2 نفر
سختی متوسط
کمتر از 30 دقیقه
30 تا 60 دقیقه
1118 بازدید

طرز تهیه مرغ زنجبیلی

قرار نیست سفره عیدتان همیشه با یک غذای ایرانی رنگ بگیرد. می‌توانید فهرست غذاهایی که برای مهمان‌های نوروزی‌تان آماده می‌کنید را کمی متنوع‌تر کنید و برای آماده کردنشان سراغ طعم‌ها و ترکیب‌های تازه بروید. در اینجا سعی میکنیم طرز تهیه مرغ زنجبیلی را به شما آموزش می‌دهیم. خوراکی با عطر لیمو و زنجبیل که سویا سس طعمش را متفاوت و خوشایند کرده است.

ران مرغ با پوست دو عدد
سویا سس یک قاشق سوپ‌خوری
زنجبیل رنده شده یک برش
فلفل سیاه به مقدار لازم
لیموی سبز کوچک یک عدد (یا نصف لیمو تازه زرد)
روغن زیتون چهار قاشق غذاخوری
شکر یک قاشق چای‌خوری سر خالی

مرحله اول

لیمو را با پوست همراه با یک برش کوچک زنجبیل در مخلوط‌کن بیندازید. سپس در یک کاسه، لیموی میکس شده را با روغن زیتون و شکر ترکیب کنید.

مرحله دوم

با یک فرچه یا برس به خوبی ترکیب روغن و سایر مواد را دور تا دور ران‌ها بمالید تا مرغ خوب به آنها آغشته شود.

مرحله سوم

فر را روی ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید و ران‌ها را در ظرف نچسبی که کف آن چرب شده قرار دهید. در بیست دقیقه اول پخت، روی مرغ را با فویل بپوشانید. پس از این زمان فویل را بردارید، ران‌ها را به جهت دیگر بچرخانید و حدود ۴۰ دقیقه دیگر صبر کنید تا خوب بپزند.

مرحله چهارم

وقتی حدود نیمی از زمان پخت گذشت به آنها سر بزنید. ممکن است مرغ‌ها زمان کمتر یا بیشتری را برای طلایی و برشته شدن نیاز داشته باشند.

با توجه به اینکه برای تهیه این مرغ از سویا سس استفاده می‌کنید، نیازی به افزودن نمک وجود ندارد.  همچنین میزان سویا سس را برای این تعداد مرغ، بیشتر از دستور در نظر نگیرید تا نمک این سس غذایتان را شور نکند.

در این مطلب طرز تهیه مرغ زنجبیلی را به شما آموزش دادیم. می‌توانید این خوراک را با دورچینی از پیاز کاراملی و دانه انار آماده کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.