سالاد مناسب برای کارمندانی که وقت زیادی ندارند

0,0 rating
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
816 بازدید

چیزی که برای اکثر کارمندان اهمیت دارد و اظهار نظرهایی در مورد آن را از خیلی از این افراد شنیده‌اید داشتن یک ناهار ساده است که علاوه بر اینکه خوردن آن وقت زیادی نگیرد، مقرون به صرفه و سالم هم باشد. خیلی از کارمندان کسانی هستند که تمایلی ندارند که قبل از ناهار غذایشان را گرم کنند و آماده خوردن آن شوند زیرا آن‌ها معتقدند «اگر یک شب بیرون باشم و شام نداشته باشم، اگردر منزل وقت نکنم که غذایم را برای ناهار فردا بسته بندی کنم، اگر قبل از شروع ساعت کاری جلسه‌ای داشته باشم و … آن روز ناهار نخواهم داشت و احساس گرسنگی خواهم کرد.» خوشبختانه برای این مشکل راهکار وجود دارد. یکی از راحت‌ترین کارها تهیه سالاد برای ناهارتان است.

دو راه وجود دارد که در اینجور مواقع گرسنه نمانید. می‌توانید بخشی از وقت ناهارتان را صرف خرید از سوپرمارکت نزدیک محل کارتان کنید. به سوپر مارکت بروید و از مواد غذایی سالم برای ناهارتان انتخاب کنید. اگر آن موقع، وقت خرید کردن ندارید می‌توانید قبل‌تر از ساعت ناهار این کار را کنید  و مواد غذاییتان را در یخچال نگه دارید تا زمان ناهار فرا برسد.

بهترین کار این است که برای ناهارتان موادی را انتخاب کنید که نیازی به پخته شدن نداشته باشند. می‌توانید از سبزی‌ها استفاده کنید که فقط نیاز به شسته شدن داشته باشند و اضافه آن‌ها را برای روزهای بعد نگهداری کنید. همچنین می‌توانید به سبزیجاتتان نخود یا لوبیای کنسرو شده اضافه کنید. می‌توانید سالادی از کلم، سیب، کرفس و هویج تهیه کنید و به آن مغزهایی مانند مغز گردو اضافه کنید. می‌توانید یک شیشه روغن زیتون و سرکه خریداری کنید و در کشوی میزتان نگهداری کنید و در هنگام ناهار از آن‌ها روی سالادتان بریزید و از خوش طعم شدن آن لذت ببرید. بسته به ذائقه غذاییتان هر نوع چاشنی‌ای را می‌توانید تهیه کرده و آن را در کمدتان نگهدارید.

برای راحت‌تر بودن کارتان همیشه یک تخته چوبی و یک چاقو در آشپزخانه محل کارتان برای خود داشته باشید تا به راحتی موادی که تهیه کرده‌اید را روی آن خرد کنید. این بهترین راه برای داشتن تکه‌های تمیز گوجه، قارچ و خیار است. استفاده از تخته چوبی برش دادن را لذتبخش می‌کند و با این کار می‌توانید احساس رضایت داشته باشید.

سالاد

یک کاسه بزرگ سالاد تهیه کنید

برای اینکه بتوانید موادتان را به راحتی با هم ترکیب کنید و آن‌ها را هم بزنید لازم است از یک کاسه بزرگ استفاده کنید. برای مخلوط کردن موادتان با هم و اضافه کردن چاشنی‌ها به سالادتان از یک قاشق و چنگال استفاده کنید. بنابراین لازم است که یک قاشق و یک چنگال هم در کنار وسایلتان نگه دارید. برای حفظ محیط زیست و کمک به طبیعت بهتر است از کاسه شیشه‌ای استفاده کنید و در نهایت آن را بشویید و تا جای ممکن از کاسه و قاشق پلاستیکی و یک بار مصرف استفاده نکنید.

تهیه سالاد به شما کمک می‌کند غذای سالمی بخورید و مواد غذایی لازم بدن را به آن برسانید و همینطور در وقتتان صرفه جویی کنید زیرا می‌توانید از وقت‌های استراحت کوتاه بین روزتان هم برای تهیه سالاد استفاده کنید. البته پیش از این طرز تهیه غذاهای سالم و فوری مثل این خوراک گیاهی را با شما در میان گذاشته بودیم.

شب‌ها استرس غذای فردا ناهارتان را ندارید و صبح با خیال راحت بدون فکر اینکه چیزی جا گذاشته‌اید راهی محل کارتان می‌شوید. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید اشتراک گذاشتن ناهارتان با همکارانتان است تا همه با هم از آن لذت ببرید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *