اصول بدنسازی ؛ اشتباهاتی که شما را از باشگاه رفتن فراری می‌کند

0,0 rating
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
715 بازدید

اگر تا به الان چند بار قصد باشگاه رفتن کردید ولی هر بار به یک دلیلی ناامید و بی‌نتیجه مانده‌اید، این مقاله را ناخوانده نگذارید. در این مقاله می‌خواهیم درباره اشتباهاتی که ممکن است خودتان یا افراد داخل سالن مرتکب شوید و اصول بدنسازی و باشگاه رفتن صحبت کنیم با ما همراه باشید.

اصول بدنسازی و باشگاه را زیر پا نگذارید…

هر کاری آدابی دارد! ورزش کردن هم آداب خاص خود را دارد و اگر باشگاه رو هستید و می‌خواهید به اصول بدنسازی وفادار بمانید، باید از اشتباهاتی که در ادامه آورده‌ایم پرهیز کنید.

اشتباه شماره ۱؛ همراه نداشتن حوله شخصی

اصول باشگاه رفتن

حتی اگر تا به الان پایتان را داخل باشگاه نذاشته باشید، احتمالا شکایت اطرافیانتان را شنیده باشید که بعضی افراد داخل باشگاه بعد از این که از ماشین و دستگاه‌های باشگاه استفاده می‌کنند، عرق بدنشان را پاک نمی‌کنند. آیا واقعا حاضرید روی دستگاهی بنشینید که عرق دیگران روی آن باشد. شاید صحبت کردن درباره چنین مسئله‌ای ناخوشایند باشد اما موضوعی است که کاملا باید جدی گرفته شود. عرق بدن می‌تواند میکروب‌های جدی از جمله ویروس‌های سرطانی، آنفولانزا و عفونت‌های شدید را انتقال دهد. برای جلوگیری از این مسئله حتما یک حوله با خود همراه داشته باشید تا حوله را روی دستگاه قرار دهید و بعد استفاده کنید.

اشتباه شماره ۲؛ بیش از حد از یک دستگاه استفاده نکنید

یکی از بهترین درس‌هایی که در مهد کودک یاد گرفتیم در سالن بدنسازی هم استفاده می‌شود: به اندازه از دستگاه‌ها استفاده کنید و نوبت را رعایت کنید. اکثر سالن‌های بدنسازی برای دستگاه‌های هوازی مثل تردمیل و الپتیکال به خصوص در زمان‌های اوج محدودیت زمانی دارند. معمولا بسته به قوانین باشگاه‌های بدنسازی شما اجازه دارید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی تردمیل و الپتیکال باشید و بعد از این زمان باید دستگاه را به شخص دیگری واگذار کنید و قبل از شروع ورزش، گرم کردن را جدی بگیرید.

اگر این زمان برایتان کافی نبود باید برای بقیه احترام قائل باشید و فرم تمرینی‌تان را عوض کنید. به طور مثال روی دستگاه دیگری بروید یا با وزنه کار کنید. اگر شلوغی باشگاه اذیت‌تان می‌کند و وقت‌تان آزاد است زمان‌هایی را انتخاب کنید که باشگاه خلوت‌تر باشد تا با آرامش و لذت بیشتری تمرین کنید.

اشتباه شماره ۳؛ تمرکز کنید

ببینید، بعضی عادت‌ها می‌توانند در باشگاه کاملا خوب باشند. موسیقی انگیزه دهنده است و از یکنواختی جلوگیری می‌کند. حرف زدن با مربی یا رفیق ورزشی هم همینطور! اما بعضی اوقات واقعا باید روی کاری که انجام می‌دهید تمرکز کنید و در آن غوطه‌ور شوید. اگر عادت به گوش دادن موسیقی دارید، حتما از هدفون استفاده کنید و میزان صدا را در سطحی قرار دهید تا فقط می‌توانید بشنوید. مراقب باشید نداشتن تمرکز کافی، عادات ورزشی مخرب را برایتان ایجاد نکند.

اشتباه شماره ۴؛ بی‌نظم نباشید

وسایلی که استفاده می‌کنید را سر جایش قرار دهید. هیچ کس نباید به دنبال شما باشد تا وسایل‌تان را جمع کند.

اشتباه شماره ۵؛ کم‌کاری نکنید

بسیاری از افراد، تمرین‌ها را با شدت کافی انجام نمی‌دهند. در واقع این دسته از افراد تصور می‌کنند که تنها تحرک داشتن می‌تواند باعث کاهش وزن شود. اما اگر شدت تمرینات به قدر کافی نباشد و اصول بدنسازی را رعایت نکنند، نتیجه مطلوبی نخواهند گرفت.

اشتباه شماره ۶؛ رژیم مناسب را انتخاب کنید

یکی از اشتباهاتی که افراد زیادی مرتکب می‌شوند، رعایت نکردن تغذیه و رژیم غذایی ورزشی مناسب است. اگر می‌خواهید وزن کم کنید یا وزن خود را افزایش دهید باید با مشورت مربی غذاهای با کیفیت که حاوی پروتئین و کربوهیدرات هستند مصرف کنید و از خوردن غذاهای چرب و ناسالم با قند زیاد پرهیز کنید. پروتئین برای پرورش عضلات لازم است. پروتئین در مرغ، ماهی، تخم مرغ، شیر، لبنیات، سبزیجات و آجیل وجود دارد. متخصصان ورزشی توصیه می‌کنند که بسته به شرایط بدنی‌تان مقدار پروتئین مورد نیاز را مصرف کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *