شیک پروتئین برنج
2 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
154 بازدید

طرز تهیه شیک پروتئین برنج برای دیابتی‌ها

شیک پروتئین برنج با پودر پروتئین برنج درست می‌شود که جایگزین مناسبی برای پودر پروتئین تخمیری است. این شیک پروتئینی بسیار مقوی است و شما می‌توانید به عنوان یک میان‌وعده دوست‌داشتنی آن را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید. شما همچنین می‌توانید به همراه این نوشیدنی از میوه‌های تازه یا یخ‌زده نیز استفاده کنید. یادتان باشد برای درست کردن این شیک خوشمزه به تخم کتان و انواع مغزهای خام برای تامین فیبر و انرژی نیز نیاز دارید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا طرز تهیه یک شیک پروتئین برنج خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

پودر پروتئین برنج یک پیمانه
روغن شاهدانه نصف قاشق غذاخوری
روغن گل گاو زبان نصف قاشق غذاخوری
نعنا به مقدار لازم
یخ خرد شده به مقدار لازم
شاعدانه آسیاب شده دو قاشق غذاخوری
آب تصفیه شده نصف پیمانه
میوه یخ‌زده دلخواه نصف پیمانه
مغز آجیل خام یک چهارم پیمانه

مرحله اول

میوه‌های تازه یا یخ زده مثل سیب، توت فرنگی، شاتوت که سرشار از فیبر هستند را به صورت تازه یا یخ زده به همراه آجیل‌هایی که از شب قبل در آب خیس کرده‌اید در مخلوط کن ریخته و برای 15 ثانیه با هم مخلوط کنید. سپس روغن یا عصاره گل گاو زبان را به مواد داخل ظرف اضافه کنید؛ دلیل افزودن این ماده، خاصیت ضد نفخ آن است. شما می‌توانید برای خاصیت ضد نفخ از نعنا تازه نیز به جای روغن گل گاو زبان استفاده کنید و برای ده ثانیه با هم مخلوط کنید؛ چرا که ممکن است روغن گل گاو زبان برای افراد باردار، کسانی که سابقه تشنج دارند و یا داروی خاصی به جز داروهای مرتبط با دیابت مصرف می‌کنند خطرناک باشد. در مجموع استفاده از یک برگ نعنا، هم خوشمزه‌تر و کم‌خطرتر، و هم در دسترس‌تر است.

مرحله دوم

سپس پودر پروتئین برنج را به همراه روغن شاهدانه و یخ خرد شده به سایر مواد داخل مخلوط ‌کن اضافه کنید و برای 20 ثانیه با هم خوب هم بزنید تا کاملا یک‌دست شوند. برای تزئین نوشیدنی خود نیز می‌توانید از میوه‌های یخ‌زده و یک پر نعنا استفاده کنید. شیک پروتئین برنج شما آماده است؛ نوش جان.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.