پنج ستاره معروف حوزه کسب‌و‌کار و تمرین های ورزشی روزانه شان

زمان مطالعه : 3 دقیقه

همه می‌دانیم که ورزش کردن نه تنها برای سلامت جسمی بلکه برای به دست آوردن تمرکز نیز مفید است. تحقیقات نشان می‌دهد که تمرین های ورزشی روزانه اگر به طور منظم انجام شود موجب ترشح مواد شیمیایی در مغز می‌شود که برای تقویت حافظه و تمرکز مفیدند. این شاید کم اهمیت‌ترین دلیلی باشد که بسیاری از رهبران موفق دنیای تجارت، بخش مهمی از روزشان را به ورزش کردن اختصاص می‌دهند.

طبق یک بررسی ۷۶ درصد از ثروتمندانی که موضوع تحقیق بودند، حداقل نیم ساعت در روز ورزش می‌کردند. برخی از آن‌ها نیز تمرین‌هایشان را در سطح حرفه‌ای انجام می‌دهند. در اینجا به معرفی ۵ پنج چهره موفق دنیای کسب‌وکار که ورزش جزئی همیشگی از زندگی‌شان است، می‌پردازیم.

درس‌هایی که از تمرین های ورزشی روزانه ستاره‌ها می‌توانید بگیرید

ریچارد برنسون موسس شرکت‌های ویرجین و میلیاردر انگلیسی

ریچارد برنسون

برنسون ۶۷ ساله اجازه نمی‌دهد سن و سال دست و پایش را ببندد. او هر روز یک برنامه ورزشی پر چالش دارد. صبح ساعت ۵ بیدار می‌شود و بدون معطلی تمرینش را شروع می‌کند. می‌دود، تنیس بازی می‌کند، دوچرخه سواری می‌کند و اگر باد موافق بوزد حتی کایت‌سواری هم می‌کند. او عقیده دارد که انجام تمرین‌های ورزشی فراوان بازدهی کاری‌اش را دو برابر می‌کند.

مارک کیوبن میلیاردر آمریکایی و صاحب تیم بسکتبال دالاس مَوْریکس

مارک کیوبن

خب شاید متعجب نشوید اگر بشنوید که مارک کیوبن خیلی به تناسب اندامش اهمیت می‌دهد. او با این که گاهی تمرین‌ها را به خاطر سفرهایش از دست می‌دهد اما شش یا هفت روز در هفته تمرینات هوازی انجام می‌دهد. سیستم کاری این مرد ۵۹ ساله متفاوت و فشرده است. بسکتبال بازی می‌کند، در کلاس‌های کیک‌بوکسینگ و ایروبیک تلفیقی عربی شرکت می‌کند. او ادعا دارد که قبلا پرس سینه ۱۴۰ کیلوگرمی می‌زده است و دوست دارد هنگام تمرین کردن بازی‌های NBA را هم تماشا کند.

اپرا وینفری مجری، بازیگر و تهیه‌کننده تلویزیونی در ایالات متحده

تمرین های ورزشی روزانه اپرا وینفری

اپرا وینفری وفاداری خودش به تناسب اندام و تمرین های ورزشی روزانه را ثابت کرده است. او می‌گوید تمام تلاشش را می‌کند تا هر روز ده هزار قدم (چیزی حدود ۸ کیلومتر)  راه برود. این تهیه کننده میلیونر می‌گوید هر روز سعی می‌کند کاری را انجام دهد که حس فعال بودن را در او تقویت کند.

جسیکا آلبا بازیگر و کارآفرین معروف آمریکایی

جسیکا آلبا

آلبا تلاش می‌کند در هر فرصتی تمرین کند، با این حال گاهی هم شرایط خوب پیش نمی‌رود. حتی می‌گویند جسیکا آلبا از خوابش می‌زند تا در دمای  ۴۰ درجه در کلاس‌های یوگا اسکالپت که نوع شدیدی از یوگا ست شرکت کند. او همچنین در کلاس‌های دفاع شخصی که مدرسینش نیروهای نظامی سابقند هم شرکت می‌کند. آلبا می‌گوید سودی که از این تمرین‌ها می‌برد بیشتر ذهنی هستند تا جسمی و انجام این فعالیت‌ها روحش را شاداب می‌کند، حس مفید بودن را افزایش می‌دهد و ذهنش را هم به فعالیت بیشتر وامی‌دارد.  

تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل

تمرین های ورزشی روزانه تیم کوک

مدیرعامل شرکت اپل همانطور که خودش هم می‌گوید یک «خورهٔ ورزش» است. یک‌بار خبرنگاری که قصد داشت در مورد کوک مقاله‌ای بنویسد متوجه شد که اپل‌واچِ آقای کوک تا ساعات اولیه بعد از ظهر، ۵۰ دقیقه به تمرین های ورزشی روزانه می‌پردازد و ۸,۱۳۹ قدم (حدود ۶.۵ کیلومتر پیاده‌روی) را ثبت کرده است. کوک هر روز ساعت ۳:۴۵ صبح از خواب بیدار می‌شود، ایمیل‌هایش را چک می‌کند، جلسات زودهنگامی با مدیران شرکتش در شرق آسیا می‌گذارد، و سپس یک راست راهی باشگاه می‌شود و از آنجا به مقر ثروتمندترین شرکت دنیا می‌رود.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.