معرفی ۴ مدل دمنوش برای چربی سوزی بهتر بدن

0,0 rating
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
1284 بازدید

چه در کنار شومینه چه در پیک‌نیک، یک فنجان دمنوش واقعا دل‌چسب و آرامش‌بخش است. علاوه بر احساس آرامش، برخی دمنوش‌ها می‌توانند مانع پرخوری وسط روز یا دستبرد زدن به تنقلات شوند و برخی دیگر می‌توانند حتی باعث چربی سوزی و افزایش سوخت و ساز بدن شوند.

این ادعا ممکن است شبیه یکی از آن مطالب زرد وبسایت‌های بی در و پیکر یا تبلیغات برندهای تازه‌وارد به بازار باشد، ولی مطمئنا نمی‌شود با علم جنگید. با ورق زدن مقاله‌ها و مطالب علمی، ۴ نوع دمنوش برای چربی سوزی بهتر در بدن پیدا کردیم که قصد داریم در اختیارتان قرار دهیم. ضمن آشنایی با این ۴ مورد به یاد داشته باشید که در مصرف هیچ نوشیدنی یا غذایی نباید زیاده‌روی کرد:

چربی سوزی با چای سفید

معرفی ۴ مدل دمنوش برای چربی سوزی بهتر بدن

چای سفید واقعا دوست داشتنی است چون از چهار جهت کمک می‌کند چربی‌های مزاحم را از بدنتان بتکانید. در یک تحقیق مشخص شده که این دمنوش جلوی تشکیل سلول‌های جدید چربی را می‌گیرد و همزمان چربی‌سوزی و فرآیند طبیعی تجزیه طبیعی سلول‌های چربی موجود را تسریع می‌بخشد. گروهی دیگر از محققین می‌گویند که چای سفید منبعی غنی از کاتچین است؛ نوعی آنتی‌اکسیدان که باعث آزادسازی چربی از سلول‌ها می‌شود و توانایی کبد در تبدیل چربی به انرژی را بالا می‌برد. چای سفید به شکل برگ کامل و معمولا پیچ‌خورده فروخته می‌شود و البته قیمت زیادی دارد، اما ارزش هیچ چیزی بالاتر از سلامتی نیست.

دمنوش زرشک

دمنوش زرشک

ریشه، میوه، و پوست ریشهٔ بوته‌های زرشک حاوی بربرین (berberine) است: یک ماده شیمیایی طبیعی که از قضا چربی‌سوز است. پژوهشی توسط دانشمندان چینی نشان داده که بربرین می‌تواند جلوی افزایش وزن و توسعه «مقاومت به انسولین» حتی در رژیم‌های غذایی پرچربی را بگیرد. پژوهش‌های قبلی هم نشان داده بودند که مصرف این گیاه می‌تواند مصرف انرژی را افزایش دهد و علاوه بر آن، به کاهش تعداد گیرنده‌های روی سطح سلول‌های چربی هم بینجامد که این خود مانع از جذب بیشتر چربی‌های جدید می‌شود. به نظر می‌رسد برای نوشیدن این چایی دلایل خوبی وجود دارد، این‌طور فکر نمی‌کنید؟

دمنوش و اثر آن بر لاغری + معرفی دو دمنوش

چای روی‌بوس

چای روی‌بوس

این چای قرمز که به طور طبیعی شیرین هم هست،  از برگ‌های بوتهٔ روی‌بوس (Rooibos) تهیه می‌شود و یک چربی‌سوز عالی است. دانشمندان در افریقای جنوبی کشف کرده‌اند که پُلی‌فنل‌ها و زردینه‌های داخل این گیاه تا ۲۲ درصد باعث کاهش تشکیل سلول‌های جدید چربی می‌شود. این دو ماده شیمیایی در ضمن به سوختن چربی‌های موجود در بدن هم کمک می‌کنند. جرعه‌هایی از این دمنوش میل کنید تا آن چربی‌های سرسخت دور شکم‌تان راحت‌تر آب بروند یا حداقل بیشتر از این انباشته نشوند.

چای پوئر (Pu-erh)

چای پوئر

این چای تخمیری عملا می‌تواند سلول‌های چربی را کوچک کند. برای کشف قدرت‌های این دمنوش چینی، دانشمندان آن را روی موش‌ها آزمایش کرده‌اند و نتیجه اینکه مصرف این چای باعث کاهش تجمع تری‌گلیسیرید (نوعی چربی خطرناک که در خون پیدا می‌شود) و چربی شکمی حتی در رژیم‌های غذایی پرچربی شده است. با اینکه شاید نتایج مصرف آن در انسان مقداری با نتایج این پژوهش متفاوت باشد اما ما گمان نمی‌کنیم که اختلاف معناداری در بین باشد و توصیه می‌کنیم که مصرف این چای را هم برای تنوع و هم دیگر مزایای آن در برنامه خود قرار دهید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. -

    تشکر