تا زمان کنترل بیماری‌های ویروسی تنفسی، یک پروبیوتیک مفید به ماست سون اضافه می‌شود

تا زمان کنترل بیماری‌های ویروسی تنفسی، یک پروبیوتیک مفید به ماست سون اضافه می‌شود

زمان مطالعه : 2 دقیقه

باکتری‌های پروبیوتیک با کمک به افزایش آنتی‌بادی‌ها، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش فعالیت آنزیم‌هایی که پیش‌سرطان‌زاها را به سرطان‌زاهای فعال تبدیل می‌کنند، احتمال ابتلای ما به بسیاری از بیماری‌ها را کاهش می‌دهند. در روزهایی که اپیدمی بیماری‌های ویروسی تنفسی سلامت افراد را به شکلی جدی تهدید می‌کند، می‌توان با افزودن برخی از پروبیوتیک‌ها به رژیم غذایی، احتمال درگیر شدن بدن با ویروس‌ها را کمتر کرد. نگرانی از سلامت عمومی، اصلی‌ترین دلیل اضافه شدن باکتری مفید L.casie به ماست سون کم چرب بود و تا برطرف نشدن کامل نگرانی در مورد ابتلا به بیماری‌های ویروسی تنفسی، این باکتری به ترکیب سون کم‌چرب افزوده می‌شود. برای آگاهی از اینکه لاکتوباسیلوس کازئی چیست و چه تاثیری بر بدن می‌گذارد، ادامه این مطلب را بخوانید.

 لاکتوباسیلوس کازئی چیست؟

سازوکار پاک کنندگی این باکتری عبارتست از تولید مواد ضد میکروبی و ایجاد رقابت با میکروارگانیسم های مضر برای جذب غذا و چسبیدن به سطوح ویژه در روده. لاکتوباسیلوس کازئی از طریق کاهش غلظت مدفوعی آنزیم‌ها و نمک‌های صفراوی و کاهش جذب موتاژنهای مضر که عامل سرطان روده بزرگ (کولون) هستند، نقش موثری در پیشگیری از بیماری‌ها ایفا می‌کند. به‌طور طبیعی روده از طریق یکسری از آنزیم‌ها، پیش سرطانزاها را به سرطانزاهای فعال تبدیل می‌کند، ولی لاکتوباسیلوس کازئی سبب کاهش فعالیت این آنزیم‌ها شده و مانع تبدیل پیش سرطانزاها به سرطانزاهای فعال می‌شود.

لاکتوباسیلوس کازئی گونه‌ای است که به عنوان باکتری مهارکننده سلول‌های سرطانی شناخته شده و مکانیسم آن در بدن شامل اثر مستقیم در محدودسازی تومورزائی و توانایی سرکوب تومورها است. از دیگر عملکردهای آن فعالیت ضد جهشی است. اسیدهای تولید شده در این فراورده در برابر طیف وسیعی از مواد جهش‌زا فعالیت ضد جهشی از خود نشان می‌دهد. در میان اسیدهای مختلف، اسید بوتیریک فعالیت ضد جهشی بالاتری نسبت به سایر اسیدها برخوردار است. اسید بوتیریک مانع از سرطان‌زایی بر روی ژن‌های سلولی می‌شود.

چطور این باکتری پروبیوتیک به سلامت ما کمک می‌کند؟

این باکتری پروبیوتیک باعث افزایش آنتی بادی‌های واکسن آنفولانزا و بهبود پاسخ های سیستم ایمنی بدن و پایداری و مقاومت در برابر آنفولانزا و دیگر بیماری های مسری می‌شود. این باکتری پروبیوتیک در پیشگیری و درمان بیماریهای کبدی نیز نقش موثری دارد. بدین صورت که از طریق کاهش فعالیت اوره آز باکتریایی سبب کاهش آمونیاک و کاهش pH شده و همچنین با کاهش نفوذپذیری روده از جذب آمونیاک می‌کاهد.

افزایش آمونیاک خون در بعضی از بیماری های کبدی نارسایی کبد، مسمومیت با اوره رخ می دهد و منجر به ضایعات مغزی و عصبی در بیمار می‌شود. به علاوه از جذب سموم جلوگیری کرده و باکاهش جذب آمونیاک و سموم سبب کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو شده در نتیجه به درمان و پیشگیری از بیماریهای کبدی کمک می‌کند.

