4 نفر
آسان
30 تا 60 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
648 بازدید

طرز تهیه تارت دبل چاکلت

تارت نوعی شیرینی است که روی آن باز و از مواد پر کننده مانند میوه، مارمالاد و به عنوان غذا مرغ و ماهی برای پوشش آن استفاده می‌‍شود. خمیر تارت، خمیر بریزه است. در ادامه به طرز تهیه تارت دبل چاکلت می‌پردازیم.

پاناکوتای کاله یک بسته
خمیر تارت طبق دستور
پودر ژلاتین یک قاشق سوپ‌خوری
شیر پرچرب کاله خرید آنلاین ۷۰ میلی‌لیتر
شکلات سفید ۲۰۰ میلی‌گرم
شکلات تلخ ۲۰۰ میلی‌گرم
شکلات چیپسی ۷۰ میلی‌گرم
مغز‌های تست شده ۶۰ گرم

مرحله اول

خمیر تارت را آماده کنید سپس خمیر را بین دو لایه کیسه نایلونی باز کرده و داخل قالب تارت را بپوشانید و اضافه‌های آن را جدا کنید. روی خمیر را با فویل آلومینیومی پوشانده و روی آن سرامیک مخصوص پخت بریزید.
قالب را به‌ مدت 30 دقیقه در طبقه وسط فری که از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 180 درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید، قرار دهید تا طلایی‌رنگ شود.

مرحله دوم

پودر ژلاتین و شیر را در ظرفی نسوز ریخته، روی حرارت بخار آب جوش قرار دهید و هم بزنید تا ژلاتین کاملاً در شیر حل شود (روش بن‌ماری).
پاناکوتای کاله را در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود سپس مخلوط ژلاتین را به آن اضافه کنید.
نیمی از مخلوط پاناکوتا را با شکلات سفید و بقیه را با شکلات تلخ مخلوط کنید.
پاناکوتای سفید را در قالب تارت ریخته سپس روی آن نیمی از شکلات چیپسی و نیمی از مغزهای تست ‌شده بپاشید. پاناکوتای شکلاتی را روی آن ریخته و مجدداً بقیه شکلات چیپسی و مغزهای تست‌ شده را روی آن بپاشید. تارت دابل چاکلت را در یخچال قرار دهید تا سرد شود. پس از این مدت، از یخچال خارج و در ظرف مناسب سرو کنید.

50 گرم پودر قند، 400 گرم آرد نول (الک ‌شده) و یک‌هشتم قاشق چای‌خوری نمک را در ظرفی مخلوط و الک کنید. 200 گرم کره را به آن اضافه کنید و با دست ورز دهید تا خمیر شبیه تکه‌های پودر سوخاری شود سپس یک‌چهارم قاشق چای‌خوری وانیل شکری و یک عدد تخم‌مرغ را به آن اضافه کرده و به‌آرامی با سرِ انگشت، ورز دهید تا خمیر یکدستی حاصل شود.

شش قاشق سوپ‌خوری آب سرد را به‌‌ تدریج به مخلوط آرد افزوده و مخلوط کنید تا حدی که خمیر جمع شود. خمیر را با سلفون بپوشانید و به‌مدت یک ساعت در یخچال استراحت دهید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.