روش‌های سریع آب کردن شکم و داشتن شکمی صاف – قسمت دوم

زمان مطالعه : 2 دقیقه

از دست دادن چربی ناحیه شکم و داشتن شکمی صاف و تخت، یکی از بزرگترین موانع در طول یک برنامه کاهش وزن است. تصور غلطی وجود دارد که بعضی افراد فکر می‌کنند برای به دست آوردن شکم صاف، باید ساعت‌ها و هر روز تمرینات شکم انجام دهند. ورزش تا حدودی می‌تواند روی این موضوع تاثیرگذار باشد. اما تقریبا همه چیز به تغذیه مناسب بستگی دارد. البته این جمله به این معنی نیست که ورزش کردن و تمرینات شکم تاثیری روی کاهش وزن ندارد. در واقع وقتی شما چربی شکم نداشته باشید یا آن را از دست بدهید، برای شکل دادن و تقویت عضلات شکم خود، می‌توانید بیشتر روی تمرینات شکم تمرکز کنید. اما اگر شکم و پهلو دارید، انجام تمرینات هوازی همراه تغذیه مناسب کمک بسیار زیادی در آب کردن شکم و پهلو می‌کند. 

برای آب کردن شکم و پهلو چطور باید غذا بخوریم؟

فیبر و پروتئین بیشتری مصرف کنید

فیبرها، به خصوص فیبر محلول، آب بیشتری به خود جذب کرده و روند گوارش را کند می‌‌کنند. این مسئله باعث می‌شود تا شما دیرتر احساس گرسنگی کنید و برای مدت زمان بیشتری سیر بمانید. در نتیجه کالری کم‌تری مصرف می‌کنید. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف روزانه ۱۰ گرم فیبر بیشتر، مقدار کالری‌ای که بدن شما قادر به جذب و تجمع چربی است را کاهش می‌دهد.

پروتئین هم از این قاعده دور نیست. میزان پروتئین توصیه شده برای افراد عادی، حدود ۱ گرم و برای ورزشکارانی که فعالیت بالایی دارند حدود ۱/۵ تا ۲ گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن است. این مقدار تا حدود ۲/۵ گرم می‌تواند افزایش پیدا کند. بهترین راه برای دریافت این مقدار پروتئین، تقسیم کردن پروتئین بین وعده‌های غذایی است. برای مثال اگر در طول روز ۶ وعده غذا می‌خورید، سعی کنید ۲۰ گرم پروتئین در هر وعده غذایی دریافت کنید.

پروتئین نقش مهمی در کاهش وزن دارد چون متابولیسم شما را افزایش می‌دهد. علاوه بر افزایش متابولیسم، شما را سیر نگه می‌دارد و میزان چربی به خصوص چربی ناحیه شکم را کاهش می‌دهد.

آب کردن شکم

برای آب کردن شکم مواد مغذی را درست تقسیم بندی کنید

تقسیم بندی درست مواد غذایی را فراموش نکنید. ابتدا روی پروتئین، دوم چربی‌های سالم و در آخر روی کربوهیدرات تمرکز داشته باشید. کاهش میزان مصرف کربوهیدرات و افزایش مصرف چربی از نظر علمی برای آب کردن شکم ثابت شده است.

پروبیوتیک مصرف کنید

پروبیوتیک‌ها باکتری‌های زنده‌‌ای هستند که نقش مهمی در سلامت روده و مدیریت وزن دارند. می‌توانید آن‌ها را در قالب مکمل یا غذاهای پروبیوتیک‌دار مصرف کنید.

مقدار زیادی آب بنوشید

آب یک عنصر حیاتی برای سلامتی و کاهش وزن است. ما به معنای واقعی کلمه برای زنده ماندن به آب نیاز داریم. اما اکثرا در طول روز به اندازه کافی آب نمی‌نوشیم. نوشیدن روزانه هشت لیوان آب باعث افزایش متابولیسم و هیدراته نگه داشتن بدن می‌شود. علاوه بر این باعث می‌شود کم‌تر بخورید و چربی‌های شکم‌تان را کم کنید.

سعی کنید بعد از بیدار شدن و قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بخورید.

از نوشیدنی‌های گازدار و آدامس اجتناب کنید

نوشیدنی های گازدار و آدامس را فراموش کنید. این دو مورد باعث باد کردن و حجیم شدن شکم می‌شوند. هم‌چنین صحبت کردن هنگام غذا خوردن و نوشیدن مایعات با نی باعث نفوز هوا به معده‌تان و بزرگ شدن شکم می‌شود.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.