آشپزخانه رویایی چه خصوصیاتی دارد؟

0,0 rating
زمان مطالعه : 4 دقیقه
زمان مطالعه : 4 دقیقه
1991 بازدید

یکی از مهمترین مکان‌ها در هر خانه‌ای، آشپزخانه آن است. آشپزخانه‌ای که می‌تواند بخش مهمی از فعالیت‌های روزانه بسیاری از خانم‌ها و حتی آقایان را در خود جای دهد، طبق قاعده باید ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشد که یکی از این ویژگی‌های مهم، دکور آن است. اما آیا آشپزخانه شما چیدمان خاصی دارد؟ در این مقاله به ۱۵ روش هوشمندانه که می‌توانید به لیست آشپزخانه رویایی‌تان اضافه کنید، اشاره شده است.

تخته برش کشویی

تخته برش کشویی آشپزخانه

تخته برش در حالی که جزء ابزارهای ضروری است اما نگه داری آن در کابینت خیلی جاگیر و جابه‌جایی آن مشکل است. به جای یکی از کشو‌های آشپزخانه می‌توانید یک تخته برش کشویی داشته باشید با این روش هیچ فضایی از آشپزخانه اشغال نمی‌شود.

تخته برش کشویی روی سطل زباله

تخته برش کشویی-2

حتی بهتر از روش اول زمانی است که تخته برش کشویی را روی سطل زباله قرار داده و آن را سوراخ کنید تا مواد دور ریختنی به راحتی از همان سوراخ وارد سطل زباله شوند.

میز کشویی

میز کشویی

عموما شلف‌های کشویی در آشپزخانه جذاب‌تر هستند. می‌توانید یک میز کشویی زیر جزیره آشپزخانه‌تان قرار دهید تا در صورت نیاز فضای خوبی برای شما فراهم کند.

کشو‌ در گوشه‌ آشپزخانه

کشو در گوشه

دسترسی به وسایل داخل کابینت‌هایی که در گوشه آشپزخانه نصب شده است، کار مشکل و طاقت فرسایی است.عموما این نوع کابینت‌ها خالی و غیر قابل مصرف هستند یا وسایلی که کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند، در آن جا چیده می‌شوند. با نصب کشو در گوشه‌های آشپزخانه این مشکل حل می‌شود و آشپز به راحتی می‌تواند به همه وسایل دسترسی داشته باشد.

شلف کشویی برای چاقو‌ها

شلف کشو

بسیاری از مردم دوست دارند ادویه جات و روغن را در فضاهای باریک کنار اجاق گاز نگه دارند. اما گرمای حاصل از اجاق گاز می‌تواند به این وسایل آسیب برساند. شلف کشویی باریک کنار اجاق بهترین فضا برای نگه‌داری اینگونه وسایل است زیرا تا حدی از حرارت اجاق کم می‌کند.

کابینت کشویی برای سطل زباله

کابینت برای سطل زباله در آشپزخانه

یک کابینت کشویی برای قرار دادن سطل زباله می‌تواند فضای آشپرخانه را آزاد کند و منظره زشت سطل زباله را بپوشاند.

کشو برای بشقاب‌ها

کشو برای بشقاب ها در آشپزخانه

یک کابینت کشویی با چند چوب متحرک در آشپزخانه دسترسی به بشقاب‌ها، کاسه‌ها و لیوان‌ها را آسان‌تر می‌کند. شما می‌توانید این چوب‌ها را با توجه به ظروف و نوع چیدمانی که می‌خواهید بچینید، جابه‌جا کنید.

کابینت مخفی ادویه‌جات

کابینت مخفی

شلف با درب کشویی در دیوار‌های آشپزخانه، فضای مخفی‌ای برای نگه‌داری ادویه‌ها ایجاد کرده و فضای آشپزخانه را اشغال نمی‌کند.

کابینت سبک چینی با شلف‌های کشویی

کابینت سبک چینی

یک کابینت به سبک چینی تنها چیزی است که بهتر از کابینت با قفسه های کشویی است زیرا جابه‌جایی ظروف در این صورت بسیار راحت تر است.

کشویی متفاوت برای ادویه‌ها

اگر نخواهید فضایی مخفی برای نگه‌داری ادویه‌ها درست کنید این ایده بهترین راه حل ممکن است. طراحی یک کشو متفاوت مانند شکل این امکان را به شما می‌دهد که همه ادویه‌ها را بدون جابه‌جا کردن آن‌ها، به راحتی ببینید.

کابینت مکعبی

سازماندهی آشپزخانه راه حل‌هایی دارد. هنگامی که یک کابینت ساده با چند قفسه نیاز دارید. می‌توانید کابینت را به قفسه‌های کوچک تقسیم کنید و از آن برای نگه‌داری دستمال و چیز‌های دیگر استفاده کنید.

کابینت وسایل برقی

کابینت وسایل برقی

چه کسی کابینتی نمی خواهد که مایکروویو، مخلوط کن، قهوه ساز و دیگر وسایل برقی را در آن جا نگه‌داری کند؟ آشپزخانه فضایی است که هر چه خلوت‌تر باشد کار‌کردن و آشپزی در آن راحت‌تر است. گذاشتن وسایل برقی در کابینت فضای آشپزخانه‌تان را باز‌تر خواهد کرد.

کابینت برای نگهداری مواد خشک

اگر زیاد آشپزی می‌کنید حتما از این ایده استفاده می‌کنید. شما می‌توانید آرد، شکرو سایر مواد خشک را در این کابینت نگه‌داری کرده و هر دفعه به مقدار نیازتان از آن بردارید.

قفسه بندی یک وجه جزیره

کابینت جزیره در آشپزخانه

جزیره یک کابینت در وسط آشپزخانه است که بیشتر جنبه فانتزی دارد. با اضافه کردن چندین قفسه از این کابینت استفاده بیشتری کنید.

ایستگاه قهوه

ایستگاه قهوه

یک کابینت مخصوص قهوه‌ساز طراحی کنید و قهوه و فنجان‌ها را در آن جا قرار دهید. قهوه‌ساز را روی شلف کشویی قرار دهید تا به راحتی از آن استفاده کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *