پای هندوانه
پای هندوانه
4 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه پای هندوانه برای شب یلدا

0,0 rating
1354 بازدید

وقتی همه اعضای خانواده در طولانی‌ترین شب سال دور هم جمع می‌شوند، هندوانه مهم‌ترین میوه برای پذیرایی است. شاید تا به حال هرسال هندوانه را به شکل‌های مختلف برش داده و سرو کرده باشید اما امسال فرصت مناسبی است تا روش متفاوتی نسبت به هر سال انتخاب کنید. در این دستور شما را با پای هندوانه برای شب یلدا آشنا خواهیم کرد.

 این دسر سبک و خوشمزه به راحتی و سریع تهیه می‌شود و نیازی به فر یا پخت‌و‌پز ندارد. پای هندوانه نوعی دسر یخچالی است که در قالب‌های تک نفره یا بزرگ قابل تهیه است.

دسر
تعداد نفرات 4 نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه پایه بیسکوییتی

بیسکوییت پتی‌بور(خرد شده) یک و نیم پیمانه
شکر یک‌چهارم پیمانه
کره پاستوریزه کاله (آب شده) شش قاشق غذاخوری
پودر دارچین یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

مواد لازم برای تهیه پای هندوانه

پوره هندوانه پنج پیمانه
پودر ژلاتین 30 گرم
پوست لیمو ترش یک عدد
آبلیمو ترش یک عدد
شکر نصف پیمانه
خامه پاستوریزه کاله خرید آنلاین نصف پیمانه
بیسکوییت پتی‌بور(خرد شده) یک و نیم پیمانه
شکر یک‌چهارم پیمانه
کره پاستوریزه کاله (آب شده) شش قاشق غذاخوری
پودر دارچین یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
پوره هندوانه پنج پیمانه
پودر ژلاتین 30 گرم
پوست لیمو ترش یک عدد
آبلیمو ترش یک عدد
شکر نصف پیمانه
خامه پاستوریزه کاله خرید آنلاین نصف پیمانه

طرز تهیه پای هندوانه

مرحله اول

برای تهیه پای هندوانه ابتدا باید پایه آن را تهیه کنیم؛ بیسکوییت پتی بور را در غذاساز ریخته و آن را کاملا پودر کنید. سپس بیسکوییت خرد شده را در یک کاسه بزرگ بریزید. پودر دارچین، شکر و کره پاستوریزه کاله (آب‌شده) را به آن اضافه کنید. مواد خشک را خوب مخلوط کنید تا کره آب شده به خورد بیسکوییت‌ها برود و حالت منسجم به خود بگیرد.

مخلوط بیسکوییت را کف قالب‌های مخصوص پای ریخته و محکم آن را صاف کنید به طوری‌که کامل پرس شود. سپس قالب‌ها را یک ساعت در یخچال قرار دهید تا در قالب سفت شوند.

به جای استفاده از یخچال می‌توان قالب‌ها را به مدت 10 دقیقه در فر قرار دهید تا آماده شوند. سپس آن‌ها را از فر خارج کرده و کنار بگذارید تا خنک شوند.

مرحله دوم

اگر نمی‌دانید پوره هندوانه را چگونه تهیه کنید، کافی است هندوانه را به تکه‌های مکعبی کوچک برش دهید و هسته‌های آن را جدا کنید. آن را داخل غذاساز ریخته و مخلوط کنید. از این طریق پوره هندوانه با غلظت مناسب برای تهیه پای هندوانه به راحتی آماده می‌شود.

مرحله سوم

حالا سراغ تهیه پای هندوانه خواهیم رفت. ابتدا دو پیمانه از پوره هندوانه را در یک ظرف مایکروفر ریخته و پودر ژلاتین را روی آن بریزید. دو تا سه دقیقه به آن فرصت دهید تا ژلاتین کمی باز شود.

مرحله چهارم

در یک کاسه جداگانه سه پیمانه پوره هندوانه باقی‌مانده را با پوست رنده شده لیموترش، آب لیموترش و شکر خوب مخلوط کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که شکر کاملا حل شده و با مواد پای مخلوط شود.

مرحله پنجم

خامه پاستوریزه کاله را به ترکیب هندوانه اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا کاملا یک‌دست شوند.

مرحله ششم

مخلوط ژلاتین و هندوانه را به مدت دو دقیقه در مایکروفر گرم کنید. در این بین در مایکروفر را باز کرده و مواد را مخلوط کنید تا ژلاتین کاملا آب شده و با هندوانه ترکیب شود.

مرحله هفتم

مخلوط ژلاتین گرم را به آرامی به مخلوط هندوانه و خامه اضافه کنید و آن را هم بزنید. زمانی‌که مواد پای هندوانه کاملا یک‌دست شدند، آن را در قالب‌های پای که از قبل پایه آن را آماده کرده بودید ریخته و به مدت چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک و سفت شوند.

نکات طرز تهیه
  • پای هندوانه را خنک، به همراه خامه فرم‌گرفته و تکه‌های کوچک هندوانه سرو کنید.
  • در صورتی‌که زمان کافی برای تهیه پایه تارت با بیسکوییت ندارید می‌توانید از نان تارت آماده استفاده کنید. نان تارت آماده را از فروشگاه لوازم قنادی و یا سوپر مارکت‌ها تهیه کنید.
  • برای تهیه پای هندوانه به جای استفاده از چند قالب کوچک می‌توان از یک قالب بزرگ استفاده کرد.
  • مقدار شکر مورد استفاده در این دسر متناسب با ذائقه فردی قابل تغییر است.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *