افزایش طول عمر با نوشیدن قهوه

زمان مطالعه : 2 دقیقه

بر اساس جدیدترین تحقیقات نوشیدن قهوه به افزایش طول عمر شما کمک می‌کند. بله درست شنیدید! ظاهرا نوشیدن قهوه می‌تواند طول عمر شما را افزایش دهد. بگذارید برای شما بگوییم چنین چیزی چطور ممکن است. 

مطالعه‌ای که در دانشگاه کمبریج صورت گرفته نشان می‌دهد که نوشیدن یک فنجان قهوه متوسط عمر یک زن را تا یک ماه و متوسط عمر یک مرد را تقریبا تا سه ماه افزایش می‌دهد. آن طور که از شواهد برمی‌آید افرادی که روزانه تنها یک فنجان قهوه نوشیده‌اند مرگ‌ زودرس را تا حدود ۱۲% در یک دوره ۱۶ ساله کاهش داده‌اند، درحالی که اگر سه فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند این میزان تا ۱۸% افزایش پیدا می‌کرد.

افزایش طول عمر با نوشیدن قهوه ممکن است؟

طبق مطالعاتی که در کالج سلطنتی لندن و همین‌طور دانشگاه کارولینای جنوبی انجام شده است، قهوه دارای مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان و ترکیباتی است که روی عملکرد کبد تاثیر مثبت می‌گذارد، با مقاومت انسولین مبارزه می‌کند و از التهاب را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، دارای ترکیبات فنولیک است که خاصیت سرطان‌زدایی دارند. 

افزایش طول عمر با 9 دقیقه نوشیدن قهوه

پر واضح است که قهوه نمی‌تواند جادو کند اما مادامی که نیاز به یک سبک زندگی سالم دارید باید به دنبال روش‌هایی برای سالم زیستن باشید. مطالعاتی که روی این جنبه از خواص قهوه انجام شده بیش از ۱۶ سال روی نیم میلیون افراد بالای ۳۵ سال صورت گرفته است و به نظر می‌رسد که مصرف قهوه برای سلامتی بسیار مفید است.

متخصصان ادعا می‌کنند که مصرف هر چه بیشتر قهوه ارتباط زیادی با کاهش خطر مرگ دارد، به ویژه در مورد مرگ‌های ناشی از گردش خون و بیماری‌های گوارشی. علاوه بر این، یافته‌های متخصصان حاکی از ارتباط زیادی بین نوشیدن قهوه و بهبود عملکرد کبد و واکنش‌های سیستم ایمنی است. به این ترتیب، می‌توان چنین نتیجه گرفت که نوشیدن قهوه به اندازه متعادل، حدود سه فنجان قهوه در روز، برای سلامتی نه تنها ضرری ندارد بلکه چنانچه تبدیل به یک عادت همیشگی شده باشد فواید زیادی دارد.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.