4 نفر
آسان
30 تا 60 دقیقه
بیشتر از 90دقیقه
1329 بازدید

طرز تهیه بستنی قهوه خانگی بدون بستنی ساز

اگر عاشق بستنی و قهوه هستید، مسلما بستنی قهوه هم دوست دارید. به خصوص اگر تو فصل تابستان باشیم، بستنی بیش از هر خوراکی دیگری دلچسب و خواستنی است. برای همین می‌خواهیم طرز تهیه بستنی قهوه آن هم بدون هیچ دستگاه بستنی ساز و به روش کاملا خانگی به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

برای تهیه این بستنی خانگی نیازی به دستگاه بستنی‌ساز ندارید. تمامی مواد لازم را آماده کنید. اگر آشنایی کامل با خامه غلیظ و شیرین عسلی ندارید؛ خامه غلیظ، خامه‌ای با چربی بالاست که در صورت هم زدن فرم می‌گیرد. این خامه را در مارک‌های ایرانی و خارجی می‌توانید پیدا کنید. شیر عسلی هم که احتمالا با آن آشنایی دارید، نوعی شیر غلیظ شده و شیرین است که در مارک‌های زیادی تو بازار به فروش می‌رود.

خامه غلیظ چهار پیمانه
پودر قهوه چهار قاشق غذاخوری
قهوه غلیظ یک پیمانه
نمک دریایی نصف قاشق چای‌خوری
شیر عسلی دو قوطی

مرحله اول

برای درست کردن پودر قهوه، دانه‌های قهوه را آسیب کنید تا ظاهر بستنی بهتر شده و طعم قهوه بستنی بیشتر احساس شود. قغلیظ را هم به همان صورتی که در خانه درست می‌کنید، آماده کنید یا چهار قاشق پودر قهوه فوری استفاده کنید.

مرحله دوم

بعد از این که همه مواد را آماده کردید، داخل مخلوط‌کن بریزید و مخلوط‌کن را روشن کنید تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند. چند بار مواد را با هم ترکیب کنید تا کاملا صاف و یکدست شوند. به همین راحتی مایه بستنی آماده است. مایه بستنی را داخل یک ظرف مناسب بریزید و داخل فریزر قرار دهید. بهتر است ظرفی که انتخاب می‌کنید فلزی باشد. روی ظرف را با سلفون بپوشانید و حدود پنج تا شش ساعت بسته به دما داخل فریزر قرار دهید تا بستنی کاملا خودش را ببندد و سفت شود.

بستنی آماده سرو است. آن را از فریزر بیرون بیاورید و بعد از چند دقیقه اسکوپ بزنید و میل کنید. می‌توانید این بستنی قهوه را با کیک قهوه به صورت کیک بستنی هم سرو کنید.

ویدیو
دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.