؛ چیزی شبیه سلاح جنگی است. این وسیله باعث می‌شود که سینی گریل ما خراب شود و علاوه بر اون خیلی از کسانی که از آن استفاده کرده بودند معتقد بودند موهای این برس به دستگاه گریل گیر می‌کند و هنگام طبخ غذا به آن می‌چسبد و خیلی‌ها را روانه‌ی اورژانس کرده است.

آخرین وسیله و بهترین وسیله پیشنهادی ما برای این کار یک ابزار چوبی مخصوص آشپزخانه است که از چوب بلوط ساخته شده و لایه‌ی نازک آن در گذر زمان باعث می‌شود شیارهایی در آن ایجاد شود و باعث می‌شود بین شیارهای گریل را به راحتی همان زمانی که گریل هنوز داغ است تمیز کند و این وسیله شیارهایش مطابق شیارهای دستگاه شما می‌شود و این موضوع باعث می‌شود که دستگاه گریل شما یک وسیله مخصوص به خودش را داشته باشد. کم کم ممکن است این راه را تا دسته‌ خود طی کند اما این اتفاق بسیار آرام رخ می‌دهد. بهتر است کمی صبر کنید تا حرارت دستگاه کم شود سپس از آن استفاده کنید. جالب است که این وسیله هربار بهتر از دفعات قبل دستگاه گریل را تمیز می‌کند. 

حتی اگر از دستگاه گریلتان کم استفاده می‌کنید، تمیز کردن آن یک مسئله‌ی مهم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *