طعم دادن به شیر گیاهی
طعم دادن به شیر گیاهی

راهکارهایی ساده برای طعم دادن به شیر گیاهی

0,0 rating
زمان مطالعه : 6 دقیقه
زمان مطالعه : 6 دقیقه
329 بازدید

طعم دادن به شیر گیاهی یکی از دغدغه‌های اصلی مصرف‌کنندگان این محصول گیاهی است. درست است که شیرهای گیاهی طعم ظریفی از دانه‌ای که از آن استخراج شده است را می‌دهد، اما این طعم ممکن است باب میل بسیاری از افراد نباشد. پس چه باید کرد؟ آیا باید مصرف این محصولات پرخاصیت و مقوی را کنار گذاشت یا به دنبال راه حلی برای رفع آن بود؟ در این مقاله سعی شده است تا راه حل‌های ساده‌ای برای جبران مزه شیرهای گیاهی که برای بسیاری آنقدرها هم جذاب نیست، ارائه شود.

اضافه کردن طعم‌های جدید مطابق با سلیقه‌های مختلف یکی از راه‌حل‌های پیشنهادی و دم دستی است. در ادامه برخی از طعم‌ها و نحوه بهره‌مندی از این طعم‌ها ارائه شده است. پس با ما همراه باشید.

مقدمه‌ای بر شیرهای گیاهی

شیر گیاهی یک جایگزین گیاهی مناسب برای شیر لبنی در دنیای وگانیسم است. اما تنها طرفداران این عصاره گیاهی با ظاهری بسیار شبیه به شیر لبنی افراد وگان نیستند. درست است که شیرهای گیاهی به عنوان محصولات وگان در فروشگاه‌ها فروخته می‌شود، اما این محصولات گیاهی جامعه مخاطبان وسیع‌تری را شامل می‌شود. افراد حساس به لاکتوز، گیاهخواران، افراد با سبک زندگی سالم و افراد حساس به گلوتن هم از دیگر طرفداران پر و پاقرص شیرهای گیاهی هستند.

طرز تهیه برخی از انواع شیر گیاهی را در منزل پیش‌تر در کتاب کاله توضیح داده‌ایم. علاوه بر لذتی که تهیه این نوشیدنی‌های گیاهی در خانه دارد، کاربرد شیرهای گیاهی در آشپزی دست شما را در تهیه انواع مواد غذایی باز می‌گذارد.

در این مطلب پیشنهاداتی را برای طعم دادن به شیر گیاهی ارائه کرده‌ایم. مواردی که می‌توانید به صورت دلخواه و مطابق با ذائقه‌تان به انواع شیر گیاهی اضافه کنید.

طعم دادن به شیر گیاهی-1

می‌توانید از تهیه شیرهای گیاهی خانگی به عنوان راهی برای لذت آشپزی به همراه کودکتان یا شروع آموزش آشپزی به او استفاده کنید. طرز تهیه انواع شیر گیاهی می‌تواند برای کودک شما آشپزی امن و لذت‌بخشی باشد. ضمن این که تعیین میزان مواد اولیه و غلظت آن‌ها هم دست خودتان است.

انواع شیر گیاهی

شیر یکی از پرمصرف‌ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های دنیا است. اما بسیاری از افراد به دلیل تغییر رژیم خود به رژیم وگان یا به دلیل مشکل عدم تحمل لاکتوز، شیر لبنی مصرف نمی‌کنند. شیرهای گیاهی، یکی از جایگزین های شیر لبنی، از عصاره میوه‌ها، غلات یا دانه‌های گیاهی به دست می‌آیند.

از محبوب‌ترین شیرهای گیاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش‌های مختلف طعم دادن به شیر گیاهی

از مزیت‌های شیرهای گیاهی نسبت به شیرهای لبنی این که به راحتی امکان تهیه خانگی آن فراهم است. شیرهای لبنی، در مقابل، مراحل تهیه سختی را دارند. ضمن این که به دلیل باکتری‌های بیماری‌زای شیر نیازمند عملیات میکروب‌زدایی است. همین مسئله مانع از امکان تولید خانگی آن می‌شود. این در حالی است که شیرهای گیاهی را تنها با در اختیار داشتن انواع دانه‌های گیاهی و ابزارهای ساده آشپزی می‌توانید در منزل تهیه کنید.

