چرا شیر غنی شده برای تقویت عضلات مفید است؟

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
1714 بازدید

محققان معتقدند ویتامین E به تقویت عضلات کمک می‌کند و این یکی از کارهایی است که ویتامین E در بدن انجام می‌دهد. ویتامین E دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است که می‌تواند از روش‌های مختلف تغذیه‌ای مانند مصرف شیر غنی شده یا موارد دیگر به بدن وارد شود. دانشمندان نشان داده‌اند که بدون وجود این ویتامین در بدن غشا پلاسما، که  از انباشتگی محتوای داخل سلول جلوگیری می‌کند و کنترل ورود و خروج مواد به سلول را دارد، نمی‌تواند به درستی تولید شود این یک مشکل بزرگ برای بسیاری از سلول‌ها است مانند سلول‌های عضلانی که فقط از این غشا استفاده می‌کنند. هر سلول بدن شما یک غشای پلاسما دارد و هر غشا ممکن است پاره شود.

ویتامین E به بدن کمک می‌کند تا این غشا پاره نشود و سلول نابود نشود و علاوه بر آن  پیامد دیستروفی ماهیچه‌ای و ضعف عضلانی که بر اثر پاره شدن غشا پلاسما به وجود می‌آید را از بین می‌برد. فرآیند پاره شدن و اصلاح طبیعی آن بخشی از ساخت عضه است و بدون درد صورت می‌گیرد اما اگر این واکنش بدون ترمیم رخ دهد آنچه برای شما باقی می‌ماند سلول عضلانی مرده است. ارتباط بین ویتامین E و عضلات سالم به خوبی شناخته شده است.

پستانداران و پرندگانی که از ویتامین محروم هستند رشد عضلانی در آن‌ها صورت نمی‌گیرد و در برخی از موارد آن‌ها به بیماری‌های کشنده مبتلا می‌شوند. در سالمندانی که رژیم غذایی ضعیف دارند و سطح ویتامین E آنها کم می‌شود سندرم ضعف به وجود می‌آید، این سندرم وضعیتی در ماهیچه آن‌ها می‌سازد که در آن ماهیچه‌ها ضعیف هستند و مردم روی پای خود بی‌ثبات هستند. نقش موثر ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی باعث تاخیر شروع آلزایمر و محافظت از نورون‌ها در مقابل رادیکال‌های آزاد می‌شود. 

محققان برای آن که متوجه شوند که ویتامین E چیست و چگونه از عضله و نیز سایر انواع سلول‌ها محافظت می‌کند عملکرد آن را روی موش‌ها مورد آزمایش قرار دادند و متوجه شدند که این ویتامین روی غشاء پلاسما سلولی تاثیر می‌گذارد و از این طریق باعث تقویت عضلات می‌شود.

همچنین این ویتامین تاثیر بسیار مثبتی روی پوست دارد و به عنوان ترکیب اصلی در لوازم آرایش و محافظت کننده پوست زنان استفاده می‌شود. ویتامین E به عنوان یکی از منابع خوب آنتی اکسیدان یک عامل کمکی برای مقابله با سرطان و بیماری‌های قلبی و دارای فوائد بسیار دیگری نیز در بدن است.

شیر غنی شده کاله

شیر غنی شده ، ویتامین E و تقویت عضلات کودکان

با افزایش میزان جذب ویتامین E بدن شما راحت‌تر می‌تواند ورزش‌های سخت و مداوم را انجام دهد و توانایی بازسازی سریع‌تر و بهتری در سلول‌ها به وجود می‌آورد و در نتیجه عضلات بدن شما در زمان بسیار کوتاهی تقویت و بزرگ می‌شوند.

 یکی از مهمترین موارد مصرف این ویتامین که در شیر غنی شده وجود دارد، تقویت عضلات در کودکان است که می‌تواند با استفاده از روش‌های تغذیه‌ای مناسب، به خصوص استفاده از این شیرکه دارای ویتامین E است این کار انجام شود.

 از طرفی ویتامین E به عضلات در ترمیم و بازسازی بافت خود کمک کرده و پروسه آن را سریع می‌سازد. در اثر این ترمیم، رشد عضلات بیشتر و بیشتر می‌شود و منجر به بزرگ‌تر و قوی‌تر شدن بدن شما می‌شود.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *