۲ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

دستورپخت پنکیک گیاهی خوشمزه با آکوافابا

فنون آشپزی معمولا گام به گام پیشرفت می‌کنند. به ندرت می‌بینید که چیزی از غیب بیاید و یک‌شبه نظر مردم را درباره یک حوزه آشپزی عوض کند. برای مثال، کیسه‌پزی یکی از این فنون است. اما در دنیای غذاهای گیاهی هیچ چیز مثل آکوافابا نتوانسته تغییر ایجاد کند. اصول استفاده از آکوافابا چنین است؛ مایع داخل قوطی کنسرو نخود را (که همیشه دور می‌ریختید) به داخل یک هم‌زن برقی منتقل کنید. سپس آن را هم‌بزنید و ببینید که چطور تبدیل به یک کَفِ خامه‌ای صاف، سفت و بافت‌دار با چگالی زیاد می‌شود، صفاتی که خیلی شبیه ماحصل هم‌زدن سفیده تخم‌مرغ با شکر هستند. همین ترکیب ساده و در دسترس می‌تواند به شما برای پخت یک پنکیک گیاهی خوشمزه کمک کند.

آرد ۲۸۰ گرم
خمیرمایه دو قاشق چای‌خوری
جوش شیرین نصف قاشق چای‌خور
نمک یک قاشق چای‌خوری
آکوافابا از قوطی نخود چهار قاشق چای‌خوری
شکر چهار قاشق غذاخوری
شیر بادام دو پیمانه
روغن یک چهارم پیمانه
وانیل دو قاشق چای‌خوری
آب لیموترش دو قاشق چای‌خوری
سرکه قرمز یا سفید دو قاشق چای‌خوری
شربت افرا یا عسل به مقدار لازم

برای مخلوط خشک

آرد، پودر خمیرمایه، جوش شیرین، و نمک را در کاسه‌ای بریزید و هم بزنید تا یکنواخت با هم مخلوط شوند.

برای یک وعده پنکیک

آکوافابا و شکر را در یک همزن برقی بریزید و با سرعت زیاد، حدود ۶ دقیقه هم بزنید. در این حین شیره گیاهی، روغن سبزی، وانیل، آب لیموترش، و سرکه را در یک کاسه دیگر مخلوط کنید. سپس مخلوط مواد خشک را به آنها اضافه کنید و با یک کفگیر هم بزنید (مخلوط را صاف نکنید). در آخر محلول آکوافابا را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

یک تابه بزرگ روی شعله متوسط بگذارید تا برای ۵ دقیقه گرم شود. سپس مقداری کره گیاهی یا روغن روی آن بریزید و پخش کنید طوری که به چشم نیاید. شعله را روی کم بگذارید و برای هر پنکیک یک چهارم پیمانه از مایع را روی تابه بریزید و بپزید تا روی آن حباب ظاهر شود و زیرش به رنگ قهوه‌ای طلایی در آید. هر طرف تقریبا باید ۳ دقیقه بپزد.

پنکیک‌ها را بعد از پخت سریع سرو کنید و تابه را برای پخت پنکیک‌های بیشتر تمیز و آماده نگه دارید. برای سرو از شربت افرا یا عسل استفاده کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.