در اثر عملکرد این باکتری اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تولید می شود که سنتز کلسترول را در کبد متوقف و سبب حرکت کلسترول پلاسما به کبد می‌شود. همچنین این باکتری از طریق ممانعت اتصال کلسترول به نمکهای صفراوی از جذب آن جلوگیری و باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

 1. محمدرضا
  3

  لطفا نظر من را درج کنید هر چند که شاید به سود شما نباشه. به نظر من بیماری های ویروسی ربط چندانی به خوردن نداره اگه نزدیک فرد مبتلا بشوید می گیرید چون برای من دو هفته پیش اتفاق افتاد و آنفولانزا گرفتم در حالی که تغذیه من از هر لحاظ عالی بود . بهترین کار همان ماندن در خانه است

  1. یاسمن نامدار

   سلام، دوست عزیز شما با داشتن تغذیه مناسب (شامل انواع مواد معدنی و ویتامین، پروبیوتیک و غیره) سیستم ایمنی بدن خود را قوی کنید تا از ابتلا به انواع بیماریها پیشگیری کنید و یا در صورت ابتلا بدن شما بتواند با قوای بیشتری مقابله کرده و زودتر بهبود یابد.

 2. آیدین
  5

  واقعا مواد پروبیوتیک خوبه یا تبلیغ محصولات کاله است. !!!!!!!

  1. یاسمن نامدار

   سلام، تحقیقات گسترده جهانی صورت گرفته و فواید مصرف آن‌ اثبات شده است.می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه کنید: پروبیوتیک چیست

 3. صادق
  5

  با سلام محصول خوبی اما خیلی گرونه

  1. یاسمن نامدار

   سلام دوست عزیز قیمت تحت تاثیر فاکتورهای زیادی از جمله فرآیند و تکنولوژی خط تولید و غیره است، ممنون از همراهی شما.

 4. aliiiiiiiiiiiiiiii
  5

  بنام کرونا به کام کاله ………قرعه کشی ای که در کار نبوده و شب عیدی بین کارکنان شرکت کاله این ۷ جایزه تقسیم شد . عیبی نداره این روش

  قرعه کشی های شرکت ها است از این بابت ناراحت نیستیم فقط آن بازی خوب بود در اآمد ین وضیعت کرونایی که در خانه هستیم و بیکار هستیم

  لطفا آن بازی گردونه که سه تا شکل مثل هم می آمد را دوباره بگذارید تا خانواده مشغول باشند و از بیکاری بیرون بیاییم ………

  قرعه کشی برای خودتان باشد. که نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا بازی کردن را ادامه دهید . روی تمام محصولاتتان یک کد قرعه مشی الکی بگذارید . تا بتوانیم

  این بازی را ادامه دهیم برای وقت کشی خوب بازی بود ………………….

  1. یاسمن نامدار

   سلام، دوست عزیز قرعه کشی به صورت کامل در این لینک قابل مشاهده است: https://www.aparat.com/v/FIhwb . ضمنا در آینده مجددا بازی برای شما عزیزان خواهیم داشت.

 5. علی اکبر صفری
  5

  این کد های قرعه کشی را که از خرید ماست های جدید را چکار کنیم . که اگر مسابقه تمام شده پس چرا روی دبه های ماست چاپ می کنید ؟

  این کدها که در دست مان است را چکار کنیم . بندازیم بیرون یا برای قرعه کشی بعد یها استفاده و اعمال می شود ؟

  1. یاسمن نامدار

   سلام دوست عزیز مهلت آن به اتمام رسیده و قرعه کشی هم صورت گرفته است، https://www.aparat.com/v/FIhwb در اینجا قابل مشاهده است. در آینده و در بازی ها و قرعه کشی های دیگر شانس خود را امتحان کنید.

 6. Ali Imanian
  5
  1. یاسمن نامدار

   ممنون از همراهی شما!

 7. تکتاز تنهایی
  5

  بله درسته ماست پروبیوتیک معمولا پزشک ها هم تجویز میکنن و این ماست بسیار خوشمزه و لذیذ هست ولی حیف که قیمتش بالا هست و گرون

  1. یاسمن نامدار

   سلام دوست عزیز، قیمت نهایی محصولات بنابر تکنولوژی مورد استفاده در خط تولید، مواد اولیه و بسیاری فاکتورهای دیگر تعیین می‌شود، قطعا سعی ما رضایت مصرف کنندگان است؛ ممنون از پیشنهاد شما!

 8. عباس ابراهیمی
  5

  واقعا که خنده داره از آب کرونا دار ماهی گرفتن همینه
  ما خودمون اینکاره ایم ماستو این جوری غالب کردن خیلی نامردیه مشکل اصلی کرونا ریه است نه معده

  1. یاسمن نامدار

   دوست عزیز باکتریهای مفید استفاده شده در این محصول فواید زیادی برای بدن و سلامت دارند که یکی از مهمترین آن‌ها تقویت سیستم ایمنی است. به شرطی که به صورت مداوم و به شکل عادت غذایی در بیاید می‌توان از فواید آن بهره‌مند شد و از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی پیشگیری و بدن را در مقابل حمله انواع میکروارگانیسم‌ها(عوامل ایجاد بیماری‌های عفونی، ویروسی و…) تقویت کرد.

