بهترین ورزش در بارداری کدام است؟

0,0 rating
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
2123 بازدید

اگر چه سه ماه اول باردای زمانی است که بدن نباید تحت فشار زیادی قرار بگیرد، اما به این معنی نیست که در بارداری همه کارها و فعالیت‌هایتان را تعطیل کنید. اگر باردار هستید و تمام عمر خود را ورزش کرده‌اید، جای نگرانی نیست  می‌توانید به ورزش در بارداری ادامه دهید، فقط باید کمی حرکات و تمرین‌هایتان را کنترل کنید تا به جنین لطمه وارد نشود.

اگر تا به حال ورزش نکرده باشید، حاملگی زمان خوبی برای شروع تمرینات خفیف است. ورزش در بارداری احتمال ابتلا به دیابت را  کاهش می‌دهد، هم‌چنین شما را سالم و قوی نگه می‌دارد. به شما کمک می‌کند تا احساس خوبی داشته باشید و از مشکلات شایعی مثل خستگی و کمر درد جلوگیری می‌کند. برای همین در این مقاله می‌خواهیم بهترین ورزش‌هایی که در این دوران برایتان امن هستند را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

ورزش در بارداری ؛ شنا

قبلا در مورد فواید شنا در بارداری صحبت کردیم. شنا در حقیقت یکی از مهم‌‌ترین ورزش‌ها در بارداری است. مفید بودن این ورزش در بارداری به این خاطر است که هیچ گونه فشار و استرس اضافی به بدن تحمیل نمی‌کند.

از طرفی آب کمک می‌کند تا وزن اضافی‌تان را حفظ کنید و از  از صدمه و رگ به رگ شدن عضلات نیز پیش گیری می‌کند. علاوه بر این‌ها آب باعث خنک شدن و محافظت در فصل گرما به خصوص در تابستان می‌شود. از دیگر فواید شنا در بارداری می‌توان به بهبود گردش خون، از بین بردن خستگی و تسکین درد  افزایش قدرت عضله اشاره کرد.

ورزش در بارداری ؛ پیاده روی

سه ماهه اول: سه ماه اول مطابق عادت‌های قبلی و حالت معمولی پیاده روی کنید. فقط باید کفش مناسب بپوشید تا به پاهایتان فشار وارد نکنید. در هوای گرم پیاده‌روی نکیندا چون باعث گرما زدگی شما می‌شود و اختلالاتی ایجاد خواهد کرد.

سه ماه دوم: از وارد آوردن فشار بیش از حد بر پشتتان جلوگیری کنید. سرتان را صاف بگیرید. باسن‌تان را به جلو یا عقب هدایت نکنید و در راستای چانه قرار دهید. دست‌ها را با ریتم حرکتی خود تکان دهید تا تعادل بدن را حفظ کنید و سرعت را بالا ببرید.

سه ماه سوم: مطابق سه ماه دوم پیاده روی کنید و مدت زمان پیاده روی را مثل همان زمان ثابت نگه دارید.

ورزش در بارداری ؛ تنیس و پینگ پونگ

این ورزش‌ها در بادراری خوب هستند اما نباید حالت رقابتی بازی کنید. فراموش نکنید که حامله هستید؛ بنابراین حرکات ناگهانی و قدرتی که شما را به خطر می‌اندازد، انجام ندهید. 

بهترین ورزش در بارداری
در بارداری هم می توانید به پیاده‌وری هر روزه ادامه دهید، فقط در سطوح سخت تردید نکنید

ورزش در بارداری؛ پیاده روی

وقتی حامله شدید می توانید به پیاده‌وری هر روزه ادامه دهید، فقط در سطوح سخت تردید نکنید. سعی کنید یک برنامه آهسته روی یک چمن یا در ساحل داشته باشید. شما نباید اجازه دهید که جنین بیش از حد لرزش و ارتعاش را احساس کند، بنابراین اگر میخواهید بجنگید، یک سطح نرم را انتخاب کنید.

ورزش در بارداری؛ یوگا در دوران بارداری

یوگا ورزش مفید در دوران بارداری محسوب می‌شود. تمرینات یوگا قدرت و استحکام ماهیچه‌های بدن‌تان را افزایش می‌دهد و انعطاف پذیری شما را زیاد می‌کند.

شما نمی‌توانید تمام حرکت‌های یوگا را انجام دهید، باید توصیه‌های مربی را جدی بگیرید تا باعث ناراحتی جنین نشوید. تکنیک‌های یوگا به شما کمک می‌کند تا درد زایمان را کاهش دهید، آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید و تهوع و استفراغ اوایل بارداری را کاهش دهید.

ورزش در بارداری؛ دوچرخه سواری

دوچرخه سواری جدا از این که لذت بخش است ورزش خوبی برای بارداری محسوب می‌شود. در حیاط خانه و در محیط امن دوچرخه سواری کنید چون همیشه شگفتی‌های غیرمنتظره وجود دارد. از طرفی صدای ترافیک می‌تواند استرس‌زا باشد. اگر در خانه دوچرخه ثابت هم دارید می‌توانید از همان استفاده کنید.

دوچرخه سواری در محیط داخلی امن تر است تا در داخل خانه چرند شود تا بیرون بیاید چون شگفتی غیر منتظره در جاده وجود دارد.

صدای ترافیک و همچنین ترافیک زمانی که شما حامله هستید می تواند دوام آورنده استرس زا باشد. شروع به دوچرخه سواری در یک دوچرخه ثابت کنید، همچنین به شما این امکان را می دهد که از آن لذت ببرید و دوچرخه سواری کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *