طرز تهیه تست خرمالو ؛ یک فینگرفود خاص و خوشمزه پاییزی
۴ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
324 بازدید

طرز تهیه تست خرمالو ؛ یک فینگرفود خاص و خوشمزه پاییزی

شما هم هربار که مهمان دعوت می‌کنید، سوال تکراری «چی بپزم؟» را بارها و بارها از خودتان می‌پرسید؟ چیدن یک میز رنگارنگ، آنقدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست؛ مخصوصا وقتی که سبزیجات و میوه‌های فصل این فرصت را برایتان فراهم کرده‌اند. تست خرمالو بسیار ساده و خوش طعم است اما رنگ و ظاهری دلپذیر به میز پذیرایی شما می‌بخشد. پس اگر زمانتان کم است و دلتان می‌خواهد میز شما جلوه بیشتری داشته باشد، طرز تهیه تست خرمالو را در ادامه بخوانید و آنرا به فهرست فینگرفودهای مهمانی‌تان اضافه کنید.

خرمالو( اسلایس شده) یک عدد
سیب( اسلایس شده) یک عدد
ریحان تازه چند برگ
پنیر موزارلا خرید آنلاین هشت عدد
باگت تازه( اسلایس شده) هشت عدد
روغن زیتون به میزان لازم
نمک( دریایی) به مقدار لازم
فلفل سیاه( آسیاب نشده) به مقدار لازم
سرکه بالزامیک به مقدار لازم

مرحله اول

عصرانه‌ها و فینگرفودهایی که می‌توانید با خرمالو آماده کنید کم نیستند. می‌توانید تارت خرمالو را با چای میل کنید و تست خرمالو را هم به یکی از فینگرفودهای روی میزتان اضافه کنید. برای تهیه این تست رنگارنگ، نان باگت را به اسلایس‌های باریک تقسیم کنید. روغن زیتون را داخل یک ماهیتابه متوسط بریزید و روی شعله‌ی متوسط قرار دهید. اسلایس‌های نان باگت را داخل ماهیتابه بریزید تا هر دو سمت آن قهوه‌ای شود.

مرحله دوم

روی هر اسلایس نان به ترتیب یک برش سیب، یک برش خرمالو، یک برگ ریحان و یک عدد پنیر پارمزان قرار دهید. روی تست‌ها کمی سرکه بالزامیک بریزید و مقداری نمک و فلفل بپاشید. تست‌ها را داخل ظرف سرو قرار دهید.

برای تهیه این عصرانه می‌توانید به جای نان باگت از هشت عدد نان تست استفاده کنید. اما اگر نظر ما را بخواهید، نان باگت برش خرده‌ای که کمی برشته شده، طعم بهتری را به این میانوعده می‌دهد.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

در حال بارگذاری...