شیرهای گیاهی به دلیل افزایش جمعیت گیاهخواران و وگان‌ها امروزه بیشتر در فروشگاه‌ها دیده می‌شوند. از طرفی شما می‌توانید شیرهای گیاهی خانگی را به راحتی تهیه کنید. اما همه افرادی که از شیرهای گیاهی استفاده می‌کنند ممکن است از طعم این محصولات گیاهی خوششان نیاید. در واقع، به این دلیل که راهی به جز استفاده از شیرهای گیاهی به عنوان منابع اصلی دریافت مواد مغذی به جای شیر لبنی ندارند، مجبور به استفاده از این محصولات گیاهی هستند. در این صورت، بهترین راه حل برای دلچسب‌تر کردن طعم شیرهای گیاهی استفاده از انواع طعم دهنده شیرهای گیاهی است.

سوال اصلی اینجاست که از کدام طعم دهنده‌ها برای طعم دادن به شیرهای گیاهی از چه چیزهایی می‌توانید استفاده کنید؟

طعم دادن به شیر گیاهی با شربت توت فرنگی

طعم دادن به شیر گیاهی با سس توت فرنگی

می‌توانید برای طعم دادن به شیر گیاهی از میوه‌ها به خصوص خانواده توت‌ها استفاده کنید. کافی‌ است توت فرنگی یا توت تازه را له کنید و به شیر گیاهی اضافه کنید. برای فصل‌هایی که میوه مورد نظر شما در بازار موجود نیست یا سخت‌تر پیدا می‌شود، می‌توانید آن‌ها را از قبل فریز کنید تا هر زمان که بخواهید مجدد از آن‌ها برای طعم دار کردن شیر گیاهی استفاده کنید.

انواع سس میوه‌ یا انواع مربا هم برای طعم دادن به شیرهای گیاهی قابل استفاده است.

یکی از پرطرفدارترین شیرهای گیاهی طعم دار، شیر گیاهی با اسانس یا شربت توت فرنگی است. طرز تهیه سس توت فرنگی خانگی بسیار راحت است و دردسر چندانی ندارد. ضمن این که رژیم غذایی سالم خود را با تهیه سس توت فرنگی خانگی می‌توانید همچنان حفظ کنید. تنها نکته در طرز تهیه سس توت فرنگی، ته نگرفتن توت فرنگی‌ها در قابلمه است.

طعم دادن به شیر گیاهی با شکلات

طعم دادن به شیر گیاهی با شکلات

شیر شکلات یا شیر کاکائو یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های کودکان و بزرگسالان است. پودر کاکائو را به راحتی به شیر‌های گیاهی خود اضافه کنید تا شیرکاکائو وگان داشته‌ باشید. از طرفی، برای تهیه هات چاکلت غلیظ خانگی با شیر گیاهی کافی است شکلات تخته‌ای را ابتدا ذوب و با شیر گیاهی مخلوط کنید.

توصیه می‌شود از شیر فندق یا شیر بادام برای تهیه انواع شکلات داغ گیاهی مانند شکلات داغ کدو حلوایی استفاده کنید.

طعم دادن به شیر گیاهی با دارچین و ادویه‌جات

طعم دادن به شیر گیاهی با دارچین

یکی دیگر از موارد برای طعم‌دار کردن شیر گیاهی تهیه شیر طلایی است. شیر طلایی یک نوشیدنی سنتی هندی است که برای تقویت سیستم ایمنی در نیمه سرد سال توصیه می‌شود. این نوشیدنی با طبع گرم مملو از زردچوبه و ادویه‌جات دیگر است. البته می‌توانید فقط زردچوبه به شیر اضافه کنید تا نوشیدنی منحصربه‌فرد شیر زردچوبه خودتان را داشته باشید.

