طرز تهیه شیک پروتئینی
طرز تهیه شیک پروتئینی
2 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه شیک پروتئینی دانه‌های قرمز برای دیابتی‌ها

0,0 rating
608 بازدید

شیک ترکیبی پروتئینی دانه‌های قرمز متشکل از شاه‌توت، بلوبری، و انواع دانه‌های قرمز دیگری است که گنجینه آنتی اکسیدان‌های دوست‌دار پوست، ضد سرطان و حامی بیماران دیابتی هستند؛ دانه‌های قرمز این شیک ترکیبی پروتئینی دارای قندی به نام فروکتوز هستند که با توجه به تحقیقاتی که سال ۲۰۰۸ انجام گرفت، تاثیر این قند شبیه به تاثیری که کربوهیدرات‌هایی مثل نان و پاستا بر تغییر قند خون دارند، نیست. البته فراموش نکنید که فروکتوز همچنان از گروه قندی است و افراد دیابتی باید بسیار در مصرف آن احتیاط کنند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا طرز تهیه شیک پروتئینی دانه‌های قرمز مناسب برای افراد دیابتی را به شما آموزش دهیم.

نوشیدنی
تعداد نفرات 2 نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای طرز تهیه شیک ترکیبی پروتئینی دانه‌های قرمز

آب نصف پیمانه
دانه‌های قرمز یخ‌زده دلخواه یک پیمانه
افزودنی مجاز یک قاشق چای‌خوری
سفیده تخم‌مرغ نصف پیمانه
پودر پروتئین جو نصف پیمانه
یخ نصف پیمانه
آب نصف پیمانه
دانه‌های قرمز یخ‌زده دلخواه یک پیمانه
افزودنی مجاز یک قاشق چای‌خوری
سفیده تخم‌مرغ نصف پیمانه
پودر پروتئین جو نصف پیمانه
یخ نصف پیمانه

طرز تهیه شیک پروتئینی دانه‌های قرمز

مراحل اول

پیش از این طرز تهیه یک میلک شیک انرژی‌زا را به شما آموزش داده‌‍‌ایم اما این‌بار می‌خواهیم تا با هم طرز تهیه یک شیک ترکیبی پروتئینی مخصوص افراد دیابتی را یاد بگیریم.

ابتدا همه مواد به غیر پودر پروتئین و سفیده تخم مرغ را در مخلوط کن بریزید و با هم ترکیب کنید. سپس سفید تخم مرغ زده شده و سفت شده را به ترکیب اضافه کرده و  مجدد با هم مخلوط کنید. در انتها، پودر پروتئین را اضافه کنید و بعد از اینکه کاملا یکدست شد، نوش جان کنید.

یادتان نرود که مصرف پروتئین برای زنان هم ضروری است و تنها آقایان به مصرف شیک‌های پروتئینی سالم نیاز ندارند. حتی اگر ورزشکار حرفه‌ای نیستید، باز هم می‌توانید به اندازه نیاز روزانه‌تان پروتئین وی یا دیگر انواع مکمل پروتئین را مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *