کاربرد‌های نوشابه در خانه‌داری

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
1167 بازدید

شاید کمتر کسی بداند که پر‌طرفدار‌ترین نوشیدنی دنیا می‌تواند کاربرد و استفاده‌های زیادی در خانه‌داری داشته باشد. نکته جالب درباره نوشابه این است که، با اینکه اغلب افراد بار‌ها درباره مضرات آن شنیده‌اند اما همچنان جزو پر مصرف‌ترین نوشیدنی‌هایی است که از سال ۱۸۶۶ وارد بازار شده و در بیش از بیست کشور جهان پخش گردید و تا امروز در سراسر دنیا محبوب است.

مواد افزودنی‌، شکر زیاد، کربن دی اکسید و… در کوکاکولا آن را به نوشیدنی ناسالمی تبدیل کرده است که سلامت استخوان‌ها، دندان‌ها را به خطر انداخته و منجر به اضافه وزن، دیابت، افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی هم می‌شود.

ممکن است با دانستن کاربرد‌های غیر خوراکی آن‌ بتوان مضرات آن کاملا مشخص شود. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره ترفند‌های خانه‌داری با استفاده از این نوشیدنی بیشتر بدانید.

از بین بردن لکه چربی از روی لباس 

کوکاکولا یکی از بهترین پاک کننده‌ها برای لکه‌های چربی روی لباس است. دلیل آن می‌تواند اسید کربنیک و اسید فسفریک موجود درنوشابه باشد. برای این کار تنها لازم است زمانی که می‌خواهید لباس را در لباسشویی بشویید، یک لیوان نوشابه را قبل از اضافه کردن پودر در مخزن بریزید.

از بین بردن زنگ‌زدگی با کمک نوشابه

زنگ‌زدگی را می‌توانید با استفاده از یک اسفنج یا ورق آلومینیوم آغشته به نوشابه پاک کنید. باز کردن پیچ و مهره زنگ زده هم با استفاده از نوشابه امکان‌پذیر است. در این صورت مقداری نوشابه را در ظرفی ریخته و پیچ و مهره‌های زنگ‌زده را در آن قرار دهید و به مدت حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا از هم جداشوند.

خانه داری با کمک نوشابه

پاک کردن لکه رنگ، ماژیک و جوهر از روی مبل‌ها

در صورتی‌که در خانه کودک دارید به احتمال خیلی زیاد با این مشکل مواجه شده اید که فرزندتان به نقاشی روی هر سطحی به جز دفتر نقاشی اشتیاق داشته باشد. در این صورت به جای استفاده از پاک کننده‌های شیمیایی از نوشابه استفاده کنید. در این حالت، یک دستمال پارچه ای را به کولا آغشته کنید و روی لکه‌ها بکشید.

تمیز کردن ماهیتابه و ظروف سیاه شده

سوختن غذا در ماهیتابه یا ظروف پخت و پز باعث می‌شود آن‌ها سیاه شده و بد‌شکل شوند. به جای سابیدن ظروفتان با مواد شوینده و سیم ظرفشویی و صرف وقت و انرژی زیاد تنها کافی است مقداری نوشابه را داخل ظرف مورد نظرتان بریزید و صبر کنید که خوب خیس بخورد و سپس آبکشی کنید.

براق کردن ظروف مسی

اگر ظروف مسی شما جلای خود را از دست داده و مات شده است برای تمیز کردن و برق انداختن آن‌ها  کافی است کمی نوشابه روی آن‌ها بریزید و با استفاده از ورقه‌ای آلومینیومی آن را تمیز کنید یا مقداری نوشابه را روی دستمالی تمیز بریزید و بعد با آب گرم آبکشی کنید و آن‌ها را کاملا خشک کنید.

از بین بردن لکه‌های خون

تمیز کردن لکه های خون معمولا کار ساده‌ای نیست. کمی نوشابه روی لکه‌ها بریزید و بعد به خوبی آبکشی کنید.

تمیز کردن موتور ماشین

دستمالی را به نوشابه  آغشته کنید و برای مدتی روی بخش‌های مورد نظر قرار دهید و بعد از مدتی آ ن را بردارید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *