۹ صبحانه‌ای که شیر مکمل خیلی خوب آنها است

زمان مطالعه : 2 دقیقه

صبحانه‌ای که شیردر کنار آن نباشد، مدرن نیست. بسیاری از مردم تغذیه روزانه خود را با غذاهایی آشنا شروع می‌کنند ولی شاید ندانند که این نوشیدنی مقوی مکمل بسیار خوبی برای بیشتر صبحانه‌ها است. پس با هم نگاهی کنیم به صبحانه‌هایی که این نوشیدنی خوشمزه می‌تواند مکمل خوبی برای آنها باشد.

شیر و یک صبحانه کامل

وافل‌ها: تقریبا هیچ‌چیزی شبیه وافلی که تازه از دستگاه بیرون آمده نیست، همه ما عاشق گرم کردن غذاهای سرد با مایکرو وِیو یا تُستِر هستیم تا خیلی سریع شکم‌مان را پر کنیم و به سراغ بقیه کارهای روز برویم. وافل شاید یکی از غذاهایی باشد که تاکنون اسمش به گوش‌تا نخورده است. اما وقتی چند دستور تهیه آن را که قبلا نوشته‌ایم بخوانید، هوس تهیه‌اش به سرتان بزند. به هر صورت در کنارش یک لیوان شیر هم میل کنید. ترکیبی عالی خواهد شد.

دونات: اگر در خانه تهیه می‌کنید، که هیچ. داغ داغ میل کنید. اگر هم پیشاپیش از بیرون می‌خرید، حتما دونات‌ها را داخل ظرفی سرپوشیده داخل یخچال نگه دارید تا رطوب‌شان نپرد. برای صبحانه، آنها را با مایکرو وِیو اندکی گرم و با شیر میل نمایید. غذای خوشمزه و سیرکننده‌ای است.

ماست: بسیاری خانواده‌ها از انواع ماست برای صبحانه استفاده می‌کنند زیرا یک مادهٔ غذایی پر از پروتئین است و تا مدت زیادی آدم را سیر نگه می‌دارد. در کنار ماست می‌توانید از شیر هم استفاده کنید.

سیریال (گرم و سرد): غذاهای آمادهٔ حاوی غلات برای وعدهٔ صبحانه بسیار مفید و مغذی هستند. انواع مختلفی از آنها در اغذیه‌فروشی‌ها وجود دارد. اما به جای نرم کردن شان با آب، چه بهتر که از شیر گرم یا سرد استفاده کنید. به خصوص شیر کامل.

پَنکِیک: چیزی به اندازه پنکیک وعدهٔ صبحانه را خوشمزه نمی‌کند. بسیاری خانواده‌ها که فرصت آشپزی در صبح‌ها را دارند، آن را سریع و ساده درست می‌کنند تا بچه‌ها قبل از رفتن به مدرسه میل کنند. اما بهترین مکمل برای پنکیک، چیزی نیست جز شیر.

صبحانه گوشتی: خانواده‌های زیادی ترجیح می‌دهند یک صبحانه گوشتی پر پروتئین میل کنند. معمولا برای این کار از انواع سوسیس‌ها، کوکتل‌های بند انگشتی، غذاهای منجمد مرغی، و موارد مشابه استفاده می‌شود. اما برای تکمیل چنین صبحانه‌ای، چه بهتر که در کنارشان از شیر هم استفاده کنید.

تُست: نان برشته شده یکی از صبحانه‌های محبوب مردم است، لایه‌ای پنیر، کره و عسل، مرباهای شیرین، یا دسرهای خوش‌طعم استفاده می‌شود. افزودن شیر به هر یک از اینها صبحانهٔ شما را مغذی‌تر می‌کند و حس سیری را به مدتی طولانی‌تر به همراه می‌آورد.

میوه: میوه‌هایی مثل سیب و موز برای صبحانه بسیار عالی هستند. بیشتر میوه‌ها نیازی به آماده‌سازی ندارند و اکثرشان حاوی فیبر و آب هستند. شیر و شاید کمی سیریال در کنار اینها یک شروع پر انرژی برای روز شما رقم می‌زند.

تخم‌مرغ: نیازی به معرفی ندارد. همه ما در طول هفته استفاده کافی از تخم‌مرغ داریم و افزودن شیر و حتی پنیر به آن باعث می‌شود صبحانه‌مان هم طعم بهتری پیدا کند و هم کامل‌تر شود.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.