آب کردن شکم ؛ چطور شکمی صاف داشته باشیم؟ قسمت اول

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
1564 بازدید

از دست دادن چربی ناحیه شکم و داشتن شکمی صاف و تخت، یکی از بزرگترین موانع در طول یک برنامه کاهش وزن است. تصور غلطی وجود دارد که بعضی افراد فکر می‌کنند برای به دست آوردن شکم صاف، باید ساعت‌ها و هر روز تمرینات شکم انجام دهند. ورزش تا حدودی می‌تواند روی این موضوع تاثیرگذار باشد. اما تقریبا همه چیز به تغذیه مناسب بستگی دارد. البته این جمله به این معنی نیست که ورزش کردن و تمرینات شکم تاثیری روی کاهش وزن ندارد. در واقع وقتی شما چربی شکم نداشته باشید یا آن را از دست بدهید، برای شکل دادن و تقویت عضلات شکم خود، می‌توانید روی تمرینات شکم بیشتر تمرکز کنید. اما اگر شکم و پهلو دارید، انجام تمرینات هوازی همراه تغذیه مناسب کمک بسیار زیادی به آب کردن شکم و پهلو می‌کند. برای آب کردن شکم و پهلو چطور باید غذا بخوریم؟

کالری مصرفی‌تان را کاهش دهید

از دست دادن وزن در واقع کاملا ساده و با حساب و کتاب ریاضی سر و کار دارد. واضح است، اگر کالری بیشتری از مقدار کالری‌ای که می‌سوزانید مصرف کنید، وزنتان زیاد می‌شود. اگر همان مقدار کالری را که در یک روز می‌سوزانید، مصرف کنید. وزن شما یکسان باقی خواهد ماند. بنابراین برای کاهش وزن، باید کالری کمتری نسبت به سوخت و ساز بدن‌تان مصرف کنید.

کم کردن بیش از حد کالری مصرفی روزانه‌تان هم یک اشتباه بزرگ محسوب می‌شود. در واقع کم کردن بیش از حد کالری ، باعث سقوط متابولیسم بدن می‌شود. سوزاندن روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری کافی است. اگر ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری دیگر هم از طریق ورزش بسوزانید، باعث کاهش چربی و وزن شما می‌شود.

آب کردن شکم

به مقدار غذایی که می‌خورید، توجه کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می‌شوند، خوردن وعده‌های غذایی هنگام تماشای تلویزیون یا گشت و گذار در وب است. در واقع وقتی ناراحت، عصبانی و حتی خوشحال می‌شویم، مقدار غذایی که می‌خوریم ممکن است زیادتر شود. بنابراین آگاهانه غذا بخورید و به حجم غذای بشقاب‌تان توجه کنید.

خوب بجوید

فراموش نکنید که گوارش از دهان‌تان آغاز می‌شود. برای آب کردن شکم غذا را خوب بجوید. جویدن به اندازه غذا باعث گاز و نفخ کم‌تر و در نهایت به داشتن شکمی صاف‌تر کمک می‌کند.

شکر را حذف کنید

گذشته از این که قند حاوی مواد مغذی و پر از کالری است، کاهش قند باعث کاهش سطح انسولین می‌شود. کاهش یا قطع مصرف شکر یک راه حل عالی برای از دست دادن و آب کردن شکم است. وقتی شما کم‌تر شکر مصرف کنید، هورمونی به نام گلوکاگون ترشح می‌شود.این هورمون به صورت طبیعی باعث سوزاندن چربی‌ها می‌شود.

فراموش نکنید که این روزها تقریبا تمام مواد غذایی بسته‌بندی شده دارای برچسب ارزش غذایی هستند. بنابراین قبل از خرید جدول ارزش غذایی محصول را بررسی کنید.

غذاهای تازه مصرف کنید

یکی دیگر از نکات مهم برای آب کردن شکم و پهلو، خوردن غذاهای تازه و فرآوری نشده است. غذاهای تازه و فرآوری نشده سرشار از مواد مغذی هستند و معمولا کالری کمتری دارند. خوردن میوه‌ها، سبزیجات و محصولات گوشتی تازه باعث از بین بردن التهاب بدن و در نتیجه باریک‌تر شدن شکم‌تان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *