مصرف سیب‌زمینی سرخ‌شده، احتمال مرگ زودرس را افزایش می‌دهد

0,0 rating
زمان مطالعه : 1 دقیقه
زمان مطالعه : 1 دقیقه
672 بازدید

احتمالا بعد از خواندن نتایج تحقیقاتی که در این مطلب به آن‌ها پرداخته‌ایم سیب‌زمینی آب‌پز، پوره و کبابی را ترجیح خواهید دید.

چه کسی هست که از خوردن سیب‌زمینی سرخ‌کرده بدش بیاید؟ خوشمزه‌، ترد و نمکی و لذیذ. تنها یک مسئله وجود دارد؛ سیب‌زمینی‌ سرخ کرده یکی از بدترین خوراکی‌هایی است که می‌توانید روانه معده‌تان کنید. راستش را بخواهید شبیه یک چیز کشنده!

طبق تحقیقات انجام شده دو تا سه مرتبه مصرف سیب‌زمینی سرخ شده در طول هفته ارتباط زیادی با مرگ زودرس دارد. در این تحقیق محققان مصرف سیب‌زمینی سرخ کرده توسط ۴۴۰۰ بزرگسال بین ۴۵ تا ۷۹ سال را در یک بازه ۸ ساله بررسی کرده‌اند. در این مدت ۲۳۶ نفر از آنها جان سپردند.

به طور کلی، مقدار سیب‌زمینی مصرف شده دلیل اصلی مرگ نیست، بلکه طرز تهیه آن ارتباط مستقیم با مرگ افراد داشته است. آن‌هایی که عادت داشتند دو یا چندبار در هفته سیب‌زمینی «سرخ شده در روغن» بخورند دو برابر دیگران در معرض خطر مرگ قرار گرفتند.

قبل از این که کل سیب‌زمینی‌های داخل خانه را دور بریزید توجه داشته باشید که نحوه طبخ تمام خوراکی‌ها اهمیت زیادی دارد. بهتر است همیشه سیب‌زمینی‌ها را آب‌پز و پوره کنید، به این ترتیب می‌توانید آن‌ها را به راحتی در کنار ژامبون و استیک هم میل کنید.

خلاصه اینکه اگر نمی‌توانید بیخیال سیب‌زمینی شوید، به طرز پخت آن دقت کنید تا به این زودی‌ها لذت خوردنشان را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. الان زمستونه و شومینه ها روشن.هر کس ک این امکان و داره تا سیب زمینی رو بین زغالها (به زبون ما:خلو)کنه.خیلی خوشمزه هستش و حتی از سیب زمینی اب پز هم زود هضم تر

  2. سیب زمینی روباروغن کم ومخصوص سرخ کردنی بخارپزکنیدبعدسرخ کنید