چند ماده غذایی برای کنترل گرسنگی

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
1188 بازدید

هنگامی که در حال کاهش وزن هستید توان کنترل گرسنگی را ندارید؟  احتمالا این موضوع برای اکثر افرادی که رژیم لاغری می‌گیرند اتفاق می‌افتد. اما نکته قابل توجه این است که اگر شما به میزان کافی فیبر به بدنتان برسانید این اتفاق برای شما نخواهد افتاد و گرسنگی از بین می‌رود و همانطور که می‌دانید مواد غذایی طبیعی زیادی هستند که سرشار از فیبر هستند و از منابع اصلی این ماده غذایی هستند.

مراقب رژیم غذاییتان باشید. بعضی از مواد غذایی که فیبر زیادی دارند، دارای کالری بیشتری هم هستند. اگر می‌خواهید هم وزن و هم میزان گرسنگیتان را کاهش دهید از فهرستی از غذاهای طبیعی که در ادامه مطلب در اختیارتان قرار داده‌ایم استفاده کنید. مواد غذایی موجود در این لیست دارای فیبر زیاد اما کالری و چربی کم هستند.

کنترل گرسنگی

کنترل گرسنگی با تربچه

تربچه یکی از بهترین گزینه‌ها برای رژیم غذایی است. این ماده غذایی دارای کالری بسیار کمی است. همچنین تربچه فاقد چربی است. این ماده غذایی را بهتر است درون یخچال نگهداری کنید. تربچه بیشترین میزان فیبر گیاهی را ندارد، اما شما می‌توانید با خوردن ۷ یا ۸ عدد تربچه بخش زیادی از فیبر مورد نیاز بدنتان را تامین کنید. اگر نمی‌توانید تربچه‌ها را تنها میل کنید می‌توانید از آن کنار غذا یا داخل سالاد استفاده کنید.

کنترل گرسنگی با نخود

نخود یکی دیگز از غذاهایی است که دارای فیبر فراوان است. نصف فنجان نخود حدود ۶ گرم از فیبر مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کند. اگر از طرفداران طعم نخود هستید می‌توانید یک فنجان نخود را خالی میل کنید یا حتی از آن به عنوان غذا استفاده کنید. همچنین می‌توانید نخودهای پخته شده را به سوپ یا سالادتان اضافه کنید.

کنترل گرسنگی با گلابی

اگر نیاز به خوردن مواد غذایی شیرین دارید می‌توانید از گلابی استفاده کنید. گلابی دارای فیبر زیادی است. یک عدد گلابی متوسط فقط ۸۵ کالری دارد اما دارای ۵ گرم فیبر است و به همین دلیل یکی از گزینه‌های خوب برای رژیم غذایی شما است. 

کنترل گرسنگی با کرفس

کرفس دارای شهرت خوبی به عنوان کاهش دهنده وزن است. این ماده غذایی علاوه بر اینکه دارای فیبر زیاد و کالری کمی است، ارزان قیمت است و هر جایی که بخواهید پیدا می‌شود. یک ساقه متوسط کرفس دارای ۶ کالری و یک گرم فیبر است. این ماده مانند مواد قبلی فیبر زیادی ندارد اما با استفاده چند ساقه کرفس می‌‎توانید به آن میزان دست پیدا کنید. کرفس را خرد کنید و آن را به همراه صبحانه میل کنید. حتی می‌توانید برای شامتان سوپ کرفس بپزید.

کنترل گرسنگی با لوبیا سفید

لوبیاها از دسته بهترین مواد غذایی هستند که می‌توانید استفاده کنید. این ماده به جز فیبر دارای مواد غذایی دیگر هم است که برای سلامتی بدن مفید است. نصف فنجان لوبیا سفید دارا ۱۵۰ کالری و ۶ گرم فیبر است. همچنین بدنتان از این مقدار لوبیا ۱۰ گرم پروتئین دریافت می‌کند. می‌توانید از این دانه‌های سفید مغذی سوپ و سالاد درست کنید و بسیاری از مواد مورد نیاز بدنتان را از این طریق تامین کنید.

کنترل گرسنگی با تمشک یخ زده

اگر تمایل به کاهش وزن دارید می‌توانید از تمشک‌ها استفاده کنید. با توجه به اینکه تمشک در تمام ماه‌های سال در دسترس نیست برای استفاده از آن در طول سال می‌توانید آن را تهیه و فریز کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *