طرز تهیه سالاد لبو
طرز تهیه سالاد لبو
۴ نفر
سختی متوسط
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه سالاد لبو با پنیر کبابی و سس کاری

0,0 rating
1467 بازدید

طرز تهیه سالاد لبو با پنیر کبابی یک سالاد سالم و سرشار از پروتئین است. یکی از دغدغه‌های سالم‌خوارها و گیاهخوارها خوردن میان‌وعده سالم و مفید است که به سادگی تهیه شود. طبیعتا یکی از گزینه‌های جذاب پیش‌رو سالادها هستند. سالادها در عین حال که به سادگی درست می‌شوند، به تعداد زیادی تنوع دارند و می‌توانند یکی از سالم‌ترین وعده‌های غذایی شما باشند.

افرادی با رژیم‌های غذایی خاص مانند گیاهخوارها نیاز دارند تا همه مواد مغذی بدن خود را، که به صورت معمول با گوشت تامین می‌شود، را با سبزیجات تامین کنند. در نتیجه اهمیت تغذیه برای آن‌ها دو چندان خواهد بود. در فصلی که لبو بیشتر در بازار راحت‌تر در دسترس است، طرز تهیه سالاد لبو با سس کاری یک پیشنهاد راحت اما مقوی خواهد بود.

سالاد
تعداد نفرات ۴ نفر
درجه سختی سختی متوسط
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه سالاد لبو با سس کاری

پنیر کبابی کاله (مکعبی خرد شده) خرید آنلاین پنج قطعه
مغز پسته نصف فنجان
روغن زیتون یک چهارم فنجان
نمک
ادویه کاری یک قاشق چای‌خوری
سیر (رنده شده) دو حبه
سرکه سیب سه قاشق غذاخوری
سس خردل یک قاشق غذاخوری
لبوی متوسط (خورد شده) چهار عدد
برگ جوان اسفناج یک پیمانه
آب لیمو (ترجیحا طبیعی) دو قاشق غذاخوری 
پنیر کبابی کاله (مکعبی خرد شده) خرید آنلاین پنج قطعه
مغز پسته نصف فنجان
روغن زیتون یک چهارم فنجان
نمک به مقدار لازم
ادویه کاری یک قاشق چای‌خوری
سیر (رنده شده) دو حبه
سرکه سیب سه قاشق غذاخوری
سس خردل یک قاشق غذاخوری
لبوی متوسط (خورد شده) چهار عدد
برگ جوان اسفناج یک پیمانه
آب لیمو (ترجیحا طبیعی) دو قاشق غذاخوری 

مراحل طرز تهیه سس کاری

مرحله اول

برای تهیه سالاد لبو با سس کاری باید ابتدا سس سالاد را آماده کنید. فر را روشن کنید و روی درجه حرارت ۱۵۰ سانتی‌گراد تنظیم کنید. بین 10 تا 15 دقیقه زمان لازم است تا فر داغ شود. یک ماهیتابه یا ظرف پهن برای داخل فر گذاشتن بردارید. کف آن را با کاغذ آشپزی بپوشانید و پسته‌ها را که از قبل خرد کرده‌‌اید، روی آن بپاشید.

مرحله دوم

در این مرحله و پ یش از قرار دادن ظرف در فر، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را روی پسته‌ها پخش کنید و کمی نمک بریزید. ظرف را داخل فر بگذارید و سه تا پنج دقیقه به آن زمان بدهید. پسته‌ها باید طلایی و قهوه‌ای شده باشند. سپس، آن را از فر خارج کنید و اجازه دهید حسابی خنک شود.

مرحله سوم

یک تابه را انتخاب و روی گاز قرار دهید. یک چهارم فنجان روغن زیتون را داخل آن بریزید و ادویه کاری را به آن اضافه کنید. تابه را با درجه متوسط گاز حرارت دهید. اجازه دهید به مرحله‌ای برسد که مواد درون تابه قل بخورد. س‍پس، آن را از روی گاز بردارید و کنار بگذارید تا سرد شود.

مرحله چهارم

مخلوط‌کن خود را آماده کنید. داخل آن سرکه سیب، خردل و حبه‌های سیر را در مخلوط‌کن بریزید. دقت کنید که سیر را پس از شستن و حبه کردن، با دقت رنده کنید. سپس، مخلوط کن را با درجه‌ کم روشن کنید. در حین این که مخلوط‌کن روشن است و مواد در حال ترکیب شدن هستند، آرام آرام مخلوط روغن زیتون و کاری را اضافه کنید. در حد یک باریکه آرام آرام به مخلوط اضافه کنید. در نهایت به اندازه دلخواه نمک را به مواد اضافه کنید. مواد را آنقدر هم بزنید تا این مخلوط یک‌دست و سفت شود. حالا سس کاری سالاد لبو شما آماده است.

مراحل طرز تهیه سالاد لبو با پنیر کبابی

مرحله اول

برای تهیه سالاد لبو نیاز است تا ابتدا لبوها را بپزید. برای این منظور، دو تا از آن‌ها را به صورت مربعی خرد کنید. یک کاسه‌ کوچک بردارید و نصف سس کاری را داخل آن بریزید. لبوها را داخل کاسه بیندازید و ۱۰ دقیقه زمان بدهید تا لبوها در سس نرم شوند. سپس، کمی نمک به اندازه دلخواه اضافه کنید.

مرحله دوم

برگ‌های جوان اسفناج، بقیه لبو، سس کاری و نمک را به این مخلوط اضافه کنید. آب‌لیمو را روی این مخلوط بریزید و پسته‌های گرم شده را به صورت تزیینی روی آن بپاشید.

مرحله سوم

پنیر کبابی‌های تکه شده را با شعله متوسط یا کمی تندتر سرخ کنید. پس از سرو کردن سالاد، تکه‌های پنیر را روی آن قرار دهید. سالاد لبو با سس کاری شما آماده است. نوش جان!

چند نکته برای بهتر شدن سالاد لبو
  • بهتر است به جای آب‌لیموی غیرطبیعی از آب‌لیموی طبیعی استفاده کنید. (اگر فصل لیمو هست و به آن دسترسی دارید.)
  • بهتر است از روغن زیتون بکر استفاده نکنید؛ زیرا روغن زیتون مورد استفاده در این دستور پخته می‌شود. روغن زیتون مناسب پخت و پز و بدون بو برای این دستور غذایی مناسب‌تر است.
  • در مرحله‌ای که در مخلوط‌کن در حال درست کردن سس سالاد هستید، حتما دقت کنید که روغن زیتون را در حالی که هم می‌زنید خیلی آرام به مخلوط اضافه کنید. در غیر این صورت، سس در اصطلاح معروف می‌بٰرد و درست مخلوط نمی‌شود.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *