بهترین ضد آفتاب
بهترین ضد آفتاب

راهنمای انتخاب بهترین ضد آفتاب

0,0 rating
زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
1089 بازدید

خال‌ها و کک و مک‌های پوستی، تنها عارضه نپوشاندن پوست صورت با کرم‌های ضد آفتاب نیست. متخصصان معتقدند موضوع جدی‌تر از پیدا شدن چند لک و پیر شدن پوست است و از نظر آنها استفاده نکردن از کرم ضد‌آفتاب نامناسب می‌تواند بیماری کشنده‌ای مثل سرطان پوست را به جان آدم‌ها بیندازد و کمک گرفتن از بهترین ضد آفتاب می‌تواند خدمت بزرگی را به سلامت پوست بکند. (۷ ماده غذایی طبیعی و معجزه‌آسا برای پیشگیری از سرطان)

در این مطلب، به شما خواهیم گفت که برای حفظ سلامت پوست‌تان باید سراغ کدام ضدآفتاب بروید و چه نوع محصولی را انتخاب کنید.

هر چند ساعت یکبار باید ضدآفتاب را تجدید کرد؟

همه ما می‌دانیم که باید هر دو ساعت یکبار، روی پوستمان کرم ضدآفتاب بمالیم اما واقعیت این است که اغلبمان با این کار میانه‌ای نداریم. بسیاری از آقایان اعتقادی به استفاده از کرم ضد‌آفتاب ندارند و بسیاری از خانم‌ها هم تنها یکبار در ابتدای روز این کرم‌ها استفاده می‌کنند.

درحالیکه ضدآفتاب‌های با SPF ۱۵ تنها ۹۳ درصد از اشعه‌های خطرساز UVB را بی‌اثر می‌کنند، کرم‌ها و لوسیون‌های با SPF ۳۰، خطر ۹۷ درصد و کرم‌های با SPF ۵۰، خطر ۹۸ درصد از اشعه‌های خورشید روی پوست را خنثی می‌کنند.

همانطور که با خواندن این ارقام متوجه شدید، کرم‌های با SPF ۳۰ و ۵۰ چندان تاثیر متفاوتی روی پوست ندارند و هیچ کدام زمان بیشتری از پوست در برابر آفتاب مراقبت نمی‌کنند. پس تنها اگر پوستتان بیش از اندازه حساس است، آفتاب در منطقه زندگی‌تان به شدت تیز و سوزان است یا سابقه درمان سرطان پوست را داشته‌اید، بهتر است سراغ کرم‌های با SPF ۵۰ بروید.

یکی از بزرگترین اشتباهی که افراد در استفاده از کرم ضد آفتاب انجام می‌دهند، یکبار در روز پوشاندن پوست با این کرم‌هاست. درست است که میزان قرار گرفتنتان زیر آفتاب، شدت تابش آن و نوع کرم تاثیر زیادی بر نحوه استفاده از آن دارد؛ اما با همه آنچه که گفته شد، باید هر دو تا سه ساعت یکبار کرم را روی پوستتان تجدید کنید.

نوزادها هم به کرم ضد آفتاب نیاز دارند؟

استفاده از کرم ضد آفتاب برای نوزادها و کودکان زیر شش ماه توصیه نمی‌شود و بهترین راه محافظت از پوست آنها، دور نگهداشتن‌ آن‌ها از آفتاب از ساعت ۱۰ صبح تا دو بعد از ظهر است.

بعد از شش ماهگی کودکتان می‌توانید با استفاده از ضد آفتاب‌های مخصوص کودکان از پوست او محافظت کنید.

چه زمانی خطر آفتاب سوختگی بیشتر است؟

از ساعت ۱۰ صبح تا دو بعد از ظهر نور خورشید در شدیدترین حالت به پوست شما می‌تابد. به همین دلیل در این ساعات باید با چنین روش‌هایی از پوستتان محافظت کنید:

  • کرم ضد آفتابی با SPF بالاتر از ۱۵ را روی پوستتان بمالید.
  • لباس نخی آستین‌دار بپوشید.
  • از کلاه آفتاب‌گیر کمک بگیرید.
  • ۱۵ دقیقه قبل از خروج از خانه ضد آفتاب بزنید.
بهترین ضد آفتاب

از کدام ضد آفتاب می‌توان در استخر روباز استفاده کرد؟

شایعات را باور نکنید. ضد آفتاب ضد آب وجود ندارد. شما بعد از هر بار شستن دست یا صورتتان یا بعد از خروج از استخر باید ضد آفتاب روی پوستتان را تجدید کنید. حتی در صورت تعریق شدید باید فاصله بین تجدید کرم را کوتاه‌تر کنید. (اگر نگران سلامت پوست‌تان در فصل‌های پرنور هستید، در این باره بیشتر بخوانید.)

کرم ضد آفتاب هم تاریخ انقضا دارد؟

گفتیم که با توجه به شدت تابش خورشید، ساعت قرار گرفتن در معرض آفتاب و شرایط خاص پوستتان باید ضد آفتابی با SPF مناسب را انتخاب کنید. گذشته از این، انتخاب ضد آفتاب مناسب علاوه بر بررسی مواد موجود در آن، به نوع پوست شما بستگی زیادی دارد. شما می‌توانید این محصولات را در قالب اسپری، کرم، لوسیون، روغن و … انتخاب کنید.

زمان استفاده شما از ضد آفتاب مناسب هم بستگی به زمان تولید این محصول دارد. اگر تاریخ انقضای کرم ضد آفتاب روی آن نوشته نشده، می‌توانید تا سه سال پس از تولید از این کرم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *