دسر هندوانه
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
437 بازدید

طرز تهیه دسر هندوانه ای تابستانی

چه زمانی بهتر برای درست کردن یک دسر تابستانی، خنک، آسان و در عین حال خوشمزه و مجلسی؟ فصل تابستان هستیم؛ از میان تمام میوه‌های تابستانی بهترین میوه‌ای که می‌تواند از گرما نجاتمان دهد، واقعا هندوانه است. برای همین می‌خواهیم در این مقاله یک نوع دسر هندوانه ای خوشمزه به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

بیسکوییت خرد شده دو و نیم پیمانه
شکر یک‌دوم پیمانه
کره خرید آنلاین 200 گرم
ژله هندوانه یک بسته
خامه کاله خرید آنلاین یک پیمانه
پنیر خامه‌ای ویلی خرید آنلاین نصف پیمانه
پوست لیمو ترش یک عدد
آب لیمو ترش یک عدد

مرحله اول

اول از هر کاری بیسکوییت‌ها را داخل سینی یا یک ظرف چوبی با گوشت‌کوب خرد کنید. حالا بیسکوییت‌ها را به یک ظرف متوسط منتقل کنید. شکر و کره را به مخلوط بیسکوییت خرد شده اضافه کنید و با قاشق مواد را هم بزنید تا بیسکوییت کمی نرم و یکدست شود.

مرحله دوم

یک قالب تارت بردارید و با کمک قاشق کف قالب را با مخلوط بیسکوییتی بپوشانید. با ته قاشق سطحی صاف ایجاد کنید و قالب را کنار بگذارید.

مرحله سوم

هندوانه را بشویید و بعد از خشک شدن، حدود یک‌چهارم آن را پوست بکنید و خرد کنید هندوانه‌ها را داخل مخلوط‌کن بریزید و اسموتی هندوانه را کنار بگذارید.

مرحله چهارم

حالا ژله هندوانه را داخل یک فنجان آب جوش حل کنید و فنجان را کنار بگذارید.

مرحله پنجم

در این مرحله یک کاسه بردارید و یک پیمانه از خامه را با نصف پیمانه پنیر خامه‌ای به کمک همزن دستی مخلوط کنید. اسموتی هندوانه را اضافه کنید و بعد از مخلوط کردن پوست لیموترش را داخل آن رنده کنید و آب همان لیمو را هم اضافه کنید.

مرحله ششم

نوبت اضافه کردن مایع ژله هندوانه به مایه دسر است. بعد از اضافه کردن مایع ژله، مخلوط را با همزن دستی آرام هم بزنید تا مایه دسر نرم یکدست شود.

مرحله هفتم

مایه را روی لایه بیسکوییتی بریزید و دسر هندوانه ای را به مدت یک ساعت داخل فریزر و چهار ساعت داخل یخچال قرار دهید. بعد از چهار ساعت دسر آماده است. روی آن را با میوه‌های تابستانی و خامه تزیین کرده و نوش جان کنید.

ویدیو
دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.