سالاد هندوانه
۴ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
432 بازدید

طرز تهیه سالاد هندوانه با پنیر فتا

سالاد هندوانه با پنیر فتا و نعناع به همراه پیاز قرمز یک ترکیب تابستانی وعالی را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای اینکه این سالاد را به یک معجون خوشمزه تبدیل کنید کافی است کمی بالزامیک به آن اضافه کنید. یکی از دلایلی که فصل تابستان جز فصل‌های دوست داشتنی است این است که دستور غذاهایی که در این فصل موجود هستند و غذاهای جدیدی که می‌توان تهیه کرد بسیار هیجان انگیز و جدید و لذت بخش هستند.

در بین تمامی میوه‌ها و سبزیجاتی که در فصل تابستان موجود هستند و مورد استفاده قرار می‌گیرند هندوانه از اهمیت خاصی برخوردار است. در هنگام تابستان هندوانه خیلی مورد استقبال قرار می‌گیرد زیرا بدن را خنک می‌کند و بی‌آبی و عطش فرد را از بین می‌برد و یکی از میوه‌های مناسب فصل تابستان است.

قبل از اینکه به طرز تهیه این سالاد بپردازیم می‌خواهیم بدانیم چه هندوانه‌ای مناسب خرید است. اگر شما هیچ اطلاعاتی راجع به این میوه ندارید بهترین راه این است که قبل از خرید آن را تست کنید ( هندوانه به شرط چاقو) و فروشنده به شما کمک کند تا هندوانه بهتری را خریداری کنید.

اگر نمی‌توانید این کار را کنید نیاز است که کار بهتری داشته باشد. برای اینکه متوجه شوید یک هندوانه رسیده است یا نه یک راهکار قدیمی برای آن وجود دارد. با دست روی آن ضربه بزنید و سعی کنید صدای آن را با دقت بشنوید. اگر صدای آن عمیق بود و اکو داشت می‌توانید تقریبا مطمئن باشید که هندوانه خوبی را انتخاب کرده‌اید. سعی کنید از هندوانه‌های بزرگ و سبک دوری کنید. آن‌ها کاملا رسیده نیستند و به اندازه کافی شیرین نشده‌اند.

هندوانه مکعبی خرد شده پنج فنجان
پیاز قرمز نصف
پنیر فتا خرد شده نیم کیلو
نعناع خرد شده نصف فنجان
فلفل سیاه نصف قاشق چای‌خوری
بالزامیک مخصوص سالاد نصف فنجان

درست است که در تهیه این سالاد تنها از میوه استفاده نشده، اما ما آن را به فهرست ۱۰ سالاد میوه برتر اضافه کرده‌ایم. برای تهیه این سالاد هندوانه و پنیر فتا سیامزگی را داخل کاسه مورد نظرتان بریزید پیاز و نعناع خرد شده را نیز به آن اضافه کنید و آن‌ها را هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند اما حواستان باشد با شدت هم نزنید که هندوانه‌ها خرد نشوند. در آخر بالزامیک را روی آن بریزید و در کنار خانواده از خوردن آن لذت ببرید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.