برای تهیه شیر زردچوبه گیاهی کافی است شیر گیاهی موردنظرتان را جایگزین شیر کم چرب در مواد اولیه کنید. برای شیرین کردن نوشیدنی هم می‌توانید از عسل یا حتی از شربت افرا، در صورت داشتن رژیم وگان، استفاده کنید.

طعم دادن به شیر گیاهی با وانیل

طعم دادن به شیر گیاهی با وانیل

اضافه کردن یک دانه وانیل در لیوان شیر معجزه می‌کند. نه تنها طعم شیرینی به شیر می‌دهد، بلکه طعم شیر را بیشتر هم می‌کند. می‌توانید از سیروپ وانیل یا شربت وانیل هم برای بهتر کردن طعم شیر گیاهی دلخواهتان استفاده کنید. اضافه کردن شربت افرا و وانیل طعم شیرهای غیرلبنی را بیش از پیش خاص و دلچسب می‌کند.

طعم دادن به شیر گیاهی با موز

طعم دادن به شیر گیاهی با موز

اسموتی شیر موز یکی از معمول‌ترین طعم دهنده ها به انواع شیر از جمله شیرهای گیاهی است. از طرفی، به دلیل کالری بالا و مواد مغذی شیر موز، این نوشیدنی گیاهی مناسب وعده صبحانه یا میان‌وعده مقوی است. این نوشیدنی به خصوص برای کودکان و نوجوانان بسیار مفید است. ضمن این که شیرهای گیاهی به دلیل سالم بودن و ارزش غذایی بالا برای رژیم غذایی ورزشکاران توصیه می‌شود.

برای اضافه کردن موز به شیر گیاهی کافی است یک عدد موز را با غذاساز پوره کنید و همراه با شیرین کننده‌هایی مانند شربت افرا و وانیل مخلوط کنید.

طعم دادن به شیر گیاهی با خرما

طعم دادن به شیر گیاهی با خرما

خرما هم طعم دهنده خوبی برای شیرهای غیرلبنی و لبنی است و هم شیرین‌کننده خاصی است. بنابراین نیازی به اضافه کردن شکر ندارید. برای تهیه شیر خرما کافی است تعدادی خرما (بدون هسته) و شیر گیاهی را درون مخلوط‌کن بریزید تا کاملا یک‌دست شوند. سپس، نوش جان کنید.

طعم دادن به شیر گیاهی با کدو حلوایی

طعم دادن به شیر گیاهی با کدو حلوایی

اضافه کردن کدو حلوایی در شیرهای گیاهی مناسب برای پاییز و زمستان است. خاصیت آنتی اکسیدان کدو حلوایی شما را از انواع ویروس خصوصا ویروس سرماخوردگی دور می‌کند. ابتدا باید پوره کدو حلوایی درست کنید سپس، گوشته کدوها را به همراه یک شیرین کننده با شیر گیاهی مخلوط کنید. از طرفی با اضافه کردن شکلات به آن یک هات چاکلت کدو حلوایی خوشمزه برای پاییز و زمستان خواهید داشت.

طعم دادن به شیر گیاهی با شیرین کننده‌های گیاهی

اگر جز افراد وگان هستید عسل در رژیم غذایی شما وجود ندارد. به همین دلیل اگر شیر گیاهی را شیرین بخواهید یا به عنوان مثال شیر گیاهی خانگی مانند: شیر فندق خانگی، شیر بادام خانگی را تهیه کنید نیاز به شیرین کننده غیر از عسل دارید.

  • شربت افرا
  • وانیل
  • پوره خرما
  • شکر قهوه‌ای

کلام آخر

شیرهای گیاهی به صورت طبیعی نیاز به طعم دهنده ندارند و اسانس کمی که در شیر حس می‌شود طعم شیر گیاهی را دلنشین می‌کند. اگر اهل خلاقیت در آشپزی هستید، موارد گفته شده را برای طعم دادن به شیر گیاهی امتحان کنید و از ترکیب طعم‌ها لذت ببرید. اگر هم با مزه شیر گیاهی مشکل دارید و با ذائقه‌تان جور نیست، می‌توانید از انواع روش‌های طعم دار کردن شیرهای گیاهی ایده بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *