با تمرین های معلق تی آر ایکس آشنا شوید

0,0 rating
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
1577 بازدید

 یک نظامی به نام رندی هتریک که با یکی از سخت‌ترین فعالیت های فیزیکی و ورزشی در دنیا، یعنی تمرینات نیروی دریایی آشنایی داشت و از محدودیت های مکانی و عدم وجود تجهیزات ورزشی کافی روی ناوگان دریایی مطلع بود، در سال ۱۹۹۰ میلادی وسیله‌ای ابداع کرد که پاسخگوی نیازها و محدودیت‌های فیزیکی فوق بود. این وسیله و حرکات ورزش قابل انجام با آن در سال ۲۰۰۵ میلادی تکمیل شد. حالا اگر می‌خواهید اندامتان را مثل یک سرباز نیروی دریایی، نیرومند و پر قدرت حرکت دهید و به جنب و جوش وادار کنید، تمرین های معلق تی آر ایکس بهترین راه حل است. تمرین های معلق تی آر ایکس به کمک وزن بدن شما و نیروی جاذبه زمین تمریناتی را برای به چالش کشیدن بدن شکل می‌دهد.

ابزار مخصوص تمرین های معلق تی آر ایکس شامل بندهای قابل تنظیم با تحمل فشار بسیار زیاد، مشابه بندهای پاراشوت است. بندهای تی آر ایکس و قلاب آن را می‌توانید به راحتی از فروشگاه‌های ورزشی تهیه کنید، از آن‌ها استفاده شخصی داشته باشید یا با ثبت نام در کلاس‌های تی آر ایکس به صورت گروهی در تمرین های باشگاهی شرکت کنید. تمرین هایی مثل شنای روی دست، پلانک، پرس سینه یا دراز نشست را می‌توانید با کمک ابزار تی آر ایکس با دشواری بیشتر اما سودمندتر انجام دهید. با انجام تمرین‌های معلق تی آر ایکس می‌توانید در مدت زمانی نسبتا کوتاه به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کنید.

سطح دشواری

اگر انجام تمرین‌ های معلق تی آر ایکس تمام قوای شما را به کار گیرد بدون شک حرکت دادن بدن سخت خواهد بود و موجب تعریق بدن خواهد شد اما اگر هنوز آمادگی جسمانی کافی ندارید، می‌توانید با کنترل شدت تمرین‌ها کم‌کم آمادگی انجام تمرین‌ها و حرکات چالش برانگیزتر را پیدا کنید. سطح دشواری تمرینات بستگی به وضعیت قرارگیری بدن شما در هر حرکت دارد.

تمرین های معلق تی آر ایکس چه قسمت‌هایی از بدن را درگیر می‌کنند؟

با تمرین های معلق تی آر ایکس آشنا شوید

ماهیچه‌های هسته‌ای

 بله، فرقی ندارد چه تمرینی و کدامیک از صدها تمرینی که می‌توانید روی ابزار تی آر ایکس انجام دهید را انجام می‌دهید؛ تقریبا تمام این تمرین‌ها ماهیچه‌های هسته‌ای شما را درگیر می‌کنند.

بازوها

 تمرین‌های زیادی برای درگیر کردن بازوها و بالا تنه وجود دارند که می‌توانید با ابزار تی آر ایکس انجام دهید.

پاها

در حال انجام اغلب تمرین‌های تی آر ایکس پاهای شما خواسته یا ناخواسته درگیر هستند. 

ماهیچه‌های سرینی (عضلات گلوتئال)

اغلب تمرین‌های معلق، ماهیچه‌های سرینی بدن را تا حد زیادی درگیر می‌کنند. بنابراین چنانچه مایل باشید می‌توانید حرکاتی مخصوص پرورش ماهیچه‌های باسن انجام دهید.

ماهیچه‌های پشت

هنگام انجام تمرین های معلق تی آر ایکس تقریبا تمام ماهیچه‌های هسته‌ای درگیر می‌شوند، از جمله ماهیچه‌های پشت. ماهیچه‌های پشت کمک می‌کنند بتوانید تعادل و ثبات خود را حفظ کنید.

نوع تمرین

با تمرین های معلق تی آر ایکس آشنا شوید

انعطاف‌پذیری

تمرین‌های معلق تی آر ایکس برای حفظ تعادل، انعطاف پذیری و ایجاد هماهنگی بین اعضای بدن بسیار مناسب هستند و داشتن تغذیه مناسب برای شمایی که این ورزش را انتخاب کرده‌اید هم اهمیت زیادی دارد.

ایروبیک

با وجود این که تمرینات معلق هر کدام نوعی تمرین قدرتی محسوب می‌شوند، بعد از هر تمرین، حتی در یک جلسه تمرین مختصر هم متوجه شدت ضربان قلب خود خواهید شد. طراحان تمرینات ایروبیک می‌توانند این تمرین‌ها را طوری طراحی کنند که هدف، تقویت سیستم گردش خون و ضربان قلب باشد.

قدرتی

تمرینات معلق نیروی شما را به روش‌های مختلفی به کار می‌گیرند. اگر تی آر ایکس را شروع می‌کنید خودتان را برای به کار انداختن ماهیچه‌هایی که از وجودشان خبر ندارید آماده کنید!

تی آر ایکس ، تمرینی برای مبتدی ها

شاید باورش سخت باشد اما تی آر ایکس همانقدر که سخت و چالش برانگیز است، همانقدر هم می‌تواند برای کسانی که تازه آن را شروع کرده‌اند مناسب باشد. با این حال باید با یک مربی خوب شروع به تمرین کردن کنید تا حالت‌های مناسب را یاد بگیرید و مطمئن شوید برای انجام تمرین های مبتدی و سبک هم آمادگی کافی دارید.

انجام تی آر ایکس تنها نیاز به یک جایگاه محکم و ثابت برای پایدار نگه داشتن بندها دارد. با این حال تی آر ایکس در اصل برای یک فضای نسبتا کوچک طراحی شده است. به منظور انجام این تمرین‌ها در فضای بسته نیز تنها نیاز به یک در ِ بسته خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *