طرز تهیه پاستا تن ماهی
۶ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
352 بازدید

طرز تهیه پاستا تن ماهی و گوجه فرنگی

غذاهای دریایی، حتی اگر در گروه غذاهای فوری قرار بگیرند و عطرشان چندان در خانه نپیچد، پرطرفدارند. اگر شما هم یکی از طرفداران این غذاها هستید اما وقت زیادی برای طعم‌دار و سرخ کردن ماهی و میگو ندارید، این مطلب را بخوانید. ما طرز تهیه پاستا تن ماهی فوری را به شما آموزش می‌دهیم. این غذا با ترکیب گوجه‌فرنگی تازه گیلاسی و دو نوع پنیر آماده شده و جعفری تازه به آن عطری خوشایند داده. اگر میزبان دوستان گیاهخوارتان هستید هم این رسپی را نادیده نگیرید، با حذف تن ماهی از این رسپی، می‌توانید آن را برای مهمان‌های گیاهخوارتان آماده کنید.

روغن زیتون یک قاشق غذاخوری
پیاز قرمز یک عدد
گوجه گیلاسی ۵۰۰ گرم
پاستا فورمی ۴۰۰ گرم
عصاره سبزیجات یک عدد
تن ماهی دو عدد
پنیر ماسکارپونه خرید آنلاین سه قاشق غذاخوری
پنیر پارمسان خرید آنلاین ۳۰ گرم
آب لیمو تازه یک عدد
جعفری یک دسته

مرحله اول

پاستا میگو یکی از غذاهای دریایی پرطرفدار است اما اگر وقت زیادی ندارید و دلتان هم برای خوردن یک پاستای دریایی لک زده، این رسپی را بخوانید. برای شروع روغن را در یک قابلمه روی حرارت ملایم گرم کنید. پیاز را در تابه بریزید و تفت دهید تا سبک شود.

مرحله دوم

بعد از گذشت حدود هفت دقیقه، ۳۵۰ گرم از گوجه فرنگی‌هایی که از وسط نصف کرده‌اید را در تابه بریزید. پاستا را هم همراه با عصاره سبزیجاتی که در فنجان آب حل کرده‌اید و کمی نمک در تابه بریزید.  حدود ۱۵ دقیقه برای پخت پاستا و نرم شدن گوجه فرنگی‌ها وقت بگذارید و در میانه کار گاهی مواد را با قاشق چوبی هم بزنید. البته می‌توانید پاستا را به این مواد اضافه نکنید و بعد از آماده شدن مایه داخلی، مواد را در پاستا حلزونی هایی که آبکش کرده‌اید بریزید و سرو کنید.

مرحله سوم

باقی گوجه‌فرنگی‌ها را هم به پاستا اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت متوسط نگه‌دارید. سپس گوشت‌های ماهی تن را از هم باز کرده و همراه با آب لیمو و جعفری خرد شده به پاستا اضافه کنید. بعد از پنج دقیقه پنیر ماسکارپونه و پارمسان را هم اضافه کنید. بعد از اضافه کردن نمک و فلفل غذا، شعله را خاموش کنید و در قابلمه را برای پنج دقیقه ببندید. سپس پاستا را در ظرف مورد نظرتان سرو کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.