طرز تهیه دسر هلو فرانسوی با خامه قنادی سولیانو
۱۲ نفر
سختی متوسط
کمتر از 30 دقیقه
30 تا 60 دقیقه
227 بازدید

طرز تهیه دسر هلو فرانسوی با خامه قنادی سولیانو

این دسر هلو فرانسوی با خامه قنادی سولیانو یک دسر است که به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید و مهمانانتان را با یک دسر جدید و خوشمزه سوپرایز کنید. هلو میوه‌ای خوشمزه و لذیذ است که کالری کمی دارد و منبع خوبی از فیبر محسوب می‌شود و به سلامت چشم‌ها کمک می‌کند.

هلو نیم کیلو
شکر ۸۰ گرم
زرده تخم مرغ ۶۰ گرم
وانیل به مقدار لازم
پودر ژلاتین ۱۵ گرم
آب هلو ۶۰ میلی‌لیتر
خامه فرم گرفته سولیانو ۳۰۰ گرم
آب هلو ۲۵۰ گرم
هلو ۱۲۰ گرم
شکر ۴۰ گرم
پودر ژلاتین ۸ گرم

پودر ژلاتین رادر آب هلوی سرد بریزید و به روش بن ماری (غیرمستقیم) آن را ذوب کنید. هلو را همراه با شکر و زرده‌های تخم مرغ و وانیل روی حرارت غیرمستقیم قرار دهید و به صورت متناوب مخلوط کنید (حدود 8 دقیقه) خامه شیرین، ژلاتین ذوب و خنک شده و پوره هلو را با یکدیگر مخلوط کنید.

قالب سیلیکونی مناسبی را انتخاب کرده و با نیمی از مواد پرکنید و میان آن ژله میوه‌ای را قرار داده و باقی دسر را در قالب بریزید و به مدت ۲۴ ساعت در فریزر قرار دهید . دسر را از قالب خارج کنید و  طبق سلیقه خود آن را تزیین کنید و به مدت حداقل ۴ ساعت در یخچال قرار دهید و سرو نمایید .

هلو و آب هلو را با هم مخلوط کنید و شکر و پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و روی حرارت غیرمستقیم  قرار دهید تا کاملا ژلاتین ذوب شود سپس آن را از روی حرارت بردارید و درون قالب مناسب بریزید.

دسرهای مدرن فرانسوی تشکیل شده از لایه های متفاوتی اعم از کرم، موس ، میوهای ژلاتینی، کیک و… هستند.
به صورت عمومی این دسرها مادامی که در قالب هستند در فریزر مراحل انجماد را می‌گذارنند زمانی که از قالب خارج می‌شوند و آن را تزیین می‌کنید سپس می‌توانید در یخچال نگهداری نمایید.
اینگونه دسرها هم به صورت یخی (بنا به ذائقه) و هم به صورت سرد سرو می‌شوند.
این دسرها رادرقالب سیلیکونی سه بعدی تهیه می‌کنند که زیبایی دوچندانی خواهند داشت اما در فریم‌های مخصوص نیز می‌توانید آن‌ها را آماده نمایید.
در این دسر می‌توانید از هلوی کمپوت شده نیز استفاده نمایید که در آن صورت می‌توانید میزان شکر را تا ۲۵ درصد کم کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *