تاثیر قند بر اضطراب

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
1610 بازدید

تاثیر قند بر اضطراب یک اثر منفی است و بهتر است در هنگام اضطراب به جای قند مواد دیگری را جایگزین کنید. قند و شکر برای سلامت روان شما مضر هستند و راه‌های دیگری برای شیرین شدن دهانتان وجود دارد. خوردن بیش از حد شکر باعث ایجاد آثار مخرب در بدن شما می‌شود و هنوز ۷۵ درصد از مردم آمریکا بیش از حد شکر مصرف می‌کنند. اثرات مضر شکر بر سلامتی شما تاثیر می‌گذارد به همین دلیل ما درباره کاهش شکر مصرفی روزانه وتاثیر قند بر اضطراب با شما صحبت می‌کنیم.

در حالی که در نگاه اول فکر می‌کنیم خوردن چیزهای شیرین برای سلامتی ما مفید است اما با کمی توجه متوجه خواهیم شد که خوردن شیرینی بر روان ما تاثیر منفی می‌گذارد.

تاثیر قند بر اضطراب

بعد از خوردن بیش از حد قند بدن شما انسولین را برای کمک به جذب گلوکز اضافی در جریان خون آزاد می‌کند و میزان قند خون را تثبیت می‌کند. این اتفاق لزوما اتفاق خوبی نیست اما چرا؟  چون قند موجود در خون شما باعث می‌شود که بدنتان دیرتر به حالت عادی برگردد.

این بالا و پایین شدن قند خونتان باعث می‌شود که حالت نگرانی، اضطراب، ابهام و تحریک پذیری برای شما به وجود آید.

اگر دچار اضطراب و افسردگی هستید قند آن را تشدید می‌کند.

تاثیر قند بر اضطراب

مصرف مواد قندی اضطراب را تشدید می‌کند

اگر با اضطراب دست و پنجه نرم می‌کنید بهتر است بدانید که مصرف مواد قندی آن را تشدید می‌کند با مصرف بیش از حد قند خواهید دید که عوارض جانبی اضطراب شما بیشتر خواهد شد.

اما این تمام ماجرا نیست قند همچنین می‌تواند توانایی بدن شما برای پاسخ دادن به استرس را تضعیف کند و این اتفاق باعث اضطراب شما و جلوگیری از برخورد با علت استرس شود.

خوردن بیش از حد مواد قندی خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد

دوری کردن از مواد غذایی شیرینی به خصوص در پایان یک روز خسته کننده و سخت کار بسیار دشواری است و اگر شما دچار افسردگی باشید این کار سخت‌تر هم می‌شود اما خوردن مواد قندی برای خنثی کردن احساساتتان علائم غم انگیز، خستگی و نا امیدی شما را افزایش می‌دهد.

مصرف بیش از حد قند موجب عدم تعادل در مواد شیمیایی خاص مغز می‌شود. این عدم تعادل می‌تواند منجر به افسردگی شود و حتی ممکن است در دراز مدت در سلامت روان برخی افراد اختلال ایجاد کند.

شکر قدرت مغز شما را از بین می‌برد

ممکن است شکمتان شما را به سمت خوردن یک نوشیدنی شیرین و خوشمزه سوق دهد اما واکنش مغزتان متفاوت خواهد بود. یک رژیم غذایی دارای فروکتوز و تشکیل شده از موارد شیرین مانند نوشابه، سرغت کارکرد مغز شما را کاهش می‌دهد و این اتفاق حافظه و سرعت یادگیری شما را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

محققان کشف کردند که ژن‌های موجود در مغز می‌توانند توسط فروکتوز آسیب ببینند، این ممکن است حافظه و یادگیری را تحت تأثیر قرار دهد و حتی می‌تواند منجر به بیماری آلزایمر، دیابت و بیماری قلبی شود. بخش اصلی مواد غذایی مصرفی در آمریکا را موادی تشکیل می‌دهد که بیشترین مقدار ساکاروز را دارد.

شما فکر می‌کنید که تاثیر قند بر اضطراب روی شما چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *