۵ راه آسان برای سم زدایی از بدن به صورت روزانه

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
2012 بازدید

بدن ما به طور منظم به دلیل غذاهایی که مصرف می‌کنیم، آبی که می‌نوشیم، هوایی که تنفس می‌کنیم و محصولات زیبایی که استفاده می‌کنیم با سموم مختلف رو به رو می‌شود و محققان توصیه می‌کنند سم زدایی از بدن باید به صورت روزانه انجام بگیرد.

نگهدارنده‌ها و مواد افزودنی موجود در مواد غذایی و همچنین مواد شیمیایی موجود در آب و آلودگی از طریق هوا قادر به ساخت سریع سطوح سمی در بدن ما هستند. اگر میزانی از آن که وارد بدن ما می‌شود کنترل نشده باشد سموم اضافی می‌توانند در بدن مشکلات زیادی را به وجود آورد و در نتیجه بیماری پشت بیماری برای فرد به وجود آورد. 

در حالی که اکثر مردم بر این باورند که سم زدایی یک فرایند است که باید در یک مرحله انجام شود و بعد از آن باید چند روز طول بکشد تا بدن به طور کامل تمیز شود، اکثر پزشکان و متخصصان سلامت توصیه می‌کنند که روزانه و به صورت مداوم باید فرآیند سم زدایی انجام بگیرد.

در اینجا لیستی از روش‌های آسان برای سم زدایی بدن به صورت روزانه قرار گرفته شده است که می‌تواند به شما کمک کند که همیشه و در همه جا بدنتان سالم باشد.

 نوشیدن مقدار زیادی آب و سم زدایی از بدن

آب مناسب ترین و بهترین عامل سم زدایی از بدن ما است. در طول روز باید مقدار زیادی آب بنوشید تا سموم اضافی را از بدنتان خارج کنید. این کار به کاهش وزن و حفظ تعادل بدن شما کمک می‌کند.

سم زدایی از بدن

خوردن غذاهای تازه

از خوردن غذاهای بسته‌بندی و فرآوری شده پرهیز کنید. همچنین توجه کنید خیلی به سراغ غذاهایی که در آن‌ها از مواد شیمیایی یا نگهدارنده‌ها استفاده شده است، نروید. خوردن غذاهای تازه به شما کمک می‌کند تا مواد معدنی و ویتامین به بدنتان برسانید و بدنتان عملکرد سالمی داشته باشد و سموم اضافی را راحت‌تر دفع کند.

ورزش

اگر می‌خواهید سالم بمانید و به صورت روزانه سموم اضافی بدنتان دفع شود لازم است که عرق کنید. به طور منظم ورزش کنید تا قلبتان را در حالت سلامت باقی نگه دارید و سموم اضافی بدنتان را از دست دهید. هر چقدر اکسیژن تازه به بدن خود وارد کنید برای شما بهتر است.

خوب بخوابید

همانطور که غذای سالم برای بدن لازم است خواب و استراحت کافی نیز از ملزومات داشتن یک بدن سالم است. هر شب لازم است به میزان کافی بخوابید تا بخشی از سموم بدنتان به طور طبیعی زدوده شود و همینطور باید صبح‌ها زود بیدار شوید تا بدن بتواند فرآیند زدودن سموم را به طور درست از طریق حرکت روده و ادرار انجام دهد. اگر شما آن را تعویق بیندازید احتمال اینگه بدنتان گرفتار سموم شود زیاد است.

بدنتان را خوب تمیز کنید

در حین مسواک زدن روی زبانتان نیز مسواک بکشید زیرا زبان محل تجمع میکروب‌هاست و از این طریق آن‌ها را از بین خواهید برد و هنگام حمام کردن خوب تمام بدنتان را بشویید مخصوصا در محل‌هایی که غدد لنفاوی وجود دارند تا به سم زدایی بدنتان کمک کند. برای دوش گرفتن آب را در حد وسطی از آب سرد و گرم قرار دهید (ولرم) و دوش خود را با آب سرد به پایان برسانید. این کار باعث جا به جا شدن سلول‌های سفید در خون می‌شود و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *