2 نفر
آسان
30 تا 60 دقیقه
30 تا 60 دقیقه

طرز تهیه پیتزای بدون گلوتن با خمیر گل کلم (قدم به قدم)

اگر رژیم غذایی بدون گلوتن یا کم‌کربوهیدرات دنبال می‌کنید و امروز از آن روزهایی است که بهانه خوردن یک پیتزای خوشمزه فکرتان را رها نمی‌کند، دست به کار شوید و با مقداری کلم، پنیر و سس یک پیتزای خوشمزه و متفاوت درست کنید. با طرز تهیه پیتزا بدون گلوتن با ما همراه باشید.

روغن زیتون یک قاشق غذا‌خوری
کلم آسیاب شده پنج فنجان
تخم مرغ بزرگ دو عدد
پنیر موزارلا رنده شده کاله دو فنجان
نمک یک قاشق چای‌خوری
پودر سیر یک قاشق چای‌خوری
نمک کوشر یک قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه تازه به مقدار لازم
سس پیتزا یک‌سوم فنجان
برگ های تازه ریحان و فلفل قرمز تازه برای سرو

مرحله اول

ابتدا فر را روی دمای 230 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. کاغذ مخصوص پخت را روی سینی فر قرار دهید. روغن زیتون را روی کاغذ ریخته و همه جای سینی پخش کنید.

پیتزا بدون گلوتن 1

مرحله دوم

تخم مرغ‌ها را کمی بزنید و داخل یک ظرفی که می‌توانید داخل ماکروفر قرار دهید، کلم آسیاب شده، تخم مرغ و نصف مقدار موزارلا را با هم مخلوط کنید.

پیتزا بدون گلوتن 2

مرحله سوم

کاسه را حدود 4 دقیقه داخل ماکروفر قرار دهید و هر یک دقیقه یکبار آن را بیرون بیاورید و با چنگال هم بزنید. پودر سیر، نمک و مقداری فلفل سیاه اضافه کنید. مایه‌ای که به دست می‌آید را می‌خواهیم به عنوان خمیر استفاده کنیم.

پیتزا بدون گلوتن 3

مرحله چهارم

خمیر را روی سینی فر بریزید و حالت دایره فرم دهید. سینی را حدود 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا روی خمیر طلایی‌رنگ و کریسپی شود. خمیر را برگردانید و طرف دیگر آن را هم حدود 5 تا 10 دقیقه داخل فر قرار دهید.

پیتزا بدون گلوتن 4

مرحله پنجم

خمیر کلم را از فر دربیاورید و روی آن پنیر پیتزا و سس بریزید. دوباره حدود 3 دقیقه پیتزا به فر برگردانید. پیتزا آماده است با ریحان و فلفل سیاه تزیین کرده و نوش جان کنید.

پیتزا بدون گلوتن 5

با سلینو آشنا شوید

اگر زمان و حوصله کافی برای پخت پیتزا ندارید و دچار محدودیت مصرف گلوتن هستید، مسلما دلیل نمی‌شود که از پیتزا بگذرید. دنیای بدون گلوتن سلینو با 3 طعم مختلف پیتزا در انتظار شما است. برای آشنایی با گروه محصولات سلینو به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.