۴ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه ساندویچ بیسکویت قاشقی و املت پنیری

0,0 rating
1462 بازدید

اگر در مطالب قبلی طرز تهیه بیسکویت قاشقی راخوانده‌اید، نیمی از راه را برای تهیه این غذای ترکیبی جدید را رفته‌اید. دیگر می‌ماند روش تهیه املت پنیری.

خوبی بیسکویت‌های قاشقی این است تهیه‌شان کار زیادی نمی‌خواهد. نه نیازی به استفاده از وردنه هست، نه چندلا کردن و دوباره ورز دادن، نه برش با قالب. همین سادگی است که ما را بر آن داشته تا از آنها یک استفاده دیگر هم بکنیم. می‌خواهیم یکی از معطرترین املت‌ها را -که کمی هم شبیه املت مکزیکی است- در وسط این بیسکویت‌ها ساندویچ کنیم.

برای تهیه این ساندویچ خاص و خوشمزه از اندکی پنیر فتا و سپس مقداری پنیر موزارلا استفاده کنیم تا ضمن داشتن طعم پنیر صبحانه، از غلبه آن بر تخم‌مرغ جلوگیری کنیم و در ضمن، بافت عالی موزارلای آب‌شده را هم داشته باشیم. زیرساخت این املت را هم پیاز سرخ شده در کره تشکیل می‌دهد که باعث غنی‌شدن بیشتر املت ما است.

صبحانه
تعداد نفرات ۴ نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه املت پنیری

کره کاله خرید آنلاین دو قاشق غذاخوری
تخم‌مرغ بزرگ هشت عدد
پنیر موزارلا خرید آنلاین ۷۰ گرم
پنیر سفید آمل خرید آنلاین ۳۰ گرم
شوید تازه یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه
بیسکوییت قاشقی بزرگ چهار عدد
کره کاله خرید آنلاین دو قاشق غذاخوری
تخم‌مرغ بزرگ هشت عدد
پنیر موزارلا خرید آنلاین ۷۰ گرم
پنیر سفید آمل خرید آنلاین ۳۰ گرم
شوید تازه یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
بیسکوییت قاشقی بزرگ چهار عدد

طرز تهیه املت پنیری

مرحله اول

در یک ماهیتابه متوسط نچسب، کره را روی شعله ملایم گرما دهید تا حباب در آن ظاهر شوند. پیازها را اضافه کنید و همراه با هم زدن آنها را بپزید تا زمانی که نیمه‌شفاف شوند (حدود ۵ دقیقه). سپس مایع تخم‌مرغ را اضافه کنید و به پختن و هم زدن پیوسته ادامه دهید تا زمانی که اندکی خودش را بگیرد.

پنیر سفید و موزارلا را اضافه کنید، به پختن و هم زدن ادامه دهید تا زمانی که موزارلا آب شود و تخم‌مرغ‌ها اندکی مخلوط شوند (حدود ۱ دقیقه). شوید را اضافه و مخلوط کنید. ماهیتابه را از روی شعله بردارید و به مقدار مناسب چاشنی بزنید.

مرحله دوم

بیسکویت‌ها را از ضخامت برش بزنید و قسمت زیر آنها را کنار هم روی بشقاب بچینید. با قاشق به میزان کافی از املت روی آنها بگذارید و بعد کلاهک بیسکویت‌ها را روی‌شان بگذارید. غذا آماده سِرو است.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *