پارفه
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
530 بازدید

طرز تهیه پارفه توت فرنگی با ماست ایسلندی

اگر از ماست سنتی که ماستی سبک و کم حجم است بگذریم، این روزها ماست‌های خیلی حجیم جای ویژه‌ای در فروشگاه‌های مواد غذایی و هایپرمارکت ‌ها پیدا کرده‌اند. ماست یونانی و ماست ایسلندی از گروه همین ماست‌ها هستند. ظاهر این ماست‌ها ممکن است یکسان به نظر برسد اما در واقع با هم تفاوت‌هایی دارند. با انجام مقایسه‌ای مختصر قصد داریم خرید ماست را برای شما آسان‌تر کنیم و این مطلب را با آموزش طرز تهیه پارفه با ماست ایسلندی و توت فرنگی پایان می‌دهیم.

ماست ایسلندی ؛ چگونه و از کجا؟ 

ماست ایسلندی که با نام ماست اسکیر در ایسلند شناخته شده است یک سبک محبوب و دوست‌داشتنی از ماست است که ریشه آن به ایسلند برمی‌گردد و در سده‌های مختلف در کشور ایسلند طرفدار زیادی داشت است. این ماست ترکیبی از شیر و کشت‌های بافت و باکتری غنی است که بافت کرمی دارد. ماست ایسلندی از ماست یونانی ضخامت بیشتری دارد و سطوح پروتئین آن بالاتر است. به عنوان مثال، اگر برای تهیه یک فنجان ماست یونانی از دو فنجان شیر استفاده می‌شود، برای تهیه یک فنجان ماست ایسلندی از چهار فنجان شیر استفاده می‌شود. 

ماست ایسلندی در مقایسه با ماست یونانی خاصیت سیرکنندگی بیشتری دارد زیرا غلظت بیشتری دارد. علاوه بر ضخامت اندک ماست ایسلندی نسبت به ماست یونانی و پروتئین بیشتری که دارد فرق چندان دیگری بین این دو ماست وجود ندارد. این ماست به طور سنتی تنها با شیر بدون چربی درست می‌شود و ماست یونانی با شیر پر چرب، با این حال امروزه تولید کنندگان امروزی تغییراتی در هر دوی آن‌ها ایجاد کرده‌اند و تحقیقات میدانی انجام شده حاکی از آن است که ماست ایسلندی گوی رقابت را از ماست یونانی دزدیده است.  

ماست ایسلندی خرید آنلاین چهار فنجان
توت فرنگی تازه یا یخ‌زده دو فنجان
شکر یک چهارم فنجان
آناناس به مقدار لازم
گرانولا یک فنجان
نعنا چند برگ

مرحله اول

توت فرنگی و شکر را داخل کاسه بریزید و با کمک دستگاه غذاساز هم بزنید تا له شود و شکل خمیری پیدا کند.

مرحله دوم

آناناس را پوست بکنید و تکه تکه کنید. می‌توانید در این رسپی به جای آناناس از هلو هم استفاد کنید. حالا میوه خرد شده را با مخلوط توت‌ فرنگی و شکر ترکیب کنید.

مرحله سوم

برای درست کردن پارفه، مقداری ماست را با قاشق بردارید و کف یک لیوان (ترجیحا بزرگ و با دهانه گشاد) بریزید. روی آن مخلوط میوه را به همراه چند قاشق گرانولا اضافه کنید. همین ترتیب را یک بار دیگر تکرار کنید. به لبه لیوان که رسیدید روی مواد را با توت فرنگی کامل پر کنید و با چند برگ نعنا تزیین کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.