مصرف پروتئین در بارداری

مصرف روزانه چه مقدار پروتئین کافی است؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه

تحقیقات جدیدی این بار در امریکا نشان داده است که مقادیر پروتئین پیشنهادی توسط نهادهای رسمی برای افرادی که فعالیت بدنی زیادی دارند بسیار اندک است.

وزارت کشاورزی امریکا از سال ۲۰۱۰ به جوانان بالای ۱۸ سال توصیه کرده است که روزانه به ازای هر ۱ کیلوگرم از وزنشان، ۰.۸ گرم پروتئین مصرف کنند، یعنی چیزی بالغ بر ۵۵ گرم پروتئین برای یک شخص ۶۸ کیلویی. اما گویا این مقدار پروتئین برای افرادی که فعالیت بدنی زیادی دارند به شدت کم است.

آزمایش جدیدی انجام شده است که نشان می‌دهد برخلاف آزمایش‌های قبلی نیاز بدن ورزشکارها به پروتئین حدودا ۴۰ درصد بیشتر است. آنچه امروز مهم است در دسترس بودن تکنیک‌های جدید و مدرن برای اندازه‌گیری نیاز بدن انسان به پروتئین است. تکنیک‌های امروزی نشان داده‌اند که توصیه‌های قبلی برای مصرف پروتئین کافی نیستند.

از بین عوامل مختلف، نیاز روزانه شما به پروتئین بیشتر به سن و سطح فعالیتتان بستگی دارد.

  • نیاز افراد بالغی که فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهند: بین ۱.۴۲ تا ۱.۶۲ گرم پروتئین برای هر ۱ کیلوگرم وزن بدن.
  • نیاز افراد بالغی که تمرین‌های سنگین و قدرتی انجام می‌دهند: بین ۱.۴۶ تا ۱.۸۲ گرم پروتئین برای هر ۵۰۰ گرم وزن بدن، یا بین ۱۱۰ تا ۱۳۷ گرم پروتئین برای یک فرد ۷۰ کیلو گرمی.

علاوه بر مقدار پروتئین، به زمان دریافت و مصرف پروتئین نیز باید توجه داشته باشیم. بسیاری از ما در وعده‌های غذایی شبانه مقدار زیادی مواد پروتئینی می‌خوریم که این عدم تعادل می‌تواند منجر به کاهش توانایی پروتئین در ارتقای سلامت ماهیچه‌ها شود. مصرف منظم و متعادل پروتئین‌های با کیفیت در طول روز با بالا رفتن سن به شکل‌گیری و حفظ اندام مناسب کمک می‌کند.

پروتئین در کنار مصرف متعادل کالری در تمام وعده‌های غذایی اهمیت بسیاری دارد.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  1. -

    خیلی مفید بود
    بخصوص برای من که ورزش سنگین انجام میدم
    لطفا ازاین دست مطالب بیشتر روی سایت تون کار کنید