4 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
30 تا 60 دقیقه
1167 بازدید

طرز تهیه نان یونانی با پنیر فتا

نان از آن دسته غذاهایی است که انواع مختلفی دارد و هر نوع از آن طرفداران خاص خودش را دارد. نان از طرق پختن، بخار پز کردن یا سرخ کردن خمیری به دست می‌آید که از آرد و آب تشکیل شده است. به دلیل اینکه آرد گندم دارای مقادیر زیادی از گلوتن است و این ماده باعث ترد شدن نان می‌شود، در پخت اکثر نان‌ها از آن استفاده می‌کنند.

برای اینکه خمیر نان به اصطلاح بیشتر ور بیاید از خمیر ترش استفاده می‌شود. خمیر ترش، هیدرات کربن موجود در آرد و یا شکر را تخمیر می کند و گاز دی اکسید کربن تولید می نماید.

آب ولرم یک‌ونیم فنجان
شکر سفید یک قاشق چای‌خوری
پودر خمیر مایه ۷ گرم
آرد ۵۰۰ گرم
روغن زیتون سه قاشق غذاخوری
پنیر فتا ۲۰۰ گرم
پنیر گودا ۱۰۰ گرم
نمک یک‌هشتم قاشق چای‌خوری

مرحله اول

آرد و نمک را درون ظرفی بریزید سپس آن‌ها را با هم الک کنید و شکر و پودر خمیر مایه فوری را به آن اضافه کنید. آب و روغن را به موادتان اضافه کنید و آن‌ها را با هم مخلوط کنید و خوب ورز دهید تا یک خمیر کاملا نرم به دست آورید. خمیرتان باید کمی حالت چسبنده داشته باشد.

مرحله دوم

روی خمیرتان را بپوشانید و آن را برای یک ساعت و نیم تا دو ساعت در جای گرم قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود.

مرحله سوم

داخل قالبتان را چرب کنید و خمیر را درون آن قرار دهید و سپس آن را کاملا در سطح قالب پهن کنید. دو سوم از پنیر فتا را که کاملا ریز خرد شده است روی سطح خمیر پخش کنید. با دستتان کمی از اطراف خمیر را به سمت مرکز قالب تا کنید و مجددا آن را پهن کنید تا مقداری از پنیرها داخل خمیر فرو رود.

مرحله چهارم

روی خمیر را با باقی مانده پنیر فتا و پنیر گودای رنده شده بپوشانید و آن را به فر منتقل کنید. دمای فر را روی ۲۰۰ درجه سانتی گراد بگذارید و حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به نانتان اجازه دهید تا طلایی شود و کاملا بپزد.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.