کاهش سایز بدون کاهش وزن

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
2549 بازدید

وزن شما تنها یک عدد نیست بلکه در واقع احساسی است که شما نسبت به خودتان پیدا می‌کنید. روزانه خودتان را وزن می‌کنید و خیلی از افراد هنگامی که عددی که ترازو نشان می‌دهد کمتر می‌شود احساس خوبی پیدا می‌کنند و اگر آن عدد بیشتر باشد احساس نارضایتی از خود شما را احاطه می‌کند. اما چیزی که در زمان رژیم باید برای شما مهم باشد در حقیقت میزان وزنتان نیست بلکه کاهش سایز تان است. در این مطلب راه‌‌های کاهش سایز بدون کاهش وزن را به شما یادآوری می‌کنیم.

تمرکزتان را به جای کاهش وزن روی کاهش سایز بگذارید.

اکثر افرادی که در پی کاهش وزن خود هستند می‌خواهند سایز شکم، پهلو و ران‌هایشان کم شود. اما نکته‌‍ای که باید آن را به خاطر داشته باشید این است که با کاهش وزن لزوما با کاهش سایز همراه نیست. ممکن است این موضوع عجیب به نظر برسد اما چیزی است که اتفاق می‌افتد.

این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که شما چربی از دست می‌دهید اما بدنتان عضله می‌سازد و وزن عضله‌ها جایگزین وزن چربی‌های آب شده می‌شود و به همین دلیل وزنتان تغییر نمی‌کند. هنگامی که با این مسئله مواجه شدید مطمئن باشید که در حال قدم گذاشتن در راه درستی هستید. مشکل اصلی این است که شما درگیر اعداد نادرست می‌شوید و روحیه خود را از دست می‌دهید. شما باید تغییرات واقعی را از نتایج واقعی بخواهید.

بهتر است بدن خود را بشناسید و بیشتر از اینکه به میزان وزن بدنتان توجه داشته باشید به کاهش چربی آن دقت کنید.

کاهش سایز بدون کاهش وزن

کاهش سایز بدون کاهش وزن و حقیقتی درباره وزن شما

وزن فقط یک مقیاس کلی از بدن شما است و به صورت جزیی به شما نمی‌گوید که چقدر از وزن بدنتان را چربی، عضله، آب و … تشکیل داده است. کسی که به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کند اغلب به دلیل داشتن عضله‌های حجیم وزنش از حالت نرمال تجاوز می‌کند اما این نشانه چاق بودن آن فرد نیست. این مسئله چیز مهمی است که شما نمی‌توانید آن را از طریق سنجش وزن به دست آورید.

مسئله دیگری که باعث می‌شود متوجه شویم که وزن مقیاس مناسبی برای سنجش لاغری نیست متغیر بودن آن است. در ساعت‌های مختلف روز با توجه به نوع خورد و خوراکتان و میزان آن وزن متفاوتی خواهید داشت. در واقع این مقیاس فقط برای بلند مدت جواب می‌دهد و کاربرد دارد.

هنگامی که شما یک برنامه جدید را شروع می‌کنید برای ادامه دادن به آن، به یک انگیزه نیاز دارید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن انگیزه بگیرید این است که همه چیز را اندازه بگیرید. منظورمان از همه چیز ماهیچه‌ها، چربی، استخوان، چربی و میزان آب بدن است. بدون در نظر گرفتن این اندازه‌ها عدد وزن شما یک عدد فریبنده است و تغییرات بدن شما را نشان نخواهد داد.

اگر شما تمرینات استقامتی انجام دهید می‌توانید عضله را جایگزین لایه‌های نازک چربی بدنتان کنید. در این حالت با اینکه شما باریک‌تر می‌شوید و سایزتان کم می‌شود اما وزن شما احتمالا تغییری نمی‌کند زیرا وزن شما نمی‌تواند فرق بین عضله و چربی را تشخیص دهد. این نشان می‌دهد که فرد می‌تواند وزن کمی داشته باشد اما چربی او هم بالا باشد به همین دلیل همه افراد لازم دارند که هر چند ماه یکبار آزمایش دهند و میزان چربی بدنشان را اندازه بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *