طرز تهیه رنگین کمان شکلاتی پاناکوتا
8 نفر
آسان
بیشتر از 90دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
372 بازدید

طرز تهیه رنگین کمان شکلاتی پاناکوتا

پاناکوتای آماده به راحتی می‌تواند لقب یک دسر شگفت‌انگیز را به خودش اختصاص دهد. جدا از این که به تنهایی یک دسر حاضر و آماده است و رنگ و مزه مهمانی را عوض می‌کند، با کمی تغییر می‌توان با آن دسرهای متنوع و رنگارنگی آماده کرد. با طرز تهیه رنگین کمان شکلاتی پاناکوتا همراه ما باشید.

بیسکویت شکلاتی 180 گرم
کره کاله خرید آنلاین 80 گرم
ورق ژلاتین 12 ورقه
آب سرد یک‌دوم پیمانه
سس شکلات چهارده قاشق غذاخوری
شکلات مایع برای تزیین

مرحله اول

برای شروع بیسکویت‌ها را داخل کاسه بکوبید تا کاملا پودر و یکدست شوند. سپس کره ذوب شده را اضافه کنید و بیسکویت و کره را با هم مخلوط کنید.

مرحله دوم

ته قالب کمربندی و دورتا دور آن را چرب کنید و با کاغذ نسوز بپوشانید. حالا مخلوط کره و بیسکویت را داخل قالب بریزید و به وسیله ته قاشق و یک عدد گوشت‌کوب آن را به صورت یکنواخت پخش کنید. قالب را به مدت 10 دقیقه داخل فریزر قرار دهید.

مرحله سوم

در این فاصله داخل یک کاسه یک‌دوم پیمانه آب سرد را با دوازده ورق ژلاتین با هم مخلوط کنید.

مرحله چهارم

پاناکوتای آماده را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود. سپس ژلاتین حل شده را اضافه کنید و اجازه دهید تا ژلاتین با پاناکوتا ترکیب شود.

مرحله پنجم

حالا مایه پاناکوتا را داخل پنج لیوان هم‌اندازه بریزید.یک لیوان را کنار بگذارید و داخل چهار لیوان دیگر به ترتیب، دو قاشق، سه قاشق، چهار قاشق و پنج قاشق غذاخوری سس شکلات بریزید. بعد از مخلوط کردن مایه پاناکوتایی داخل هر لیوان به ترتیب شکلاتی‌تر خواهد شد.

مرحله ششم

قالب را از فریزر بیرون بیاورید. لیوان حاوی مایه تیره‌تر را داخل قالب بریزید و به مدت 15 دقیقه داخل فریزر قرار دهید. بعد از یک رب قالب را بیرون بیاورید و مایه بعدی که روشن‌تر است را داخل قالب بریزید و هر بار به همان اندازه داخل فریزر قرار دهید.

مرحله هفتم

در آخر روشن‌ترین لایه رو داخل قالب بریزید و به مدت دو ساغت داخل یخچال قرار دهید. بعد از دو ساعت کیک را از قالب خارج کنید و کاغذها را بردارید. روی کیک را با شکلات مایع، توت فرنگی و گردو تزیین کرده و نوش جان کنید.

علاوه بر رنگین کمان شکلاتی پاناکوتا، با پاناکوتای آماده دسرهای دیگری مثل کیک پاناکوتا، پاناکوتای دورنگ و ردولوت پاناکوتا هم می‌توانید آماده کنید.

 

ویدیو
دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.