 9. سیدعلی اشرفی
  5

  سلام؛شرکت های بزرگ ومعتبردردنیا ((مسیولیت اجتماعی)) (( Social Responcibility))-موضوع پایان نامه ارشداینجانب نیزبوده – رارعایت نموده وسرلوحه کارخودقرارمیدهند.باعث خورسندی و افتخارهست که یک برندایرانی درشرایط کنونی که عمده تولیدکنندگان محصولات بهداشتی حاظرندبه قیمت جان هموطن خودشان کسب درآمدکنندحاظربه ارایه محصولی درجهت مبارزه با ویروس کرونا شده است .درودوسپاس .

  1. یاسمن نامدار

   درود بر شما دوست عزیز! با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما همراه گرامی!

 10. آبان
  1

  آیا این یه دروغ تبلیغاتیه؟

  1. یاسمن نامدار

   دوست عزیز تاثیر پروبیوتیک ها در ارتقا سیستم ایمنی بدن اثبات شده است. افزایش این باکتری‌های مفید در بدن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، جبران آسیب‌های ناشی از مصرف آنتی بیوتیک، افزایش جذب ویتامینB، بهبود هضم و سلامت دستگاه گوارش، بهبود سرماخوردگی و چندین و چند تاثیر مفید دیگر می‌شود.

 11. حسین
  5

  سلام.من ساکن ملاردم هر فروشگاه زنجیره ای میرم میگن این ماست رو کاله نمیاره.چرا تو ملارد توزیع نمیکنید؟؟؟

  1. یاسمن نامدار

   سلام، دوست عزیز این محصول با تغییرات جدید که در آن صورت گرفته به تازگی روانه بازار شده‌است و سعی ما بر این است که به زودی در شهرها و مراکز بیشتری در دسترس قرار گیرد.

 12. تنهایی بهتر از بودن با کسایی هست که حالمو بد کنه
  4

  با عرض سلام و درود…..
  اگه واقعی هست یعنی واقعا استفاده میکنن خیرشو ببینن هیچوقت محتاج دنیا نشن از همه لحاظ غم نبینن داغ نبینن سلامت باشن.خدا کنه مردم شریف ایران که همه فقط بفکر جیب خودمون هستیم یکم بفکر بقیه هم باشیم بازم کاله گل کاشت دردش بخوره به سر هرچی ادم بی مسئولیت هست.

  1. یاسمن نامدار

   سلام، با آرزوی سلامتی برای شما و همه هموطنان عزیز!

 13. سعید
  3

  سلام
  اگرمیشد در انداره کوچک برای پرستاران و پزشکان و کسانی که در صف اول کمک هستند تولی میشد خیلی خوب و بهداشتی بود.

  1. یاسمن نامدار

   سلام دوست عزیز امکان توزیع در ظروف تکنفره و تامین ملزومات کمی زمان‌بر است، امیدواریم این امکان فراهم شود.

 14. احمد
  3

  درخصوص آلودگی ماست هنگام تولید چه فکری کردین؟ این مهمتره…

  1. یاسمن نامدار

   خط تولید ماست از مرحله ورود شیر تا پرکردن طرف به صورت ایزوله انجام می‌شود. دستگاه‌های پرکن نیز کاملا اسپتیک بوده و فضا استریل است.

 15. مهرداد
  2

  جالبه

  1. یاسمن نامدار

   سپاس از شما!

 16. شقایق
  5

  دم کاله گرم که همچین حرکتی داره میزنه…!

  1. یاسمن نامدار

   ممنون از همراهی شما دوست عزیز!

 17. نازنین
  5

  با تشکر ازین‌که به فکرین

  1. یاسمن نامدار

   ممنون از انرژی خوب شما!

 18. سمانه
  5

  سلام. باز خداروشکر شماها بفکر هستید
  فقط خواهشا قیمتشم خوب باشه که بتونیمراحت بگیریم و استفاده کنیم

  1. یاسمن نامدار

   سلام دوست عزیز، فاکتورهای زیادی از جمله فناوری و انواع پروبیوتیک مورد استفاده و غیره در قیمت‌گذاری دخیل است، نظر شما حتما به مسئولین مربوطه انتقال داده‌ می‌شود. ممنون از همراهی شما

 19. امیرعلی
  5

  با تشکر از شرکت کاله که در شرایطی که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده محصولات این چنینی وارد بازار می‌کنه. امیدوارم که قیمت محصول هم مناسب باشه تا همه اقشار جامعه بتونن تهیه کنن.

  1. منصور

   بسیارعالی

   1. یاسمن نامدار

    سلام، ممنون از همراهی شما

  2. یاسمن نامدار

   سلام، ممنون از انرژی‌های خوب و همراهی شما!

 20. پژمان
  5

  ممنونم از اطلاعات مفیدون

  1. یاسمن نامدار

   ممنون از همراهی شما.

در حال بارگذاری...