لازانیا بدون نیاز به فر
۴ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
1244 بازدید

طرز تهیه لازانیا بدون نیاز به فر ؛ غذای فوری ایتالیایی

اگر شاغل هستید یا به هر دلیلی زمان کمی برای پخت و پز دارید، می‌توانید سراغ این غذای ساده بروید و به جای خورشت‌های وقت‌گیر، لازانیا بدون نیاز به فر را آماده کنید. لازانیا بدون نیاز به فر می‌تواند به یکی از غذاهای ثابت منوی تابستان شما تبدیل شود. لازانیایی که همان مزه طبیعی غذای ایتالیایی را دارد اما با دمای متوسط سرو می‌شود و با خوردنش گرمای تابستان برایتان چند برابر نمی‌شود.

لازانیا هشت ورق
نمک سه چهارم قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه نصف قاشق چای‌خوری
روغن زیتون دو قاشق غذاخوری
پیاز یک عدد
لیمو (رنده شده) یک عدد
کدو (خورد شده) دو و نیم لیوان
گوجه گیلاسی یا سه عدد گوجه (خورد شده) دو لیوان
جعفری (خورد شده) یک مشت
پنیر پیتزا کاله خرید آنلاین سه چهارم لیوان

مرحله اول

یک قابلمه بردارید و آن را پر از آب کنید و روی گاز بگذارید تا آب به جوش بیاید. یک قاشق چای خوری روغن زیتون و نمک هم به آن اضافه کنید. بعد از اینکه آب جوش آمد، ورقه‌های لازانیا را اضافه کنید و اجازه دهید به میزانی که روی جعبه نوشته شده (زمان لازم برای پخت که در لازانیاهای مختلف متفاوت است) بگذارید بجوشد. سپس آن‌ها را آبکش کنید و گوشه‌ای بگذارید تا سرد شوند.

مرحله دوم

یک لیمو را بردارید و رنده کنید. دقت کنید که پوست آن‌ را خوب گرفته باشید و بیشتر قسمت‌های وسط آن را رنده کنید. بخش‌های سفید لیمو تلخی دارند و طعم خوبی به غذا نمی‌دهند. یک کاسه بردارید و پنیر، لیموهای رنده شده، نمک و فلفل را داخل آن بریزید. اگر فلفل سیاه را همان موقع بسابید که عطر و طعمش تازه باشد، بهتر است. یک همزن بردارید و این مواد را با درجه‌ی کم هم بزنید تا حسابی مخلوط شوند.

مرحله سوم

یک ماهیتابه بردارید و کف آن را کمی روغن زیتون بریزید و بگذارید تا روی گاز گرم شود. در حین گرم شدن کدو و سیر را رنده کنید و داخل ماهیتابه بریزید. پیاز را هم خورد کنید و به ترکیب اضافه کنید بقیه‌ی نمک و فلفل باقی‌مانده را هم به همین ترکیب اضافه کنید. این مواد را ۷-۸ دقیقه تفت بدهید تا نرم شوند. سپس از روی گاز بردارید و بگذارید سرد شوند.

مرحله چهارم

ماهیتابه‌ای که سبزیجات را با آن پختید بردارید و گوجه‌ها را داخل آن بریزید و کمی روغن زیتون اضافه کنید. اگر گوجه گیلاسی استفاده کنید بهتر است، اما اگر خواستید از گوجه‌ استفاده کنید، آن‌ها را خورد کنید. اجازه بدهید گوجه‌ها حدود ۵-۷ دقیقه سرخ شوند و آب‌شان خارج شود.

مرحله پنجم

بالاخره مرحله‌ی جذاب سرهم کردن لازانیا رسید! هر ورقه‌های لازانیا را به سه بخش ببرید. ورقه‌های لازانیا را روی یک بشقاب تخت بگذارید. روی هر ورقه یک لایه از مخلوط پنیر بریزید که قبلا با همزن آماده کرده بودید. پنیر را کاملا روی لایه پخش کنید. روی این لایه یک لایه سبزیجات پخته اضافه کنید و پخش کنید. جعفری‌ها را خورد کنید و کمی جعفری اضافه کنید. یک ورقه دیگر لازانیا روی این ترکیب بگذارید و روی آن را با سبزیجات و جعفری تزیین کنید. لازانیا بدون پخت شما آماده است تا از آن لذت ببرید!

این روند را برای همه‌ی ورقه‌های لازانیا تکرار کنید. دقت کنید که مواد را طوری تقسیم کنید که به اندازه‌ی ورقه‌های لازانیایی که درست کردید باشد.

چند نکته

  • در صورتی که در این لازانیا گیاهی هم از روغن زیتون استفاده می‌کنید، حتما از روغن زیتون مخصوص پخت و پز استفاده کنید. روغن زیتون را می‌توانید با روغن سرخ کردنی معمولی جایگزین کنید.
  • این غذا با طعم تند بسیار خوشمزه می‌شود. اگر تندخور هستید می‌توانید در مرحله‌ی پخت سبزیجات به میزانی که دوست دارید فلفل قرمز یا سس گوجه تند اضافه کنید.
دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.